Czytanie książek ma bardzo dużo zalet.

Czytając można poszerzyć słownictwo, a powód jest prosty: autorzy tekstów prześcigają się o lepsze sformułowania i błyskotliwe określenia, a dzięki temu treści mają zawartą bogatą paletę słów, którą czytelnik może wprowadzić do swojego języka.

Warto czytać książki – http://www.rozwojosobisty.net.pl/199/warto-czytac-ksiazki.html

Książki rozwijają wyobraźnię, skomplikowane i rozbudowane opisy zmuszają czytelnika do wyobrażenia sobie danej sytuacji. Problem z zasadami pisowni? Czytelnictwo jest na to rozwiązaniem. Czytając zapamiętuje się zasady ortografii, interpunkcji. Książka to dobry sposób na relaks i odprężenie. Czytając zapomina się o troskach codziennego dnia, jest to dobry sposób na stres.Lepsze wysławianie to także skutek czytania wielu książek, wysławia się dzięki temu logicznie, inteligentnie i w przyjemy sposób. Czytelnictwo zwiększa kreatywność i kształtuje charakter. Sposób na poprawę pamięci to także książka. Warto czytać, książki mają jeszcze wiele zalet.

Niestety czytelnictwo w Polsce jest bardzo niskie, ponad połowa Polaków nie przeczytała w ubiegłym roku żadnej książki.

Gatunków książek jest wiele, każdy znalazłby coś dla siebie czy to romans, kryminał, a może science fiction. Z książką można także uczyć się nowych umiejętności. To najlepszy sposób na nudę, a czas poświęcony czytaniu jest spędzony produktywnie.