Wakacyjna, letnia pora zachęca do przyjemnego wypoczynku. Stwierdzono, że czytanie książek to atrakcyjna forma spędzania czasu wolnego. Sprawdźmy więc, jaka książka na lato 2021. Jaką książkę zabierzecie z sobą na wakacje?

A CO POWIECIE NA TO BY NA WAKACJE ZABRAĆ EBOOK? http://www.lektury24h.pl/e-book-na-wakacje.html

Niecierpliwie wyczekiwane przez wszystkich ciepłe, a nawet gorące, letnie miesiące to czas, kojarzący się z wypoczynkiem, urlopem, wakacjami. Ta trwająca 4 miesiące pora roku bywa psotna. O ile marzymy o wylegiwaniu się na plaży, ciekawych podróżach, poznawaniu nowych miejsc i ludzi, o tyle, wolelibyśmy uniknąć gromowładnych burz, czy trudów podróży. Książka może zagwarantować nam bezpieczne, a jednocześnie przyjemne, intelektualne, letnie rozrywki. Lekarze i naukowcy dowiedli przecież, że czytanie książek to zdrowa forma spędzania czasu wolnego. Na zasłużony wypoczynek zabierajmy więc ze sobą ciekawą lekturę. Bardzo miło będzie móc uprawiać eskapizm na świeżym powietrzu, a gdy nie dopisze nam pogoda, w zacisznym miejscu?

Latem to koniecznie trzeba poznać oferty na apartamenty nad morzem na wynajem.

„Latem czytajmy książki, bo czytający, żyją dłużej. Dowiedli tego naukowcy z Uniwersytetu Yale, którzy ogłosili, że oddawanie się lekturze w przyjemny sposób przedłuża ludzki żywot”.

pl.toluna.com

Książka na lato 2021, powinna znaleźć się w każdej wakacyjnej apteczce. Wartościowa, poruszająca lektura jest niczym plaster na dusze. Wszystkie codzienne troski na moment odejdą w niepamięć, jeżeli skoncentrujemy swoją uwagę na poznawaniu ciekawej historii. Co ważne, w wielu lekturach kryje się inspirujące przesłanie. Z letniego wypoczynku możemy więc powrócić, z poszerzonymi horyzontami myślowymi oraz wzbogaconą osobowością. Przy czym, nie można zapominać, że bogactwo rynku książki, to gwarancja, że każdy znajdzie lekturę dla siebie.

LETNI ROMANS Z EBOOKAMIhttp://www.lektury24h.pl/letni-romans-z-e-bookami.html

Pora przekonać się, jaka książka na lato 2021 będzie najlepsza. Do zaprezentowania wybrano jedynie kilka, interesujących, zdobywających coraz większą popularność lektur. Oczywiście nie zapomniano, o zróżnicowaniu gatunkowym, bo przecież literaturze stawiamy odmienne oczekiwania. Na szczęście, wskazana poniżej książka na lato, będzie jednak ciekawa dla każdego.

Książka na lato dla pań to „Lakier do paznokci„.

W tym zbiorze opowiadań każda przedstawicielka płci pięknej znajdzie cząstkę siebie. Społeczno-obyczajowa problematyka poruszana przez wszystkie zebrane w tej pozycji utwory, sprawia, że opisane historie z łatwością można odnieść do rzeczywistości. Silnych emocji nie będzie brakować. Podkreślony został negatywny wpływ kościoła, kołtunizm społeczny oraz toksyczny patriarchat.

Kobieta zawsze ma prawo walczyć o swoje szczęście. Szkoda tylko, że proza życia bywa brutalna. Zrozumiemy to na przykładzie trzech kochających się ponad życie sióstr. Jest to piękna i utalentowana  Cela, odważna Adela i  niepełnosprawna Hela. W momencie kiedy jedna z nich porzuci realizację marzeń, by spełnić oczekiwania matki, kolejna będzie doświadczać przemocy domowej, a następna nieświadomie zażywać truciznę. W tej skłaniającej do refleksji książce w niezwykły sposób ukazana została siła kobiecości, którą może podkreślać czerwony lakier do paznokci.

„To opowiadania o kobietach i dla kobiet „

Peggy Brown

Polecana książka na lato 2021 oraz każdy kolejny rok to „Projekt Wolność„.

Gorące, letnie noce zachęcają do fantazjowania. Na poziomie wyobraźni może przecież zdarzyć się wszystko. Polecana książka na lato 2021 oraz każdy kolejny rok to „Projekt Wolność”. Jest to kontynuacja docenionej przez czytelników powieści science-fiction, „Projekt koniczyna”. Tamta historia dobiegła końca i zdawało się, że głównej bohaterce, Alex już nic nie grozi. Niestety zło czai się we wszystkich ciemnych zakątkach. Nie minie moment, a wszystko od czego chciała uciec bohaterka, znów stanie się bardzo realne. Zacznie robić się  skrajnie niebezpiecznie. W takiej atmosferze ktoś może stracić życie.

