Wiedziałeś, że ludzie mogą ulepszać samych siebie? Trening umysłu powinien stosować każdy. Jaźń i ego to ważny atrybut. Człowiek jest istotą myślącą samodzielnie. Żeby odkrywać swoje umiejętności, na początek trzeba postawić sobie cel. Dobrą drogę wskażą nam książki o samodoskonaleniu.

Spójrz w lustro. Bez względu na to, kim jesteś, możesz  pozytywnie się zmienić. Wady dostrzega w sobie każdy. Przesadna autokrytyka może jednak  doprowadzić do negatywnych odczuć psychicznych. Niektórzy decydują się jednak za wszelką cenę zmieniać swój fizyczny wizerunek, zgodnie z panującą modą. Akceptacja samego siebie powinna współgrać z wiarą we własne możliwości. Budowa fizyczna nie jest  najważniejsza, bo bezcenny okazuje się jedynie umysł.  Trenuj mózg, aktywnie czytaj książki o samodoskonaleniu.

Termin ten oznacza pewien proces, który realizuje się „przez siebie”. Jest on skoncentrowany na danej osobie, która z pełną odpowiedzialnością decyduje się na uczenie się i rozwój. Samodoskonalenie się można więc rozumieć jako metodę pozwalającą na zdobywanie i pogłębianie kompetencji.

randstad.pl

Książki o samodoskonaleniu inspirują do pozytywnych zmian. Niektóre z nich opisują historie z życia wzięte. Wrodzone predyspozycje fizyczne, wielu ułatwiają trening. Niestety  niektórym pomimo systematycznych starań, nie udaje się dokonać przemiany. Tylko czasem następuje cud. Psychofizyczny trening stosowany w stosunku do samego siebie, każdemu pozwala uzyskać zadowolenie. Pośród niżej przedstawionych książek, znalazła się taka, która wzrusza do łez. Napisał ją bardzo doświadczony, a jednocześnie dojrzały autor. Bartosz Feifer otarł się o śmierć. Samodoskonalenie się pozwoliło mu dokonać niewiarygodnego postępu. Dzięki temu ukazała się książka „Zwycięstwo to sposób myślenia”.

Samodoskonalenie i jednoczesna troska o umysł, ciało i duszę mają pierwszorzędne znaczenie dla odnalezienia własnego wyższego ja, przeżywania życia na miarę naszych marzeń. 

rosnijwsile.pl

Jak powyżej dowiedziono, książki o samodoskonaleniu potrzebne są wszystkim. Powinniśmy pamiętać, że siła tkwi w naszym umyśle. Motywacja do działania może być zaczerpnięta z porad innych, od trenerów, lekarzy, psychologów i oczywiście tematycznych lektur. Świetnie radzi i podtrzymuje na duchu literatura faktu.

Zwycięstwo to sposób myślenia

Zaufaj sile języka pisanego. Polecana książka o samodoskonaleniu to propozycja Bartosza Feifera „Zwycięstwo to sposób myślenia”. Ten mężczyzna napisał prawdziwą, z własnego życia wziętą historię. W młodości Feifer doznał ciężkiego wypadku. Lekarze nie dawali mu szans na odzyskanie sprawności. Ponadto młody mężczyzna usłyszał, że już nigdy nie będzie mógł uczestniczyć w żadnych, ukochanych przez niego biegach. Ból nie powstrzymał go od działania. Długo uczestniczył w rehabilitacji psychofizycznej. Prawdziwą moc odnalazł niespodziewanie w samym sobie.

„Zwycięstwo to sposób myślenia” Bartosza Feifera to podręczny zbiór motywujących sentencji.

