„Wszechświat jest prosty. On cały czas do nas mówi. Wystarczy tylko go usłyszeć.” *

 

Nie łatwo się z tym zgodzić patrząc na ogrom wszechświata – jest bezkresny i niezmierzony, ale rzeczywiście do nas przemawia! Na każdym kroku, daje o sobie znać, w swej potędze niezmierzonej do nas mówi. A jeśli tylko w niewielkim stopniu zaintryguje nas jego siła moc i energia, jeśli tylko w małym stopniu zainteresujemy się tą dziedziną nauki, która – mimo iż wydaje nam się dość wysoce rozwinięta, biorąc pod uwagę badania kosmosu przez człowieka – jakże jest maluczka biorąc pod uwagę to, czym jest wszechświat. Czy jesteś gotowy, aby poczuć energię z innych wymiarów? Jak odczuć energie, które przychodzą do nas ze Wszechświata? Co mówi do nas Wszechświat?

Dywagując o wszechświecie i najnowszej wiedzy na jego temat, trudno nie wspomnieć osoby, która wniosła niepomierny wkład w badaniu kosmosu. Tą osobą jest bez wątpienia  S. Hawking. I nie ukrywajmy, że jego prace naukowe mogą być niełatwe do pojęcia dla przeciętnej osoby fascynującej się kosmosem. Nie brakuje jednak dzieł popularnonaukowych, które pomogą nam poznać go i zrozumieć. Warto zgłębić chociaż podstawy fizyki i astronomii, aby wiedzieć to, o czym traktuje.

Warto poznać książkę „Cud myślenia i cud czucia. Terapia wszechświatem, leczenie kosmosem” Jacka Poncyliusza. Według autora zapominamy o czymś tak oczywistym, tak samo jak trudno nam uwierzyć w to, że można porozumiewać się, żyć, bez nazywania przedmiotów, uczuć i sytuacji.

Zapomniałeś, człowieku, że jesteś kosmitą. Że Ziemianie to kosmici. Zapomniałeś, że Ziemia jest kosmiczna. Ziemia to kosmos. Skoro więc ziemia, czyli kosmos sprawia, że chorujesz mentalnie, tak też wszechświat sprawi, że możesz wyzdrowieć psychologicznie.

Zrozumienie wszystkich teorii jakie głoszą naukowcy, wydaje się być możliwe jedynie jeśli zgłębimy podstawy i tylko wtedy, jeśli uda nam się zrozumieć osiągnięcia jakie niesie współczesna fizyka. Na rynku nie brakuje fachowej literatury z dziedziny fizyki i astrofizyki. Przybliżą one czytelnikowi wiedzą w sposób przystępny i zrozumiały. Chociażby Kompleks Kopernika C. Scharfa, w której autor dotyka problem istnienia człowieka we Wszechświecie oraz czy jesteśmy zasadniczą jego częścią, czy tylko mało istotnym pyłem.To wspaniała propozycja książkowa dla tych wszystkich, którzy pragną poznać lepiej siebie samego, otworzyć się na coś nowego, niematerialnego, pragną dać szansę sobie na lepszą łączność z Wszechświatem… W poszukiwaniu źródła. Kim jesteśmy i skąd pochodzimy Łukasza Kulaka:

Oznacza to, że żyjemy we Wszechświecie wielowymiarowym, z mnóstwem różnych światów, których po prostu nie widzimy. Według wielu źródeł światy te, są zamieszkane przez obce cywilizacje, które nie od dzisiaj interesują się Ziemią i mają wobec niej własne plany.

🔷 Psychologowie już dawno zdołali udowodnić, że nasze myśli wpływają na nasze życie. Okazuje się bowiem, że wielokrotnie powtarzamy konkretne „frazy myślowe”, a te z czasem stają się natrętnymi sentencjami, które odciskają swe piętno na naszym życiu.

🔷 Jeżeli nauczymy się kontrolować naturę swych dominujących myśli, zdołamy odmienić swój los i zaprogramować się na szczęście, zdrowie i sukces. Jak tego dokonać? Wykorzystanie jedynie wiedzy psychologicznej może okazać się zabiegiem niewystarczającym, dlatego warto odwołać się także do medycyny i fizyki.

CENNE INFORMACJE ZNAJDZIESZ – http://www.psychoskok.pl/produkt/psychoterapia-kwantowa/

Dzięki psychoterapii kwantowej z łatwością uporamy się z codziennymi problemami. Jerzy Lech Piechnik omówił także właściwości wykorzystywania hipnozy oraz medytacji. Prezentowane treści z pewnością pozytywnie nas zaskoczą. Okazuje się bowiem, że moc kwantów z powodzeniem można wykorzystać również w ginekologii, by kobietom łatwiej było rodzić.

Nawet znikome  zetknięcie się z literaturą zgłębiającą wiedzę o Wszechświecie jest w stanie pobudzić zainteresowanie nie zawsze dająca zaspokoić się ciekawość. Pomimo, iż dysponujemy coraz szerszą wiedza, nadal nie udaje się do końca uzyskać ostatecznych odpowiedzi. Wiedza jest znacznie większa niż ta którą posiadali nasi przodkowie, to pomimo to wiemy, jak wieli i niezmierzony okazuje się być Wszechświat, który nadal jest dla nas wielką zagadką, nie umiemy jej do końca wyjaśnić i upłynie jeszcze wiele stuleci zanim uda nam sie go więcej poznać. A może nie nastąpi to nigdy!

Mądrzy tego świata, teoretycy nadal zgłębiają wiedzę, badają i snują swoje wizje, jednak nam póki co, zostaje oprzeć się bardziej na tych teoriach niż obserwacjach kosmosu, którego jakże małą część jesteśmy w stanie zobaczyć.

* – cytat pochodzi z książki „Wszechświat to najpiękniejsza maszyna” – Macieja Trawnickiego