Uśmiechnij się, pomyśl o czymś miłym i znajdź sobie przyjemny sposób na relaks. Badania dowiodły, że dobry nastrój pozytywnie wpływa na działanie mózgu. Wydzielanie serotoniny, dopaminy oksytocyny, potęguje wesołość. Stały, legalny dostęp do hormonów szczęścia, zapewnia literatura. Książki pełne absurdalnego humoru, są naturalnym sposobem na poczucie zadowolenia i radości z życia.

Poznaj książki, które GWARANTUJĄ częste wybuchy ŚMIECHU

Gatunek ludzki od zawsze poszukiwał i nadal poszukuje sposobu, na przyjemne życie. Towarzyskie spotkania, zabawy, małe i duże odkrycia, kontakt ze zwierzętami, zadowolenie z żywnościowych plonów zawsze zaspokajało większość potrzeb. Świat bezustannie się zmienia. Ludzie odczuwają coraz więcej stresorów. Nerwica oraz depresja to coraz częściej spotykane przypadłości współczesnych ludzi. Porady psychologiczne wciąż są poszukiwane. Lekarze dowiedli, że organizm ludzki potrzebuje hormonów szczęścia. Organizm zacznie wytwarzać zbawienne związki organiczne, gdy zaczniemy sięgać po książki pełne absurdalnego humoru.   

Lekarze odkryli naturalne sposoby na podniesienie poziomu endorfin w organizmie. Stymulowanie mózgu zapewnia śmiech, ćwiczenia ruchowe, jedzenie gorzkiej czekolady, słuchanie ulubionej muzyki, czytanie interesującej książki aromatoterapia.

zdrowie.radiozet.pl

Książki pełne absurdalnego humoru polecane są wszystkim dorosłym. Cięty żart, dwuznaczne słowne gagi oraz dowcipy rozbawiają do łez. Pośmiać można się ze wszystkiego. Regularnie obserwując trudną codzienność, dostrzeżemy życiowe perturbacje innych. Najważniejsze żeby potrafić pożartować z samego siebie. Poszukujmy wesołych wydarzeń, żeby stymulować umysł. Nasza inteligencja potrzebuje ciągłej aktywności. Sposób na stymulowanie neuronów to kontakt z literaturą. Mózg lubi się śmiać. Prozdrowotne okazują się więc książki  pełne absurdalnego humoru.

Naukowcy odkryli, że rozrywkowe usposobienie służy nie tylko ciału i skołatanym nerwom, ale także szarym komórkom. Humor jest podstawową sprawą myślenia, chroni nas przed popełnianiem błędów i podejmowaniem złych decyzji.

focus.pl

Pamiętajmy, że śmiech to zdrowie. Ludzkie ciało w trakcie, gdy na twarzy zaczynają pojawiać się grymasy uśmiechu, zwiększa zapotrzebowanie na tlen. Głośny i bardziej niekontrolowany rechot, pobudza do pracy układ krążenia. W ten sposób śmiech pozytywnie wpływa na pracę serca. Wtłaczana rytmicznie krew szybciej dociera także do mózgu, przyśpieszając jego pracę. Częsty, wesoły humor poprawia więc proces zapamiętywania i kojarzenia faktów. Ponadto wesoła buzia zawsze jest pozytywnie odbierana przez otoczenie. Śmiech po prostu zaraża dobrym nastrojem.

W wesołej atmosferze rozpływają się wszystkie problemy. Z pewnością znasz uczucie błogostanu i zmęczenia po szczerym śmiechu są jak balsam dla duszy i odprężają ciała.

poradnikzdrowie.pl

Książki pełne absurdalnego humoru czas poznać. Pozycje, które wytypowano do prezentacji sprawiają, że szybciej biją serca czytelników. W trakcie lektury z pewnością niejeden odbiorca zacznie płakać ze śmiechu. Każdy kto dzięki tym książkom dozna poprawy nastroju, pozytywną energię powinien przesłać wszystkim napotykanym osobom. 

