Jolanta Maria Kaleta pozwoliła poznać się czytelnikom jako zafascynowana urodą Dolnego Śląska autorka, która nie ustaje w poszukiwaniu i rozwiązywaniu tajemnic. Książki Jolanty Marii Kalety doskonale sprawdzą się w roli prezentu zarówno dla pań jak i panów, fanów sensacji, poszukiwaczy detektywistycznych tropów, czy miłośników historii własnego kraju.

 

Jolanta Maria Kaleta jest historykiem, powieściopisarką, i miłośniczką archeologii mieszkającą we Wrocławiu, która fascynację historią swej małej Ojczyzny rozbudzała od najmłodszych lat. Akcja książek autorki najczęściej umieszczona jest na terenie Dolnego Śląska. 

Czytelnicy cenią sobie styl autorki i doceniają fakt, że wraz z treścią odkrywają nieznane dotąd tajemnice Dolnego Śląska. Wiadomo przecież, że autorka jako jedyna pisała o „Wrocławskiej Madonnie”, która odnalazła się niedługo po premierze książki, a w niedługim czasie po pojawieniu się powieści „Złoto Wrocławia” głośno było o odnalezieniu „złotego pociągu”.

 

 

Książki Jolanty Marii Kalety, polecić można fanom sensacji, poszukiwaczy detektywistycznych tropów, czy też miłośników historii własnego kraju.

 

——————-

Strona autorki, fan page: https://www.facebook.com/JolantaMariaKaleta/

Strona o autorce – http://autorzy365.pl/autor/jolanta-maria-kaleta,r10

——————–

Testament Templariusza – polecana książka autorki.