Ludzkie życie pełne jest trudności. Codzienne problemy powodują silne napięcie nerwowe. Nim dopadnie nas nerwica lub depresja trzeba w porę zwalczyć chorobotwórczy stres. Leczniczy relaks zapewniają książki, w których nie brakuje dobrego humoru.

Książki na poprawę humoru http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-poprawe-humoru/

Rzeczywistość zdaje się bezustannie zmieniać. Na rynku gospodarczym następują liczne ewaluacje. Jedni bardzo chwalą sobie przekształcenia, a inni wyrażają sprzeciw i niezadowolenie. Co prawda CBOS twierdzi, że (75%) Polaków jest ogólnie zadowolonych ze swojego życia, ale ponad 20% przeżywa głębokie dramaty. Psycholodzy stwierdzili, że: „ 1,5 mln Polaków cierpi na depresję. Według WHO, za kilka lat będzie to najczęściej występująca choroba na świecie”. Nim dopadną nas poważne zdrowotne problemy psychofizyczne, należy zrobić wszystko, aby zwalczyć szkodliwy stres. Silne nerwy naprawdę potrafią zabijać. W porę należy więc zadbać o kondycję serca i umysłu. Leczniczy relaks oferuje czytanie książek. To przecież jedna z najprzyjemniejszych i najbardziej wartościowych form spędzania czasu wolnego. W grupie osób potwierdzających prozdrowotne właściwości czytania znaleźli się bowiem psycholodzy, pedagodzy, nauczyciele oraz terapeuci.

Już 6 minut poświęconych na lekturę pozwala obniżyć ciśnienie tętnicze o 68 proc.  i obniża poziom hormonu stresu. Regularne czytanie wzmacnia pamięć, chroni przed alzheimerem i sprawia, że mózg się wolniej starzeje. Na dodatek może wydłużyć nam życie aż o 2 lata! Jakie jeszcze korzyści można odnieść dzięki systematycznemu sięganiu po lektury?

stronazdrowia.pl

Pełne absurdalnego humoru połączenie pastiszu kryminału, romansu i powieści historycznej

Akcja powieści „Morderstwo na Majorce” rozgrywa się współcześnie na Majorce, a w tytułowe morderstwo zaangażowani są Fryderyk Chopin, George Sand i jej dzieci. Fabuła powieści jest zakręcona jak worek ślimaków, który spadł z karuzeli. Książka napisana z ogromnym poczuciem humoru, spełnia też rolę swoistego przewodnika po wyspie, jej atrakcjach i kulinariach.

Nie znajdziecie tutaj typowego kryminału, ale za to wielowątkową historię ze specyficznym poczuciem humoru, pozwalającym spojrzeć na naszą rzeczywistość oraz historyczne postacie z dystansem i przymrużeniem oka.

Oaza recenzji Mirosławy Dudko

Humorystyczny zbiór krótkich opowiadań http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/humorystyczny-zbior-krotkich-opowiadan/

Książki, w których nie brakuje dobrego humoru, mogą poprawić nam nastrój. Lecznicze właściwości śmiechu znane są wszystkim. Uśmiechnięci zdajemy się bardziej przyjaźni dla otoczenia, chętniej podejmujemy wszelkie wyzwania oraz łatwiej pokonujemy trudności. Rozpromienione oblicze na pewno ułatwia nawiązywanie satysfakcjonujących kontaktów międzyludzkich. Ponadto, śmianie się wymiernie wpływa na wyzwalanie pozytywnych hormonów oraz wzmacnianie układu odpornościowego.