Alex podejmie próbę uwolnienia Uzdolnionych. Niestety nie wszystko, pójdzie zgodnie z jej planem. Nowe wyzwania, mroczne tajemnice, zagrożona miłość, konieczność chronienia wielu istnień, a w tle groźny sadysta. Czy Alex będzie potrafiła zmierzyć się z tyloma piętrzącymi się trudnościami. Magiczne moce na pewno będą obok niej. Nawet wtedy, gdy stanie naprzeciw pokrętnego Jacka. Do akcji” Projekt Wolność”, szczególnie latem warto dołączyć.

 „Ci, którzy lubią nieoczywisty przebieg wydarzeń, intrygi, ciekawą fabułę, również będą zadowoleni. I wreszcie, to będzie świetna pozycja dla tych lubiących książki pisane lekkim piórem, ale pozostawiające po sobie ciekawe wnioski”.

Milena Pastuszak

Dłuższe okresy wypoczynku sprzyjają relaksacji. To czas, który warto wykorzystać, aby wzmocnić własne siły. Niektórym przez lęk nie udaje się jednak doświadczyć uroków lata. Na szczęście jest książka na lato, która pomaga uporać się ze stresorami.

Książka na lato nosi tytuł „Bo we mnie jest lęk

Codzienne życie pełne jest wyzwań, z którymi nie wszyscy potrafią sobie radzić. Przewlekły stres, podobnie jak natrętne myśli może negatywnie odbić się na zdrowiu psychofizycznym. Wiele osób w wyniku doświadczenia skrajnych emocji doświadcza rozstrojenia emocjonalnego, a niektórzy popadają w czarne, depresyjne myśli. W porę trzeba temu zaradzić.

Książka na lato nosi tytuł „Bo we mnie jest lęk”. Jest to autobiograficzna pozycja napisana przez kobietę, która od lat walczy z nerwicą. Czym tak naprawdę jest nerwica? Jakie są objawy załamania nerwowego? Gdzie ludzie bezustannie odczuwający niepokój, powinni szukać pomocy? Na wszystkie te pytania w zrozumiały sposób odpowiada Anna Piotrowska. Sposób na nerwicę. Właśnie takie porady autorka Starała się udzielić poprzez własny przykład.

„Każda osoba zmagająca się z nerwicą zdaje sobie sprawę z tego, że powodem utrzymywania się i pogłębiania zaburzeń lękowych jest silna koncentracja na objawach”.

Anna Piotrowska

Lato to wyjątkowa pora roku. Tysiące osób podczas ciepłych miesięcy chce odpocząć od codziennych trosk. W celu relaksacji zaleca się czytanie książek. Spragnieni silnych, niezapomnianych wakacyjnych wrażeń również będą w stanie zaspokoić swoje oczekiwania. Na odważnych zawsze czeka mocna proza.Książka na lato to „Miasteczko Pomroka

Najgłębiej przeżywa się historie, które można odnieść do rzeczywistości. Trudno także zapomnieć losy poznanych bohaterów, szczególnie jeżeli są to ludzie, którzy doświadczyli krzywd.  Pełne obrzydliwych tajemnic „Miasteczko Pomroka” zaprasza na niebezpieczne wakacje. Książka na lato nosząca ten tytuł to thriller psychologiczny napisany przez znanego i cenionego pisarza, Krzysztofa Piotra Łabendę. Kreując wyobrażone miasteczko autor zobrazował najciemniejsze zakątki ludzkiego umysłu. Pomrok zamieszkuje specyficzna, ksenofobiczna grupa. Wiara w zabobony i kościelne wytyczne, w tym kreowanie patriarchalnego systemu w tym miejscu to norma.

Akty pedofili, rodzinne zajścia przemocowe, dewiacje seksualne oraz dokonany lincz, celowo zostaje przemilczany. Zło rodzi jeszcze większe zło. Najpewniej dlatego w Pomroce pojawia się seryjny morderca. Pierwszy zabity zostaje 18-latek. Kiedy z ujęciem zabójcy, nie poradzą sobie lokalni przedstawiciele prawa, do akcji zostania ściągnięta doświadczona w służbach Marines Kira Mazur oraz mający jej towarzyszyć wojskowy, Fabian Krakowiak. Wówczas wyjdzie na jaw, że porwane zostały trzy licealistki. Nie wszystkie z nich przeżyją. O tym trzeba przeczytać.

Miasteczko Pomroka, to opowieść o meandrach i mrokach ludzkiego umysłu, o pragnieniu miłości, które bywa tak silne, że popycha do zbrodni. Wartka akcja, zaskakujące jej zwroty uczą czytelnika, że w życiu nie zawsze rzeczy są takimi, jakimi się wydają”.

Krzysztof Piotr Łabenda

Książka na lato dla fanów grozy to „Zemsta„.

Spragnieni przeszywającego chłodem dreszczyku emocji, powinni sięgać po mroczne historie.  Książka na lato dla fanów grozy to „Zemsta”. Jest to horror napisany przez Małgorzatę Bloch Łuczak, która swego czasu wykreowała psychopatę, a teraz powołała do istnienia zjawę. Cała opowieść rozgrywa się w małej miejscowości, której mieszkańcy mają niejeden sekret. Sceneria stworzona specjalnie dla horrorów. Główna bohaterka, Joanna to 34-letnia prawniczka, która właśnie w tej pozornie spokojnej  mieścinie starała się ułożyć sobie życie. Niestety doświadcza niewyobrażalnej traumy, kiedy jej narzeczony,  Krystian ginie w wypadku.

