Kiedyś umrzesz. Ludzki organizm starzeje się, a jego tkanki i narządy stopniowo obumierają. Dopóki pracuje serce, jest szansa na przywrócenie funkcji życiowych. Przed stwierdzeniem zgonu bada się wszystkie oznaki życia. Mózg czasem broni się przed ostatecznością, dlatego niektórzy twierdzą, że opuszczają ciało. Książki  z motywem śmierci klinicznej opisują prawdziwe historie.

Poznaj dowody na życie po śmierci – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/poznaj-dowody-zycie-smierci/

Ludzkie ciało jest wysoce niedoskonałe. Rodzimy się z wyrokiem śmierci. Tkanki i narządy, z których jesteśmy zbudowani, starzeją się każdego dnia. Zaledwie kilka procent populacji przeżywa więcej niż 100 lat. Sposób na nieśmiertelność nie został jeszcze odkryty. Ponadto w obecnych czasach choroby dziesiątkują ludzkość. Każdego dnia, w każdej godzinie i sekundzie ktoś odchodzi ze świata żywych. Dance macabre odbywa się bezustannie. Zdarza się jednak niezwykłe zjawisko. Niektórzy ludzie zapadają w stan, jakim jest śmierć kliniczna. Podobno wówczas opuszczają ciało i otrzymują przekaz z zaświatów.

Śmierć kliniczna to zanik oznak życia, przede wszystkim akcji serca, tętna, oddechu oraz krążenia krwi. Od stanu śmierci biologicznej różni się tym, że podczas śmierci klinicznej nie ustaje praca mózgu.

medonet.pl

Książki z motywem śmierci klinicznej opisują prawdziwe historie, według statystyk śmierć kliniczną przeżyło od 4 do 15% populacji świata. Osoby, które w ten niewyjaśniony sposób doświadczyły powrotu do życia, twierdzą, że przeszły na drugą stronę. Naukowcy i lekarze badający to zjawisko do dziś nie uzyskali jednoznacznych wyników. Fizycy kwantowi, parapsycholodzy zgłębiający tajemnicę wszechświata utrzymują jednak,  że w wyniku śmierci klinicznej można przenieść się na wyższy poziom jaźni.

Po co czytać książki o śmierci? https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-o-smierci/

Osoby, które doświadczyły śmierci klinicznej, opisują ten stan, jako wrażenie opuszczania ciała, podróż przez tunel ze światłem, przeniesienie się do innej rzeczywistości. Neurolodzy często jednak sugerują, że odczucia te mogą mieć związek z niedotlenieniem mózgu, który może kreować halucynacje.

zdrowie.parenting.pl

Ludzie, którzy w cudowny sposób uniknęli śmierci, podają niewiarygodne informacje. Książki z motywem śmierci klinicznej to mocna literatura faktu. Te crash historie opisują zwierzenia ludzi, którzy doświadczyli tego niezwykłego stanu. Podczas śmierci klinicznej nie ustaje praca mózgu. Ta niewiarygodna praca umysłu „odłączonego” od ciała może zostać przerwana reanimacją. Powrót do świata żywych, zawsze oznacza przywrócenie akcji serca, tętna oraz funkcji układu krążenia. Ludzie, którym dane było doświadczyć śmierci klinicznej, podają niewiarygodne informacje. Czy poznano dowody na życie po śmierci?

Dla wielu ludzi doświadczenia z pogranicza śmierci są faktem. Zresztą, takie zdarzenia od wielu lat badane są przez naukowców, a wyniki wcale ich nie dyskredytują… Wizja nieba podczas śmierci klinicznej doświadczają także lekarze, którzy później mówią o tym głośno. Tak, jak chirurg dr Mary C. Neal.

Medonet.pl

Książki z motywem śmierci klinicznej, głęboko poruszają i na długo pozostają w pamięci. Te lektury poszerzają horyzonty myślowe i umacniają wiarę. Wszystkie te pozycje inspirowane są zwierzeniami ludzi, którzy przez moment pozostawali po stronie śmierci. Okazuje się, że naprawdę nie musimy obawiać się końca istnienia. Energia dusz jest wieczna. Fascynaci Wszechświata oraz fizycy kwantowi od dawna mówią, „My wieloświaty”. Czas poznać książki z motywem śmierci klinicznej, by zrozumieć swoją naturę i przeznaczenie.

Tematyka śmierci od tysięcy lat obecna jest w literaturze, sztuce i kulturze. Pomimo obaw i lęku chcemy sprawdzić, co czeka nas, kiedy umrzemy. Nieprawdopodobny „Wywiad ze śmiercią” przeprowadził Michał Wancerz. Autor nawiązał kontakt z człowiekiem, który przeżył ten stan i zdecydował się o nim opowiedzieć. Ten anonimowy bohater wziął udział w groźnym wypadku komunikacyjnym na skutek, którego przez cztery godziny nie wykazywał oznak życia. Śmierć kliniczna uruchomiła niezwykłe odczucia emocjonalne. Bohater wyznał, że jako osoba na moment odcięta od rzeczywistości, wyraźnie odczuł, że jest elementem Wszechświata. Podobno siła duchowa ma ogromne znaczenie, po tamtej stronie. Należy czynić dobro i pomagać innym. Po śmierci czekają nas nieprawdopodobne doświadczenia.

Książka sama odnajdzie swoich czytelników. Ludzi, którzy dojrzeli do takiej wiedzy. Ludzi, którzy tej wiedzy potrzebują.

Michał Wancerz

Motyw śmierci pozostaje  ponadczasowy. Ludzkość jest śmiertelna, dlatego wciąż ktoś umiera. Wszyscy chcieliby wiedzieć, co dzieje się, gdy następuje śmierć biologiczna. Śmierć kliniczna rozbudza nadzieję. Warto poznać książkę, która opisuje doświadczenia z tej chwili.

Warto cenić każdy moment. Wystarczy niefortunny wypadek, by skończyło się wszystko. Setki osób każdego dnia ginie na drogach. Na szczęście niektórym udaje się powrócić wśród żywych. Ananirwana doświadczyła śmierci klinicznej i opowiada o tym zdarzeniu na łamach książki „13-go w piątek”. Autorka brała udział w groźnym wypadku komunikacyjnym. Przez moment jej ciało odmówiło posłuszeństwa, ale aktywność mózgu nie ustała. Tajemnicze poczucia pozyskane przez kobietę, zostały dokładnie zrelacjonowane. Ananirwana twierdzi, że po śmierci stanęła przed Bramą Niebios. Spotkanie ze Świętym Piotrem, wyznaczyło jej los. Autorka musiała powrócić w celu niesienia ratunku innej duszy. Ana dowiodła, że niepełnosprawność nie musi być barierą. Po odzyskaniu sprawności kobieta skoncentrowała się na poszukiwaniu prawdy na temat świata duchowego. Cel naszego istnienia został ujawniony.

Nagle wrota zaczęły się otwierać. Przez powiększającą się szczelinę wydobywało się światło. Lwy strzegące bramy otworzyły oczy i rozpostarły skrzydła. Wszyscy ludzie łącznie ze mną, zaczęli ustawiać się jeden za drugim.

Ananirvana

Wszyscy musimy pamiętać, że jak powiedział Haruki Murakami: „Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią”. Powyżej zaprezentowano pozycje dowodzące tej tezy. Książki z motywem  śmierci klinicznej łagodzą lęki przed śmiertelnością. Przeczytanie ich gwarantuje poszerzenie horyzontów myślowych. Chcący dowiedzieć się więcej na temat  procesu umierania mogą sięgnąć po książki religijne lub poradniki medyczne.