Absolutnie uwielbiamy książki, które przenoszą nas gdzieś indziej. Kiedy całym sercem możemy znaleźć się w zupełnie innym wymiarze rzeczywistości, w świecie książki, w historii opisanej przez autora.

KSIĄŻKI, KTÓRE PRZENOSZĄ CZYTELNIKA DO INNEGO ŚWIATA – ŚWIATA FANTASY ⬇⬇⬇ http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/top-10-najlepsze-tytuly-z-gatunku-fantastyki/

Naprawdę nie ma nic lepszego niż całkowite pochłonięcie czytanej historii, odczucie tego niesamowitego stanu, zanim znów z powrotem powrócimy do szarej i monotonnej rzeczywistości. Wybraliśmy książki, które naprawdę wciągają czytelnika bez reszty i pozwalają odkrywać niesamowite historie i jej wspaniałych bohaterów. Być może książki te zabiorą nas w bardziej słoneczne klimaty i cudowne, jeszcze nieodkryte miejsca. Być może będzie to być łagodna leniwa eksploracja, pochłaniająca historia miłosna lub niesamowicie wciągający thriller. Staraliśmy się wybrać różne książki, od fikcji po literaturę faktu, książki z różnych gatunków, książki, które rozśmieszą czytelnika do łez, ale i takie, które spowodują, że pojawią się również łzy. Poznaj książki, które przeniosą cię do innego świata.

Ulubioną lekturą z lat dziecięcych jest zbiór książek Frances Hodgson Burnett: Tajemniczy ogród, Mała księżniczka i Mały Lord. Jedną z tych historii, która przenosi czytelnika do magicznego świata jest właśnie Tajemniczy ogród – klasyk wśród literatury dla dzieci. Opowieść jest wciągająca, napisana płynnie i pomysłowo. Urokliwa, piękna, pełna nadziei i przyjaźni. Dla dorosłego czytelnika to wzruszająca podróż do krainy dzieciństwa. Można polecić ją każdemu, kto chce oderwać się od rzeczywistości i przekroczyć granice świata dziecięcej wspaniałej fantazji.

Inną książką, która zabiera czytelników i słuchaczy do magicznej, baśniowej krainy, gdzie dobro ściera się ze złą czarną magią, jest książka Artura Jasińskiego „Baśń o dębowym sercu”. To ciekawa, wzruszająca a momentami zabawna opowieść. Uczy szacunku do przyrody i zachęca dzieci do bycia dobrym i szlachetnym.

Nie jest tajemnicą, że Terry Pratchett jest szczególnym faworytem czytelników, ​​ponieważ wielu czytało z zapartym tchem jego powieści już od najmłodszych lat. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji poznać książek tego brytyjskiego pisarza fantasy i science fiction, najbardziej znanego jako autora cyklu Świat Dysku to odpowiedni moment. Autor zabiera czytelnika do innego świata. Spotkać możemy tutaj najróżniejsze stworzenia, od czarodziejów po trolle. Chyba trafniej byłoby określić jego pisarstwo jako satyrę w magicznym sztafażu. (…) Świat Dysku to tylko kostium, w który autor przemienia naszą Matkę Ziemię. Autor doskonale potrafi rozśmieszyć czytelnika i zawsze pobudza do myślenia.

Na szczególną uwagę zasługuje powieść Marty Merriday, autorki barwnej powieści „Adler. Tajemnica zamku Bazina”, która  akcję książki przeniosła w niezwykłe zakątki Wielkiej Brytanii. W powieści Marty Merriday królestwo zwierząt jest na tyle potężne, iż jest w stanie przeciwstawić się ludziom. W powieści świat przyrody jest zarazem niezwykły i złowrogi. Zaprezentowany przez autorkę świat kryje masę niedopowiedzeń i tajemnic. Daje czytelnikowi możliwość wysuwania wniosków, jednocześnie do końca trzyma w napięciu i gorączkowym oczekiwaniu. Powieść można polecić każdemu, kto lubi niesamowite historie z dreszczykiem emocji i wartki akcjami.

Kolejnym uwielbianym przez czytelników autorem jest Guy Gavriel Kay. Śmiało można  umieścić na tej liście, wszystkie jego powieści! Akcja powieści autora dzieje się w fikcyjnych krainach przypominających prawdziwe, historyczne miejsca, takie jak Konstantynopol za rządów Justyniana I lub Hiszpania za czasów El Cida.  Dosłownie urzeka nas pięknem swojego pisarstwa, w którym ukazuje zmagania o władzę, bitwy i morderstwa, miłość i stratę.

Warto również wspomnieć o książkach Piotra Skupnika, którego śmiało można okrzyknąć pasjonatem czasów przeszłych. Na wyjątkowość prozy autora wpływa umiejętne budowanie literackiej fikcji z prawdziwymi, minionymi zdarzeniami. Książki autora wielokrotnie odwołują się bowiem do faktów historycznych łączące wątki normandzkie ze słowiańskimi, wczesnopiastowskimi.

Mamy nadzieję, że znajdziesz tu swoje ulubione lektury, ale również poznasz nowe, które również znajdą się na Twojej liście książek, które przeniosą cię w inny wymiar rzeczywistości, co innego świata. Życzymy przyjemnej lektury. 

Najlepsze książki – co czytać teraz? ➡➡➡ http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/najlepsze-ksiazki-co-czytac-teraz/ ZOBACZ CO CZYTAJĄ INNI!