W każdym państwie działa wielu szpiegów. Śledzone i ujawniane są tajemnice innych państw, czy firm. Szpieg doskonale wplata się w tłum. Kontrwywiad uważnie śledzi i udaremnia przerzut tajnych informacji. Książki ze szpiegiem w tle dostarczają silnych wrażeń. Kilka z tych pozycji przygotował prawdziwy szpieg.

Poznaj historię polskiego szpiega https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/prawdziwa-historia-polskiego-szpiega/

Utrzymanie bezpieczeństwa w państwie wymaga prowadzenia wielu działań. Obce agencje wywiadowcze bacznie obserwują nasze państwo. Szpiedzy zdobywają i przekazują władzom obcego państwa tajemnice państwowe lub wojskowe. ABW czuwa nad Polską, udaremniając akcje szpiegowskie. Zwykli obywatele nie mają nawet świadomości, co dzieje się obok nich. W 2010 roku szef agencji, Krzysztof Bondaryk podał wstrząsające fakty. Naszym służbom znanych jest kilkuset szpiegów. Czy właśnie teraz obserwują nas i po co to robią? O szpiegach trzeba przeczytać.

Specjaliści od służb specjalnych podejrzewają, że Polskę oplata sieć agentów, tzw. Nielegałów, i może być ich dużo więcej. Najmocniej w Polsce trzyma się, i to od lat, wywiad rosyjski.

polskatimes.pl

Książki ze szpiegiem w tle zwracają uwagę na wiele faktów. Obecnie termin szpieg używany jest potocznie. Zastępczo na ludzi zajmujących się tajną inwigilacją nazywa się donosicielami, przeniewiercami, konfidentami, czy kapusiami, kablami. Specjalistą konfidentem nie może stać się każdy. To stanowisko obejmują przeszkolone jednostki. Szpieg może być etatowym oficerem wywiadu cywilnego, żołnierzem, funkcjonariuszem, któremu przydzielono wykonanie misji. Szpiegowskie służby w wielu przypadkach wyposażone zostają w immunitet dyplomatyczny. Agenci to bardzo inteligentni ludzie. Warto ich poznać. Książki o szpiegach to literatura z wyższej półki.

To nie tylko powieści sensacyjno-kryminalne, to również książki opisujące historię, życie i pracę prawdziwych szpiegów z czasów współczesnych i zamierzchłych. Bez względu na to czy prawdziwe, czy nie, książki o szpiegach wciągają, ponieważ dają możliwość zajrzenia … Tam, gdzie do tej pory zajrzeć nie mogliśmy.

selkar.pl

Książki ze szpiegiem w tle warto poznać. To lektury trzymające w napięciu oraz motywujące do rozwiązywania tajemnic z przeszłości. Każdy odbiorca zyskuje niepowtarzalną okazję do wyciągania, nawet kontrowersyjnych wniosków. Książki ze szpiegiem w tle traktowane są, jako: powieści sensacyjne, książki detektywistyczne, a nawet thrillery. Gatunek literacki nie ma tutaj większego znaczenia. Książki o szpiegach oraz książki ze szpiegiem w tle intrygują bez względu na to, czy jest to wizja autora, czy literatura faktu.

Tajni agenci z obcych państw wciąż nas obserwują. Poszukiwane są jednostki chętne do wejścia w zdradliwy układ. Brutalne metody przesłuchań, groźby, próby złamania charakteru ujawnia „Kruszenie Odmieńca. Ta książka została napisana przez byłego szpiega, Zenona Celegrata. Czytelnicze pozycje ze szpiegiem w tle zawsze dostarczają silnych wrażeń. To literatura, z której można dowiedzieć się wielu tajnych sekretów. Zenon Celegrat przez długi czas w mediach społecznościowych określany był, jako wielkopolski Kukliński. Nawet Radio Erewań twierdziło, że Celegrat szpiegował, choć na szczęście nigdy nie zdradził tajemnic Polski. Z zawodu mężczyzna był podoficerem Wojska Polskiego i doskonałym radiotelegrafistą. Status członka Międzynarodowej Komisji Nadzoru poprowadził go na nieznane drogi. W roku 1975 Celegrat został zwerbowany przez CIA. Do jego zadań należało tworzenie i przesyłanie raportów wywiadowczych do Stanów Zjednoczonych. Szumna sprawa długo nie mogła doczekać się zakończenia. IPN obserwował poczynania wojskowego. Powrót do ojczyzny okazał się dramatem. SB zrobiło wszystko, aby uprzykrzyć mu życie. W roku 1979 Zenon Celegrat usłyszał wyrok za szpiegostwo. Skazano go na 25 lat więzienia. Na całe szczęście mężczyzna został zwolniony z odbywania kary na mocy amnestii. Autor nie o wszystkim mógł mówić. Celegrat szczerze do bólu o sobie i doświadczonych traumach opowiedział, posługując się pseudonimem literackim. Główny bohater książki ze szpiegiem w tle to żołnierz Marek. Poznając jego perypetie, zrozumiemy, na czym polegał nacisk ze strony tajnych służb PRL-u. Ta książka wzrusza i na długo pozostaje w pamięci. Marek ląduje bowiem w Wietnamie i ulega urokowi przygotowanej do tego kobiety.