To  dramatyczne zajście  rozpoczyna serię  strasznych   zdarzeń.  Na  pogrzebie  ukochanego  Joanna  dostrzega  mroczną  postać. Winni w okrutny sposób zostaną ukarani. Od tego momentu codzienność bohaterki stanie się śmiertelnie niebezpieczna. Samodzielne śledztwo nie przyniesie oczekiwanych efektów. Na całe szczęście przez moment Joanna będzie nosić ochronny talizman.  Zginie wiele  osób.  Pośród  trupów  znajdzie się nawet ksiądz, bo zjawa zdaje się wszechmocna. Oczywiście w tym horrorze znalazły się również wątki miłosne oraz pełne erotyzmu sceny. Autorka przyznaję, że bliski jest jej mrok.

„Myślę, że mam większe predyspozycje do opisywania krwawych scen niż romantycznych”.

Małgorzata Bloch Łuczak

Wakacyjny, ciepły i słoneczny czas najbardziej kochają dzieci. Przyjemne warunki pogodowe sprzyjają bowiem aktywności na świeżym powietrzu. Kiedy nadchodzi zmęczenie upałem, znudzenie wodnymi atrakcjami, czy obawy przed burzą, pomocna okazuje się książka na lato dla dziecka. Czas taką poznać.

Polecana książka na lato dla dzieci oraz ich opiekunów to „Trzy Klucze

Przede wszystkim należy pamiętać, że czytanie powinno być dla dzieci przyjemną formą spędzania czasu wolnego. W czasie wakacyjnych przygód zdarzyć może się jednak wiele, więc zawsze warto mieć ze sobą ”ratunkową” lekturę. Polecana książka na lato dla dzieci oraz ich opiekunów to „Trzy Klucze”. Ta inspirowana ponadczasowymi wartościami bajka bawi i uczy. Mali czytelnicy na pewno nigdy wcześniej nie słyszeli o dziewczynce, która o mało co, nie doprowadziła do końca świata.

Ta historia dowodzi jednak, że jest to, jak najbardziej możliwe, podobnie jak to, że mroźną zimą spadnie śnieg, a słońce zostanie uwięzione. Bardzo niesamowite zdarzenia przydarzą się małej Tosi. Ta dziewczynka naprawdę nie była grzeczna. Gdy z jej winy dojdzie do kilku tragedii, będzie musiała skorzystać z pomocy Pomocnego Ducha oraz niesamowitego kota. Ta bajka wyjaśnia, dlaczego wszyscy powinni stosować 3 magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam. W  tajemniczym labiryncie te hasła okażą się bezcenne.

„Weszli między wysokie i ciemne ściany labiryntu, utworzonego z plątaniny najeżonych kolcami krzewów. Gdy tylko znaleźli się na mrocznej i wąskiej ścieżce, wejście za ich plecami zamknęło się z cichym szelestem liści. Tosia miała wrażenie, że labirynt ich połknął (…)”.

Jagna Kraszewska

Bez Pamięci” książka polecona na lato

Jeden z głównych bohaterów – Falin – na skutek wypadku samochodowego traci żonę i córeczkę. Przez wiele lat mężczyzna żyje jak w amoku, nie potrafi pogodzić się z nieszczęściem, a ból po stracie najbliższych jest nie do zniesienia. Nadchodzi jednak dzień, w którym jedno zdarzenie wyrywa go z odrętwienia, a los na nowo rozdaje karty. Falin ratuje kobietę, która w efekcie traumatycznych przeżyć straciła pamięć. Zaczyna zwracać się do niej imieniem Oliwia, a czując, że jest w niebezpieczeństwie, postanawia zatroszczyć się o nią. Uczucie, które zaczyna rodzić się między nimi, przerywają częściowo odzyskane jej wspomnienia, a prawdziwe życie Oliwii staje się barierą na drodze nowo rodzącej się miłości.

Opowieść składająca się z wielu, połączonych ze sobą wątków. W pewnym momencie uruchamia refleksje dotyczące wyboru tego co można uważać za słuszne. Porusza kwestię utraty pamięci oraz jej skutków, co przyczynia się do braku jednolitego i utartego odbioru głównych postaci – z każdym rozdziałem postać jest rozwijana, a wszelkie dotychczasowe informacje budują napięcie ,pociągając za tym ciekawość czytelnika.

Powyżej zaprezentowane lektury to krótka prezentacja, odpowiadająca na pytanie, jaka książka na lato 2021. Są to lektury, które zaspokoją oczekiwania wszystkich odbiorców. Wiek i płeć nie ma znaczenia, by korzystać z prozdrowotnych zalet czytania książek. Chcący poznać więcej ciekawych tytułów na każdą porę roku, powinni zajrzeć do dział nowości wydawnicze.