Książek o zaburzeniach osobowości z pogranicza (typu borderline) nie brakuje na rynku wydawniczym. Coraz mamy większą wiedzę na temat borderline, które charakteryzuje się słabym obrazem siebie, poczuciem pustki i dużymi trudnościami w radzeniu sobie z samotnością. Osoby z tym zaburzeniem mają wysoce reaktywne i intensywne nastroje oraz niestabilne relacje. Ich zachowanie może być impulsywne.

Książki o borderline – https://www.psychoskok.pl/tag-produktu/borderline/

Publikacje, których nie brakuje w księgarniach są godne polecenia dla tych, którzy pragną dowiedzieć się czegoś więcej o tym zaburzeniu osobowości. Zwłaszcza dla tych, które na co dzień żyją lub mają kontakt z osobami o zaburzeniach z pogranicza. Próbujących zrozumień, dlaczego osoby z zaburzeniem osobowości typu borderline mają głęboki strach przed porzuceniem? Dlaczego tak usilnie konkurują o akceptację społeczną, boją się odrzucenia i często czują się samotni nawet będąc w związku? Poprzez wiedzę zawartą w książkach o borderline są w stanie dowiedzieć się dlaczego ich impulsywne, autodestrukcyjne zachowanie może być próbą odparcia narastającego lęku związanego z lękiem przed samotnością?Autobiograficzne książki o borderline https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/autobiograficzne-ksiazki-o-borderline/

Spory segment książek o borderline, jest skierowany  do profesjonalistów i zawodowców, specjalizujących się w tej dziedzinie – psychologów i psychiatrów, stosowana w nich terminologia może być mało zrozumiała dla przeciętnego czytelnika. Nie brakuje również książek, gdzie temat borderline poruszają również osoby bez stosownej wiedzy i przygotowania, często wprowadzają w błąd czytelnika.

Jak żyć z osobą cierpiącą na borderline? https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/jak-zyc-z-osoba-cierpiaca-na-borderline/

Z książek o zaburzeniach osobowości typu borderline (BPD) dowiemy się jak wpływa na wzorce nastrojów, obraz siebie i zachowanie danej osoby, która doświadcza ogólnie zniekształconego postrzegania siebie i rzeczywistości często prowadzących do skłonności do impulsywnych działań i niestabilnych relacji. Niezależnie od tego, czy jest to rodzic, członek rodziny, czy ktoś znaczący, kto ma BPD, oto kilka książek, które pomogą ci rozwiązać niektóre z typowych problemów, z którymi możesz się spotkać. Polecanie tych książek może być świetnym sposobem na pomoc komuś z BPD .