Książki ze szpiegiem w tle pozwalają przeżyć ekstremalne emocje. Sensacja, dramat, literatura faktu, utajnione wątki autobiograficzne, to wszystko, na co możemy liczyć, w trakcie czytania powieści, w których pojawia się wątek szpiegowski. Zenon Celegrat, próbując zapomnieć traumatyczne przeżycia, napisał „Odruch naturalny”. Jest to inspirowana faktami powieść byłego szpiega. Pisarz otwarcie opowiada o naciskach wywieranych na niego przez tajne służby. Poznamy więzienne tajemnice i bulwersujące zdarzenia z kryminalnego półświatka. Ponadto w tej pozycji zawarto wzmianki o Strzelcach Opolskich i kryminalnym towarzystwie, które swego czasu działało bardzo prężnie. Dawne obietnice obowiązują, raz złożona niewłaściwym osobom obietnica, obowiązuje do końca życia. Czyżby Celegrat ponownie stał się wiarołomcą? Wiele informacji zdobędziemy dzięki tej książce. Odruch naturalny inspirowany jest prawdziwymi zajściami. Prawda na pewno nas nie ominie.

Ludzie posiadający ważne informacje w tłumie najczęściej nie wyróżniają się niczym. Ich działalność jest szczególnie cenna. Jacek Wegner, wieloletni dziennikarz i dydaktyk, nie spodziewał się, że jego los będzie bardzo zagmatwany. Tajne wątki ujawnia „Kryptonim „Reporter”. Wspomnienia figuranta”. Ta publikacja zawiera liczne wspomnienia autora. Zamiast pisarskiego egotyzmu, Wegner postawił na fakty. Zwierzenia pisarza dotyczą doświadczeń zawodowych i politycznych toczących się od 1961 roku. Ówczesne czasy były bardzo niebezpieczne. Gospodarcze przemiany dotykały wszystkich. Wegner podlegał inwigilacji esbeckiej przez 27 lat, ale nigdy nie uległ naciskom. Sprawa tocząca się w momencie panowania Polski Ludowej, nosiła „kryptonim. Reporter”. Bezpieka nie dała wykształconemu Wegnerowi rady. Pisarz chociaż mógł, nie został szpiegiem.

Książka pęcznieje od faktów i anegdot, a czyta się ją znakomicie, niczym pitawal polityczny i obyczajowy.

Jacek Wegner

Konflikty zbrojne zawsze negatywnie wpływają na ludzkie życie. Książka z wojną w tle to „Sopot 1939. Starcie wywiadów. Wojna i miłość”. Zofia i Jan Puszkarow opisali niewiarygodnie emocjonujące wątki. Główni bohaterowie to młodzi małżonkowie, Marta i Maks Morton, których rozdziela wybuch II wojny światowej. Uczucie musi zmagać się z okrutnymi dramatami. Każde z nich zostanie skierowane do innego państwa Europy. Dostosowywanie się nigdy nie jest łatwe. Marta spróbuje wydostać się z Podkowy Leśnej, by dotrzeć do małżonka. Maks nie przestając wierzyć w miłość, stara się spełniać wywiadowczą misję w neutralnej Szwecji. Jest to powieść ze szpiegiem w tle. Zyskamy informacje na temat kobiety szpiega. Ta lektura opisuje informacje pozyskane z brytyjskich archiwów. Ludzie kochający ojczyznę zawsze odnajdą właściwą drogę do niezależności i wolności.

Co ma w ogóle ze sobą zrobić w kraju, którego nie zna, ze swoim śledztwem, które trzyma ją w tym niebezpiecznym mieście… Do tego taczająca się za plecami wojna, o której wszyscy mówią.

Sopot 1940. Ścieżki miłości i szyfry wojny, Zofia i Jan Puszkarow

Tajemnice służbowe, ukryte dokumenty, ślady zbrodni miejsca pełne sekretów przeszłości, o tym wszyscy chcą się dowiedzieć. Zaprezentowane powyżej książki ze szpiegiem w tle ujawniają intrygujące kwestie. Warto czytać powieści inspirowane prawdziwymi zdarzeniami. Obce agencje wywiadowcze naprawdę wciąż szukają ludzi, których łatwo będzie wciągnąć w szpiegowskie układy. Szpiegów oraz niegodnych zaufania na pewno opisują również powieści sensacyjne, kryminały, czy książki z literatury faktu.