Teoria ewolucji nie jest naukowym faktem. Faktami są skamieliny, kości, szkielety. Nie obserwujemy ewolucji ponieważ jest ona sposobem interpretowania faktów przez pryzmat pewnych założeń o podłożu światopoglądowym. Dlatego polecam książkę napisaną przez badacza, archeologa Jonathana Graya pt.”Ludzie w kłopotliwych miejscach” – Men in Embarrassing Places, który dobitnie pokazuje, że teoria ewolucji jest narzędziem ideologicznej walki z chrześcijaństwem. Rozmijanie się z prawdą ma również miejsce wówczas, gdy zwyczajnie nie opisuje się zjawisk sprzecznych z oczekiwaniami odkrywcy. Jak zauważymy w trakcie czytania tej książki, niektórzy badacze znajdowali artefakty w określonych warstwach, lecz nie relacjonowali tego, sądząc, że znaleziska te nie mogą mieć tylu lat, ile mają osady, w których je odkryli. Zdarza się to bardzo często, ponieważ nasze zmysły są niedoskonałe i jeśli widzimy coś, co wydaje się nam niemożliwe, wówczas w naturalny sposób podejrzewamy własną pomyłkę (czasami rzeczywiście możemy się mylić). Zniekształcanie prawdy poprzez zaniechanie opisów istotnych zjawisk wynika, więc z ograniczenia ludzkiej natury, które ma niestety niekorzystny wpływ na empiryczny proces poznawania rzeczywistości.

Jonathan Gray w swojej książce przytacza nam szereg dowodów, które wskazują, że zwierzęta jak i ludzie zostali pogrzebani bardzo gwałtownie i zostali przykryci warstwami osadowymi niesionymi przez wodę. Oznacza to iż musiało zaistnieć jakieś katastroficzne wydarzenie o globalnych rozmiarach! Być może był to globalny Potop, podczas, którego w szybkim czasie zostały pogrzebane i przykryte warstwami mułu, lasy, jak i wszelkie formy życia, jakie żyły na ziemi. Z czasem wszystko uległo zwęgleniu i skamienieniu, leżąc teraz wymieszane we wszystkich „warstwach geologicznych” węgla i skał osadowych ziemi.

Autor uświadamia nam, iż katastrofa ta musiała być globalna i bez najmniejszego wątpienia być niesiona przez wodę! Wszystkie, ale dosłownie wszystkie dowody wskazują na istnienie Biblijnego Potopu, który nie wydarzył się gdzieś tam i kiedyś, lecz jedynie kilka tysięcy lat temu, zmiatając z powierzchni ziemi wszystko, co żyło w tamtym początkowym świecie przed PotopemJonathan Gray to wielki badacz i znawca starożytności. W ciągu ponad 37 lat odbył  28 wypraw  w  przenikliwe głównie nieodkryte tereny, w tym część górnej Amazonki w celu gromadzenia danych na temat starożytnych tajemnic. W trakcie tych poszukiwań odkrył zaskakujące dowody i artefakty w różnych rejonach świata. Jego odkrycia  ukazują zadziwiające odkrycia starożytnej cywilizacji na całym świecie. Jego książki zawierają wiedzę jaką zgłębił podczas wypraw pełnych  zaskakujących odkryć i zbadanych wykopalisk. Oto kilka z nich, które zostały wydane bądź niebawem ukażą się na rynku wydawniczym:

  1. 64 nieodkryte sekrety starożytności – 64 Secrets Still Ahead of Us” jest doskonałym zbiorem dowodów na temat świata starożytnego jakiego nie znamy. Książka zawiera ”blisko 1000 niewytłumaczonych dotychczas misteriów, jakimi są niezwykłe osiągnięcia nauki i technologii starożytnych!”
  2. Sekrety umarlaków – Dead Men’s Secrets”, w której opisał wiele ciekawostek z czasów starożytnych, których odkrycia zainspirowały go do jej powstania. W dwóch obszernych rozdziałach przedstawił w jaki sposób zginął oryginalny super świat, jak globalna cywilizacja została unicestwiona w kosmicznej katastrofie oraz ślady jakie starożytni pozostawili po sobie.
  3. Bogactwa króla Salomona – Solomon’s Fleet Mystery” to książka w postaci cyfrowej, która pozwoli wam dowiedzieć się więcej na temat starożytnego, biblijnego władcy i jego czasach a to dzięki Biblii i najnowszym badaniom i porównaniom jakich dokonał sam jej autor.
  4. Co się stało z wieżą Babel? – What happened to the Tower of Babel?”, w której autor poświęca wiele uwagi całej historii biblijnej począwszy od wielkiego potopu. We wschodniej Turcji, w pobliżu góry Ararat znajduje się bardzo ciekawa, ogromna skamielina przypominająca kształtem statek.
  5. Zaginiony Świat Gigantów – The Lost World of Giants – autor wraz innymi odkrywcami znalezionych skamielin potwierdzających istnienie gigantów próbowali niestety bezskutecznie walczyć z podejściem ewolucjonistów, którzy to wmawiają nam, że z prymitywnego podobnego do małpy gatunku, trafiliśmy w końcu do jaskiń, gdzie poprzez miliony lat prób i błędów w końcu doszliśmy do obecnego poziomu Super Ludzi