Czytanie relaksuje, pobudza kreatywne myślenie, spowalnia proces starzenia się mózgu. Słuchanie przyjemnych melodii, podobnie wpływa na umysł. Obcowanie z kulturą po prostu właściwie kształtuje osobowość. Książki z muzyką w tle rozbudzają wiele zmysłów. To wyjątkowe, inspirujące lektury, które głęboko poruszają.

Literatura to ważny nośnik informacji. Naukowcy i psycholodzy dowiedli, że czytanie dla przyjemności, stymuluje prace mózgu. Ponadto czytanie jest sprawdzonym sposobem na nudę, chandrę i zły nastrój. Zaleca się codzienne obcowanie z lekturami, ponieważ regularne czytanie zwiększa wydolność umysłu oraz zapobiega starczym chorobom. Wsłuchiwanie się w przyjemne melodie, także pozytywnie wpływa na pracę umysłu. Siłę artystycznych twórczości można połączyć. Książki z muzyką w tle poruszą liczne zmysły. Na ich łamach wypowiedziała się niewidoma autorka oraz słynny K.A.S.A.

Gdy pisarz usiłuje nakreślić plastyczny obraz świata, wprowadzić melodyjność, nastrój, dynamikę – wykracza poza ramy literatury i zbliża się raz ku sztukom plastycznym, raz ku muzyce.

https://zpe.gov.pl

Książki z muzyką w tle silnie pobudzają wyobraźnię. W ten sposób wertując kolejne kartki, rytmicznie będziemy zmierzać w kierunku ważnych puent. Podobno literatura od dawna uznawana była za siostrę muzyki. Czy mądrze rozmieszczone frazy, wpływają na melodyjność przekazu? Czy dynamika powieści zależy od taktu wyczuwanego przez pisarza? Dlaczego ludzie związani ze sceną, zaczynają pisać? Książki z muzyką w tle pisane są przez natchnionych sztuką. Pasjonaci zawsze, pomimo przeszkód stawiają przed sobą cele i starają się je osiągnąć. Ewa Domańska jest niewidomą kobietą, która poprzez literaturę i muzykę pragnie, przekazywać odbiorcom pozytywną energię. Rockowy Krzysztof Kasowski także inspiruje oraz przesyła do umysłów odbiorców pozytywne wibracje. Odbiorcy mówią, że wystarczy zanucić utwór, a głębiej przeżyjemy opisaną historię.

U mnie działa to na podobnej zasadzie, ale przy czytaniu książki. W trakcie słuchania takiej playlisty zauważyłam, że nie dość, że czytam o wiele szybciej, to jeszcze bardziej angażuję się w opowiadaną historię. I nie ma znaczenia czy jest to powieść, czy reportaż.

blogoksiazkach.com

Książki z muzyką w tle trzeba czytać. Poznamy w ten sposób niezwykłe dzieła i niesztampowych artystów. Do prezentacji wybrano najbardziej inspirujące pozycje. Tych książek nie da się zapomnieć. Utwory muzyczne będą towarzyszyć nam w trakcie lektury. Wystarczy wsłuchać się w zaproponowaną dawkę poezji śpiewanej lub przypomnieć piosenkę którą śpiewa K.A.S.A, wielokrotnie pojawiającą się na listach przebojów. Na początek zgodnie z dobrym wychowaniem, należy omówić twórczość kobiety.

https://www.psychoskok.pl/produkt/kolory-zycia/

Czytaj. Jak powiedział Kornel Makuszyński: „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.” Niewidoma autorka, Ewa Domańska dla wszystkich przygotowała projekt literacko – muzyczny. Do książki zatytułowanej „Kolory życia” dołączona jest płyta z autorskimi piosenkami. Siła muzyki połączona ze słowem pisanym. Czy to dobry pomysł? Odpowiedziała pisarka.

