Chcesz przeczytać więcej książek? Może próbujesz wyrobić w sobie nawyk czytania i szukasz doskonałych książek do czytania dla początkujących. Ta lista łatwych do czytania, przyjemnych książek to propozycja idealnych książek dla dorosłych do czytania, aby czytanie stało się nawykiem i hobby.

Zabranie się za czytanie może być zniechęcające, jeśli od jakiegoś czasu nie miałeś w ręku żadnej książki. Ciężko jest przyswoić sobie wiedzę, jakie książki warto przeczytać, jak znaleźć czas na czytanie i czy dasz radę trzymać się postanowienia o częstszym czytaniu. Wiele osób obawia się, że jeśli nie znajdą idealnej lektury, które od razu zaczną w nas rezonować wyrabiając nawyk czytania, tylko nas znudzą i spowodują rezygnację z czytania.

Może już próbowałeś sięgnąć po książkę lecz zrezygnowałeś. Poznaj wartościowe książki dla dorosłych.

Może miałeś nadzieję, że książka wróci do obiegu, wyrobisz w sobie nawyk czytania i sięgnąłeś po dobrze znany klasyk lub książkę, o której wiedziałeś, że jest popularna – ale to po prostu nie zadziałało?

Nie martw się tym. Stwierdzenie, że szalenie popularna książka nie działa na ciebie, może być zniechęcające – ponieważ jeśli zadziałała na tak wielu innych czytelników, czy ty też nie powinieneś jej polubić? Otóż wcale nie musi tak być. Aby przeczytać więcej książek i pokochać czytanie, wcale nie musisz zaczynać od książek, które czytają i polecają inni, doświadczeni czytelnicy. Może zacznij od wartościowych książek dla mężczyzny, albo jeśli jesteś kobietą to sprawdź, czego pragną kobiety? Wyzwanie czytelnicze to dobry sposób na zmotywowanie się do dalszego czytania; ale dobrze jest odnaleźć swój styl czytania by zacząć tą niesamowitą przygodę z odpowiednią lekturą! A może książki dające nadzieję?

Jednym z najważniejszych kroków do ponownego rozpoczęcia czytania jest znalezienie odpowiednich książek, godnych naszych czytelniczych zamiłowań.

Znalezienie dobrych książek do czytania dla dorosłych nie oznacza podążania za listą książek, które według niektórych autorytetów czytelnictwa „każdy musi przeczytać” lub zmuszania się do przebrnięcia tylko przez „najważniejsze książki do przeczytania”. Listy te nie zawsze zawierają najbardziej poczytne książki lub najlepsze książki dla początkujących.

Z pewnością wiele z tych książek jest świetnych, ale po prostu nie są one najlepszym rozwiązaniem przy wyborze odpowiedniej lektury rozpoczynając przygodę z czytaniem. Bo spójrzmy prawdzie w oczy: czytanie może być trochę jak bieganie. Robiłeś to przez całe życie, ale nadal potrzeba praktyki, aby nabrać nawyku robienia tego regularnie. Więc myślenie o sobie jako początkującym jest w porządku i pomoże ci poprowadzić cię do najlepszych książek, które pomogą wyrobić  w tobie nawyk czytania.

Zaczynając od szczerego, początkującego nastawienia do czytania pomożemy ci znaleźć książki, które zachęcą cię do czytania – ponieważ  czytasz dla siebie i nikogo innego. Wszak czytanie czyni nas mądrzejszymi!

Na początek lista książek, które można kompulsywnie czytać, które pomogą Ci zakochać się w czytaniu i sprawić, że czytanie stanie się nawykiem w Twoim życiu. 

Lista  najlepszych książek, które warto przeczytać. Poniżej znajdziesz ciekawe do przeczytania książki z następujących gatunków lub rodzajów książek: proza ​​współczesna, literacka, beletrystyka historyczna, beletrystyka lekka lub humorystyczna, kryminały i thrillery, książki dystopijne, alternatywne rzeczywistości, klasyka, literatura faktu i pamiętniki. Oto niektóre z ulubionych rekomendacji książek dla początkujących dorosłych czytelników, którzy zechcą znów cieszyć się czytaniem. Bez względu na to, co Cię interesuje, powinna być tu przynajmniej jedna książka, która pomoże Ci zacząć i zakochać się w czytaniu.Współczesne książki beletrystyczne

Jest tak wiele świetnych książek do przeczytania i może być trudno zgadnąć, od czego zacząć, jeśli próbujesz ponownie zacząć czytać. Te współczesne książki beletrystyczne są jednymi z ulubionych czytelniczych propozycji i myślę, że mogą być idealnym wyborem na początek.

