Kiedy Marek otrzymuje paczkę od kobiety, której szczerze nienawidzi nawet nie dopuszcza do siebie myśli, że mógłby ją otworzyć. Jednak pod wpływem nieustannych nalegań żony decyduje się na to i tak zaczyna się niesamowita opowieść, która sprawi, że mężczyzna odzyska wewnętrzny spokój i dowie się zaskakujących faktów o swojej przeszłości.

Karolina jest szesnastoletnią dziewczyną mieszkającą w Opolu wraz z rodzicami. Rygorystyczny ojciec często lubiący zaglądać do kieliszka chciałby tylko kierować życiem córki. Dziewczyna nie może znaleźć oparcia w matce, która całkowicie podporządkowuje się woli męża.

Jednak jedno przypadkowe spotkanie sprawia, że życie Karoliny całkowicie się zmienia.Milicyjne przesłuchanie, zeznania w sądzie, odejście ukochanego oraz żądny zemsty przestępca to tylko niektóre z perypetii, które spotykają główną bohaterkę; a całość prowadzi do zaskakującego zakończenia.

„Kocham Cię mamo „ – to książka, która opowiada zarówno o miłości jak i o umiejętności prawdziwego przebaczenia; adresowana do czytelników w każdym wieku.