Balans

Dramatyczne zdarzenia, naprawdę poruszają. O niektórych ofiarach crash historii, nie możemy zapominać. Książka o samodoskonaleniu to „Balans”. Angelika Nowak opisała prawdziwą historię Sönke  Petersen. Poznamy los żużlowca, który omal nie stracił wszystkiego. Światowi trenerzy uważali, że  Sönke ma przed sobą świetlaną przyszłość. Szkoda, że założenia kołczów przerwał wypadek. Podczas udziału w jednym z wyścigów, motocykl sportowca zderzył się z bandą. Ogromna prędkość doprowadziła do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Wielu zakładało, że wózek inwalidzki będzie zawsze konieczny Petersonowi. Siła woli pozwoliła mu miesiącami się samodoskonalić, dzięki czemu zrobił pierwsze kroki.



Niegdyś balansował na granicy życia i śmierci, teraz balansuje na granicy mocy i niemocy. Balansując, odnajduje siebie pomiędzy szczęściem i nieszczęściem.

Angelika Nowak

Narodowy Korpus Języka Polskiego pokazuje, że samodoskonalenie jest równoznaczne z samokształceniem.

J. Penc podaje, że samodoskonalenie jest równoznaczne z samokształceniem, definiowanym jako „pogłębienie umiejętności w danej dziedzinie bez sformalizowanego szkolenia.

mfiles.pl

Hotelowa klątwa. Potęga myśli

Aby się samodoskonalić należy trenować psychikę. Książka o samodoskonaleniu autorstwa Tadeusza Daniela Kurmana nosi intrygujący tytuł, „Hotelowa klątwa. Potęga myśli”. Autor skoncentrował się na możliwościach ludzkiego umysłu. Każda półkula mózgowa odpowiada za wiele funkcji organizmu. Życie każdy ma tylko jedno. Trzeba więc wykorzystywać każdą chwilę. Samodoskonalenie to klucz do sukcesu i szczęścia.

„Klątwa hotelowa. Potęga myśli” jest poradnikiem pozytywnego myślenia. Tadeusz Daniel Kurman, jako bioenergoterapeuta oraz znawca psychotechniki pomaga  ludziom w samorealizacji.

Dzięki wyobraźni w jednej chwili jesteśmy w stanie odbyć daleką podróż, ale możemy także doświadczyć bólu emocjonalnego.

psychologiawpraktyce.pl

Sukces. Rozmowy z ludźmi od bezdomnych po milionerów

Żeby się doskonalić, niektórym potrzebne są pieniądze. Natalia Lewczuk przygotowała poradnik dla wszystkich. Ta książka zainteresuje niejednego czytelnika. „Sukces” jest bowiem inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Trzeba podkreślić, że na jej łamach autorka zamieściła rozmowy z ludźmi – od bezdomnych po milionerów. Lewczuk zapewnia, że jeżeli zechcesz, zdobędziesz wszystko, czego pragniesz.

 Po przeczytaniu książki dowiesz się m. in. jak osiągać sukcesy sportowe, realizować się w swojej pasji podążając za marzeniami, założyć szczęśliwą rodzinę, prowadzić biznes na międzynarodową skalę, podróżować dookoła świata bez pieniędzy, znaleźć idealnego męża, czy jak inwestować pieniądze i stać się milionerem.

Natalia Lewczuk

Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny poradnik rozwiązywania problemów

Samodoskonalenie to ważne zadanie. Zamiast narzekać, należy podążać do przodu. William Gruff napisał „Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny poradnik rozwiązywania problemów”. Ta lektura jest w stanie wesprzeć odbiorców w codziennych trudnościach. Egzystencja jest coraz trudniejsza, dlatego ewentualnych ułatwień warto poszukiwać w poradnikach. W tym zamieszczono zbiór porad, które skłonią nas do racjonalnego myślenia.  William Gruff gwarantuje, że ta pozycja psychoedukacyjna, ułatwi nam życie.

Musimy dbać o sprawność umysłu. Książki psychoedukacyjne zaprezentowane powyżej wskazały, jak rozwijać jaźń. Czytanie zawsze porusza wyobraźnię, dlatego w trakcie lektury odkryjemy w sobie nowe potrzeby. Jak powiedziała Cornelia Funke:

Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając…

W wolnym czasie dla przyjemności poleca się sięgać po fantasy i powieści przygodowe.