Literatura kobieca” co to oznacza? Czy to jakiś nowy gatunek literacki? Literatura tworzona przez kobiety czy raczej dla kobiet? Ostatnio bardzo poczytna na rynku wydawniczym. Czy istnieje coś takiego jak „literatura kobieca” i co pod pojęciem tym się kryje? Przecież tak naprawdę pisarki piszą różnego rodzaju książki, o różnej tematyce, podobnie ma się z czytelniczkami – one również nie czytają jednej określonej tematycznie czy gatunkowo książki. Jak więc ma się pojęcie „literatura kobieca” do określenia jaki rodzaj i gatunek ona obejmuje? A może nie ma czegoś takiego jak „literatura kobieca”. Przecież panie piszą przeróżne książki, panie czytają różnorakie książki.

Lubimy czytać książki polskich pisarek http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/lubie-i-polecam-polskich-autorow/

Bo chociażby nasze rodzime pisarki, znane, mniej znane, cenione czy krytykowane piszą różnie.  Od płomiennych romansów, po brutalne kryminały, zaskakujące reportaże czy tajemnicze powieści fantasy. A przecież wszystko to kochają czytać kobiety. Znane autorki jak Katarzyna Grochola czy Bonda, Olga Tokarczuk czy Jolanta Maria Kaleta dokładają wszelkich starań, by ich twórczość  została uznana przez szerokie grono czytelników w tym i kobiety, które stanowią większość jeśli chodzi o czytanie książek.

Wśród zasłużonych kobiet-pisarek odnajdziecie zarazem autorki kryminałów jak i  eseistki. Tworzące fantastykę jak i  prozę poetycką. Nie możemy pominąć reportażystek. Pragniemy zaznaczyć, że wśród pisarek rodzimej literatury znajdzie się nie tylko Olga Tokarczuk, ostatnio ceniona noblistka, czy autorka poczytnych kryminalnych powieści Katarzyna Puzyńska. Tych znanych, lubianych i tych nieco mniej znanych (Lidia Tasarz, Monika B. Janowska) i dopiero debiutujących (Monika Jagodziska, Matra Merriday)) polskich pisarek jest znacznie więcej. Kogo dodalibyście do tej listy? Zobacz naszą listę pisarek – http://www.psychoskok.pl/autorzy/