Pozytywny nastrój idzie w parze z wydzielaniem przeciwciała pierwszego rzutu: wydzielniczej immunoglobiny A. Substancja ta chroni nas na przykład przed przeziębieniem.

pięknyumysł.pl

Poznajmy więc książki, w których nie brakuje dobrego humoru. Dzięki nim, bez względu na okoliczności odzyskamy wewnętrzną równowagę, zapewniającą pozytywny nastrój. Wystarczy kilka chwil poświęconych na lekturę tych pozycji, aby na naszej twarzy pojawił się uśmiech, a wówczas wszystko wyda się przyjemniejsze. Czytanie książek dla przyjemności to polecany sposób na nudę, chandrę, wzmacnianie mózgu oraz zwalczanie stresu. Spójrzmy więc na optymistyczne historie oraz książki pełne dobrego humoru.

Dawka humoru w powieściach Michała Krupy http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dawka-humoru-powiesciach-michala-krupy/

Literatura służy ludziom w wieloraki sposób, czego dowodzą zróżnicowane gatunki literackie. Książki, w których nie brakuje dobrego humoru, mają bawić i poprzez śmiech uczyć. Doświadczony pisarz Mirosław Prandota pragnie zaprosić wszystkich do przeczytania przezabawnej komedii „Taniec życia„. Jest to historia inspirowana rzeczywistością, dlatego z łatwością będziemy mogli odnieść ją do znanego nam życia. Główny bohater to niezwykle inteligentny sanitariusz Bartek, który nierozważnie wziął za żonę niezbyt inteligentną kobietę. Najpewniej dlatego niezadowolony z pożycia, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja, będzie „wyrywał” serca pań. Przyjdzie bowiem dzień, kiedy Bartosz, zauważając absurdy codzienności, zdecyduje się na odrobinę szaleństwa. W nowym wydaniu bohater stanie się wyluzowanym podrywaczem, ale kiedy dowie się, że jego żona chcę rozwodu i rozpoczęcia nowego życia z Włochem, bez mała zwariuje. Jak skończy się ten szok?

Obszerną lekturę czasami trudno przeczytać. Właśnie dlatego uwagę należy zwrócić przede wszystkim na lekkie historie. Każdemu zrobi się miło, kiedy usłyszy „Masz 30 nieprzeczytanych wiadomości„. Kolejny atut to fakt, że wszystkie te treści spisał prawdziwy mistrz dobrego humoru, Leszek Posłuszny. Doświadczony życiowo autor, posługując się satyrą i groteską, odważył się wyrazić swoją opinię na temat pełnej sprzeczności rzeczywistości. Wewnątrz znajduje się 30 świetnych opowiadań. Krótka forma literacka umożliwiła Posłusznemu dosadnie odnieść się do najważniejszych kwestii. Pośmiejemy się z przywar narodowych, problemów społecznych, czy zawirowań politycznych. Te wiadomości bawią, pouczają i skłaniają do refleksji. Skoro bowiem wszystkie te opowiadania inspirowane są prawdziwym życiem, nie mogło być inaczej.

A co, jeżeli ktoś nie lubi czytać?

To przykre, ale stan czytelnictwa w Polsce od wielu lat nie ma się najlepiej. Niektórzy z nas w ciągu roku nie czytają nawet jednej książki. Pozostaje tłumaczyć nieczytającym jak wiele, tracą oraz, co zyskają, sięgając po lektury. Książki, w których nie brakuje humoru doskonale, reklamują zalety czytelnictwa. Ci, którzy, nie chcą lub nie lubią czytać, powinni zerknąć, jak przyjemna jest „Chała na wysokościach„. Tą złożoną z ilustracji i humorystycznych obrazków pozycję przygotował dla odbiorców Marek Lenc.

Ponieważ życie jest złożone, a los potrafi być niesprzyjający i złośliwy, czasem każdy powinien oderwać się od natłoku posępny ich myśli. W tym celu polecane są książki, w których nie brakuje dobrego humoru. Pozycje zaprezentowane powyżej to jedne z najzabawniejszych opowiastek. Spragnieni silniejszych wybuchów śmiechu mogą oczywiście zerknąć na polecane komedie.

Książki, które GWARANTUJĄ częste wybuchy ŚMIECHU http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-ktore-gwarantuja-czeste-wybuchy-smiechu/