Jakie książki proponujecie do czytania? A co dla wymagających czytelników? Znacie jakieś ciekawe propozycje lektur dla każdego, godne polecenia wymagającym czytelnikom? Sprawdź jakie książki kierujemy do szerokiego grona czytelników, a w szczególności dla tych, dla których jakość czytanych książek ma duże znaczenie. Każdy odnajdzie tu wiele ciekawych i dających do myślenia lektur. Znajdziecie dla siebie kryminały, romanse, ezoterykę, reportaże, popularnonaukowe, powieści psychologiczne. Wybierając, którąś z prezentowanych pozycji, jesteśmy w stanie umożliw czytelnikom poszerzanie horyzontów czytelniczych. Tutaj każdy czytelnik znajdzie literaturę godną uwagi, nie braknie również książek dla tych wymagających czytelników.

Polecane książki warte przeczytania to te, które na długo pozostaną w naszej pamięci

Ambitne książki dla wymagających czytelników to te, które na długo odciskają w czytelniku wyraźny ślad. Niejednokrotnie zmuszają do refleksji i pobudzają te emocje, o których egzystencji nie miał nawet wyobrażenia. Znajdziesz tu kilka ambitnych książek dla wymagających czytelników, które odcisną na nich swoje piętno, być może zapisując się w historii literatury jako te niezwykłe, literackie perełki. To doskonała okazja dla każdego konesera dobrej literatury!

Sprawdź naszą listę tytułów, obok których z pewnością nie przejdziesz obojętnie!

Jedną z polecanych przez nas książek, która poszerzy nasze horyzonty na temat mechanizmów działających w zaburzeniu borderline – samopotępienia, autoagresji, problemów z ekspresją złości, nadmiernej reakcji na krytykę. Polecana pacjentom z zaburzeniami osobowości, zwłaszcza tym, u których stwierdzono osobowość borderline, ale również ich rodzin, którym nie zawsze łatwo odnaleźć się w codziennym funkcjonowaniu z osobą o skrajnych emocjach. Bo przecież w obliczu tej choroby stają także osoby bliskie, którym nie jest łatwo, Nie zawsze wiedzą, jak służyć wsparciem i jak zadbać o siebie w relacji z osobą, która w jednej chwili rozpaczliwie kocha, a w drugiej gorąco nienawidzi.

Mowa tutaj o książce Anki Mrówczyńskiej Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii rekomendowanej przez magazyn psychologiczny „Charaktery”. Publikacja wcześniej wydana jedynie jako ebook. Po ogromnym sukcesie serii ebooków Anki Mrówczyńskiej, teraz temat borderline w formie drukowanej.

Kolejną równie ciekawą pozycją bez wątpienia będzie książka, w której dowiadujemy się, jak trudne okazuje się życie z chorobą afektywną dwubiegunową. W praktyce oznacza to huśtawkę. Jednak nie chodzi tutaj o taką, jakiej doświadczają ludzie zdrowi, którym czasem zdarzają się gorsze i lepsze dni. Aczkolwiek nie udało się jak dotąd wymienić jednoznacznej przyczyny ChaD, uważa się, że w pewnym stopniu odpowiadają za nią geny. Wyzwalać i potęgować mogą ją ostatecznie m.in. czynniki psychologiczne i okoliczności: nadużywanie alkoholu, stresujące przeżycia lub długotrwale utrzymujący się stres, nieregularny tryb życia, depresja. I tak było w przypadku bohatera książki Życie pozapsychotropowe, który choruje od wielu lat. Ma zdiagnozowaną chorobę afektywną- dwubiegunową, a także borderline.

Depresja czyści człowieka ze wszystkich uczuć – mówi o swojej chorobie autor Życia pozapsychotropowego„. – Nie czujesz smutku, radości, miłości. Obok ciebie mogłaby wybuchnąć bomba atomowa, a ty czujesz idealne nic. Wiesz, że to niedobre, ale nie jesteś w stanie przebić się przez tę szybę.