Filozofowie i terapeuci już dawno temu dowiedli, że wiele osób bawią niewłaściwe, niestosowne zachowania. Książka pełna absurdalnego humoru to „Morderstwo na Majorce”. Marek Zgaiński to poeta, który odważył się dokonać wybuchowego połączenia pastiszu kryminału, romansu i powieści historycznej. Powieść pełna jest wysmakowanego humoru. Akcja powieści zaskakuje już od pierwszych stron. Głównym bohaterem jest autor poradników życiowych, który niespodziewanie wyprowadza się do Londynu. Na nowych ziemiach mężczyzna zdecyduje się na zakup starego domu położonego w małym miasteczku. Wielkie plany i marzenia zniweczy tajemnicze odkrycie. Autor odnajdzie dowody na morderstwo popełnione w XIX wieku. W opisanym czasie podobno na pięknej Majorce gościł Fryderyk Chopin i George Sand. Co artyści tam robili?

Pisarze robią wszystko, żeby zadowolić odbiorców. Personifikacja ułatwia im sprawę. W literaturze przedmiotom, zjawiskom oraz zwierzętom można nadać ludzkie cechy.

Poprawę nastroju wszystkim może zagwarantować dobra komedia. Książka zawierająca absurdalny humor to „Ryba Piła”. Paweł Leski skoncentrował się na absurdach codzienności. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, z jak wielu sytuacji powinniśmy zadrwić lub szczerze się zaśmiać. To książka na poprawę humoru. Wewnątrz znalazły się humorystyczno – satyryczne utwory, a proza została dopełniona poezją. Autor wypełnił postawione sobie zadanie. Ta publikacja składa się więc z dwóch części. Sto tekstów, a pośród nich sześćdziesiąt przekomicznych historii. Ponadto wewnątrz znalazły się zabawne rysunki Mateusza Świstaka. „Ryba Piła” przedstawia wszystkim dziesiątki niezwykłych tekstów.

Książki na poprawę humoru – sprawdź

Jak mawiała Katherine Mansfield : „Równie źle być szalonym entuzjastą jak śmiertelnie poważnym. I jedno i drugie jest przejściowe. Nie należy nigdy tracić poczucia humoru”. Aleksander Janowski dowiódł, że książka w której zawarty jest absurdalny humor, polepszy nastrój wszystkim.

Żarty, dowcipy, kontrowersyjne sceny zawsze pobudzają odczucia wewnętrzne. Sposób na dobrą zabawę to czytanie książek dla przyjemności. Czy zawsze jest to możliwe?Pieprz w oczach, czyli podśmiewajki”, nie wywołuje nieprzyjemnych wstrząsów. Doświadczony życiowo pisarz i dziennikarz Aleksander Janowski w tej pozycji zebrał zabawne komentarze odnoszące się do codzienności. Wewnątrz znajduje się zbiór felietonów, skoncentrowanych na tematyce zjawisk społecznych. Aż trzydzieści pięć utworów zapewnia doskonałą zabawę. Główną zaletą pozycji jest jej forma i przyjemny język. Charakterystyczne poczucie wesołości pozwoliło autorowi przedstawić w fabule akcji dyskusję toczącą się między dwoma zupełnie innymi mężczyznami. Redaktor oraz przeciętny obywatel Janek to silny duet. Słowne spory obnażają słabości każdej ze stron.  

Na pewno chcesz czuć się dobrze. Żeby pozytywnie kształtować swoje życie, musisz dbać o właściwy nastrój. Optymizm może rozbudzić literatura. Powyżej zaprezentowane książki pełne absurdalnego humoru, obniżają poziom stresu i właściwie stymulują mózg. Oczywiście gusta literackie bywają bardzo odmienne. Autorzy dbają o rozrywkę odbiorców, dlatego na poprawę nastroju, na uśmiech, na zabawę, polecają również komedie.  

Humor i satyra w książkach – sprawdź