Myślę, że części te wzajemnie się uzupełniają, mimo że każda z osobna może stanowić odrębną całość. Trudno mi określić, która z nich jest ważniejsza czy bliższa. Z muzyką związana jestem od dziecka, natomiast zamiłowanie do pisania dopiero się u mnie rozwija.Ewa Domańska

W treści znalazło się wiele autobiograficznych wspomnień. Dowiemy się, że ta młoda pisarka pomimo niepełnosprawności nie zwątpiła w wartość istnienia. Upór i wiara we własne możliwości, pozwoliły jej zostać kompozytorką, pianistką oraz dziennikarką i laureatką licznych konkursów. Przykre doświadczenia możesz zamienić w sukces. Każda porażka może stanowić naukę. To główne pouczenia zawarte w tej pozycji. Jest to silnie motywująca książka, ponieważ o pokonywaniu barier opowiada niepełnosprawna osoba, która pomimo trudności, odniosła sukces. „Kolory życia” dostępne są z płytą CD.

Dzielę się swoją historią, po to by każdy z niej czerpał, to, co chce. Nie czuję się mentorką, dlatego podaję zawarte fakty raczej jako narzędzie do inspiracji.

Ewa Domańska

Literatura potrafi uczyć i bawić. Muzyka rozbudza zmysły, pobudzając wyobraźnię. Książki z muzyką w tle, podkreślają znaczenie obu tych dziedzin. Na szczególną uwagę zasługują lektury pisane przez cenionych muzyków. Sławni ludzie, potrafią ważne tematy wyrazić w literacko – muzyczny sposób.

https://www.psychoskok.pl/produkt/wielki-comeback/

Dla zdrowia mózgu warto czytać i słuchać rytmicznych melodii. Książki z muzyką w tle inspirowane są doświadczeniami autorów. Artysta, znany K.A.S.A Krzysztof Kasowski poprzez swoją książkę zapowiedział wielki „COME BACK”. Wielu fanów miało nadzieję, że piosenkarz powróci. Kasowski ponownie jednak posłużył się tekstem pisanym. Satyryczne spojrzenie na obecny show – biznes to charakterystyczna cecha tej pozycji. Autor w treść tej książki wplótł wspomnienia z popularnych nadal lat 90 – tych. Muzyka będzie więc wyczuwalna w tle.

Tak, książka ma dwa plany. Jeden to lata dziewięćdziesiąte, czyli historia boysbandu, a drugi plan to jego powrót w dzisiejszych czasach. Zetkniecie się po latach ze współczesnym show – biznesem z celebrytami, nowymi zespołami.

K.A.S.A Krzysztof Kasowski

Ciekawe fakty z życia gwiazd, a może forma autopromocji? K.A.S.A zapewnia, że będzie intrygująco i ciekawie. Komizm sytuacyjny podkreślił wydźwięk fabuły. „Wielki come back” przybliża prawdę na temat polskiego przemysłu rozrywkowego. W roli głównego bohatera pojawił się Patryk, który jest liderem najpopularniejszego polskiego boys bandu końca lat 90 – tych. Ten młody artysta wielokrotnie wdaje się w nietypowe układy. Utrzymanie się na scenie, wymaga poświęceń. Ta książka z muzyką w tle porusza, opisując trudności w życiu muzyków oraz podstępny mechanizm rządzący show – biznesem. A jaki naprawdę jest „Wielki come back” ,opowiedział jego autor, będący znanym muzykiem.

Trudno mi powiedzieć, wydaje mi się, że moja książka jest zupełnie inna niż to, co się pisze i proponuje teraz, nie należy ani do literatury gatunkowej jak kryminał, nie ma żadnych wątków z okresu II wojny, nie jest też erotykiem. Jest po prostu dość zabawną, mam nadzieję powieścią obyczajową osadzoną w świecie muzyki rozrywkowej.

K.A.S.A Krzysztof Kasowski

Rozbudzanie kreatywności oraz wyobraźni wymaga stymulowania mózgu poprzez różne bodźce. Powyżej zaprezentowane książki z muzyką w tle są w stanie stymulować umysł. Te wartościowe książki dla odbiorców napisali autorzy, których należy zapamiętać. Wzruszenia, poruszające osobiste relacje, a także prawdziwe historie innych ludzi zawierają oczywiście reportaże i biografie.