Marzysz o tym, aby swobodnie porozumiewać się w języku obcym? Zastanawiasz się nad tym, co może Ci w tym pomóc?

Odpowiedzią może okazać się kurs konwersacyjny lub konwersacje z lektorem, na prywatnych lekcjach.

Na początku warto zastanowić się nad tym, czym kurs konwersacyjny różni się od zwykłego kursu? Przede wszystkim w czasie zwykłego kursu zazwyczaj uczymy się języka w różnych jego aspektach – czyli czytania, słuchania, pisania, mówienia. Zwracamy uwagę na podstawy gramatyki. Ćwiczymy nie tylko konwersacje, ale i pracujemy z podręcznikiem oraz wykonujemy ćwiczenia. Zazwyczaj idziemy też zgodnie z podręcznikiem, rozdział po rozdziale, poznając nie tylko słówka, ale i gramatykę. Po określonych rozdziałach lektor sprawdza naszą wiedzę.

W przypadku zajęć na kursie konwersacyjnym naszym celem jest rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, dlatego największy nacisk kładzie się na doskonalenie mówienia w poprawny i płynny sposób. Stąd w czasie kursu konwersacyjnego często wykorzystuje się odgrywanie ról, prowadzenie dialogów czy negocjowanie. Istotne jest również poznawanie nowych słówek i bez znaczenia, czy jest to nauka angielskiego od podstaw, czy nauka od wyższego poziomu.Kursy konwersacyjne w akademii językowej mogą być prowadzone zarówno solo, w przypadku skorzystania z usług korepetytora. Jak również w grupie, dzięki czemu rozmawiamy z kimś, kto prawdopodobnie ma podobny poziom jak my, a na dodatek rozmowa taka przypomina tę prawdziwą. Kurs konwersacyjny możemy wybrać zarówno, jeżeli szukamy angielski biznesowy, jak i przydatny do porozumiewania się w sytuacjach towarzyskich.

Kurs konwersacyjny będzie lepszym wyborem dla osób, które znają już pewne podstawy i nieco słówek. Dzięki niemu pokonamy barierę związaną z blokadą mówienia i wstydem. Świetnie przygotuje nas też do wyjazdu za granicę. Jeśli jednak jesteśmy dopiero na początkowym etapie nauki języka, nie znamy gramatyki ani słówek, to warto postawić na zwykły kurs językowy.