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest żyć pod jednym dachem z osobą, która zmaga się z depresją? W depresji choremu towarzyszą negatywne emocje i pesymistyczne patrzenie na świat, w manii zaś chory zwykle czuje się doskonale, a świat widzi przez różowe okulary. Ta książka przybliża nam (bo rzadko można się przekonać) co naprawdę siedzi w głowie osoby z CHaD i jak wygląda rzeczywistość w obliczu tej choroby.

Ponadto autor ukazuje, w jaki sposób działa służba zdrowia, proces hospitalizacji oraz terapie, które jak się spodziewamy – powinny pomagać chorym.

W dzisiejszych czasach uzależnieniem oraz zachowaniem nałogowym może być prawie wszystko. Jak z tym problemem poradziła sobie Danuta Sadownik – pedagog kultury, psychoterapeuta, nauczyciel szkolny i akademicki? Muszki owocówki to doskonała książka, dzięki której zauważysz, jakie są najczęstsze problemy i uzależnienia współczesnego świata: obżarstwo, alkoholizm, narkomanię, seksoholizm, wycieńczającą wysiłek fizyczny, agresję oraz niebezpieczeństwo płynące z cyberprzestrzeni i wiele innych. Bo czy jesteś świadomy tego, że uzależnienie nie ma nic wspólnego z siłą woli.

Zgodnie z najnowszą definicją amerykańskich specjalistów, jest to permanentna choroba mózgu, która wymaga właściwego leczenia, bez względu na to, czy chodzi o uzależnienie od alkoholu, leków lub hazardu.

Niektóre osoby są genetycznie bardziej predysponowane do wpadania w sidła nałogu. Jednak uzależniają się również osoby, które nie wykazują takich skłonności. Czasem wystarczy, że zbyt często sięgają po używki lub spróbują sił z hazardem, chociażby wtedy, gdy chcą się pozbyć stresów, z którymi sobie w danej chwili nie radzą.

Pomimo dość kłopotliwego tematu, jakim są uzależnienia, autorka podeszła do tego w miarę zabawny sposób. Podsuwa czytelnikowi obraz nałogów kilku osób i wskazuje, jak istotna jest konfrontacja z innymi uzależnionymi, z ich przeżyciami. Jednak najistotniejsza w walce okazuje się nasza postawa, siła i przede wszystkim chęć wyjścia z nałogu. A nie jest to prostym zadaniem.

To tylko kilka z wielu ciekawych książek, godnych polecenia wymagającym czytelnikom. Zastanawiasz się, zadajesz sobie pytania w stylu: Co czytać? jakie książki są godne przeczytania? Co warto przeczytać? Jakie książki są polecane? Zobacz na stronie http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ – recenzje, opinie i sugestie co czytać.

BŁĘKITNE WSTĄŻKI DRÓG – KATARZYNA WENTA-MIELCZAREK

Fabuła książki Katarzyny Wenty-Mielczarek przedstawia nam wizję niedalekiej przyszłości Europy. Przeniesiemy się do lat pięćdziesiątych dwudziestego pierwszego wieku. Przemoc zdaje się nie istnieć, bo wszyscy posiadają „parasole ochronne”, które skutecznie odpierają wszelkiej maści ataki i przemoc. Obserwowana jest również wzmożoną dbałość o ekologie, bo zgodnie z wytycznymi szczytów klimatycznych wszystkie maszyny i środki transportu zasilane są ekologicznym prądem. Nie można także zapomnieć o zmianach w stylu odżywiania. Ten świat zdaje się w pełni bezpieczny i komfortowy. Niestety realnym zagrożeniem pozostaje możliwość przeprogramowania mózgu, uzależnienia się od narkotyków, czy gier. Ostatnimi czasu coraz częściej dochodzi też do porwań dzieci. Joanna, której przyszło żyć w tych realiach, coraz bardziej boi się o swoją córkę. Jest jednak na tyle silna i zdeterminowana, że będzie walczyć o swoje i jej bezpieczeństwo. Koniecznie sięgnij po książkę Błękitne wstążki dróg.

http://www.psychoskok.pl/produkt/blekitne-wstazki-drog/