Historyczne książki beletrystyczne

Najlepsza fikcja historyczna przenosi Cię w czasie i ożywia historię. Te książki bawią, ucząc Cię historii i sprawiając, że zależy Ci na ludziach, którzy nią żyli.

A może Fikcja Historyczna pisana drukowanymi literami? Bardziej niż cokolwiek innego, fikcja historyczna może rozwinąć twoją ciekawość i zrozumienie życia ludzi, którzy żyli w dawnych czasach. Zagłębianie się w historie i szczegóły z przeszłości może sprawić, że nawet najbardziej suche tematy historyczne będą nieskończenie fascynujące – świetna książka historyczna to idealny wybór, jeśli szukasz ciekawych książek do czytania dla dorosłych.

Lekkie, zabawne lub podnoszące na duchu książki

Czasami lekka, humorystyczna lektura jest dokładnie tym, czego potrzebujemy, aby wrócić do czytania i pamiętać, jaka może być fajna ta czynność. Czytanie beletrystyki poprawiającej samopoczucie może być również świetnym sposobem na relaks po długim dniu. Te książki są często łatwe do przeczytania dla dorosłych i oferują szybką ucieczkę od realnego świata. Te  książki poprawią Twój nastrój odrobiną humoru i lekkim akcentem, który z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Tajemnice i thrillery

Porywające tajemnice lub thriller może być świetnym sposobem na ożywienie twojego czytania. Napięcie i podekscytowanie w tych książkach będzie Cię angażować do samego końca. Sprytne zwroty akcji mogą sprawić, że zadziwisz się umiejętnościami pisarzy i będziesz polować na autorów, którzy potrafią zakręcić urzekającą przejażdżką, dreszczykiem emocji lub zaskoczyć umysł.

Dystopie

Dystopie czasami wydają się w dzisiejszych czasach strzałem w dziesiątkę, ale nie wszystkie przedstawiają nastolatków ratujących świat. Wiele powieści dystopijnych zawiera tematy feminizmu, natury i nie tylko. Książki dystopijne często mogą wydawać się ponure, ale zwykle są opowieściami o buncie i świadomości społecznej; ludzie biorą sprawy w swoje ręce, aby naprawić krzywdy i walczyć z uciskiem. Pomimo mrocznych podtekstów, wielu ma dziwnie pełną nadziei nutę. Z pewnością sprawią, że będziesz kontemplować przyszłość (i teraźniejszość), społeczeństwo i swoje miejsce w świecie.

Alternatywne rzeczywistości (sci-fi/realizm magiczny/fantazje)

Puryści science-fiction i fantasy nie lubią, gdy grupuje się te gatunki razem, a są to wszystkie rodzaje science fiction i fantasy sąsiadujące – ale to czyni je świetnymi opcjami dla nowych czytelników! Książki science fiction często badają granice wiarygodności, rozważając, co by się stało, gdyby spełniła się jakakolwiek liczba ekscytujących lub przerażających scenariuszy.

Z drugiej strony fantasy może nas przenieść do fantastycznych światów, które rozbudzają naszą wyobraźnię. Książki z magicznym realizmem wprowadzają w codzienność odrobinę magii. Poznaj dlaczego warto czytać książki przygodowe fantasy

Literatura faktu i wspomnienia

Niektóre z najlepszych książek non-fiction czyta się jak fikcję. Literatura faktu może uczyć i bawić – możesz pominąć suche relacje oparte na faktach. Kreatywne literatura faktu i pamiętniki są idealnym wyborem dla nowych czytelników, ponieważ oferują świetnie spisane historie i wciągające narracje.

Co dodałbyś do tej listy książek do czytania nałogowo, które poleciłbyś innym czytelnikom? Jaka jest twoja rekomendacja dotycząca dobrej książki do czytania dla dorosłych? Wreszcie, jeśli nadal szukasz odpowiednich książek, czy są jakieś gatunki, które chciałbyś dodać? Daj nam znać!