Depresja osłabia energię, nadzieję i popęd, utrudniając podjęcie kroków, które pomogą ci poczuć się lepiej. Ale choć przezwyciężenie depresji nie jest szybkie ani łatwe, jest to niemożliwe. Nie możesz po prostu sam sobie „wyrwać”, ale masz większą kontrolę niż zdajesz sobie sprawę – nawet jeśli twoja depresja jest ciężka i uparta. Kluczem jest zacząć od małych kroków. Czucie się lepiej wymaga czasu, ale możesz tam dotrzeć, dokonując każdego dnia pozytywnych wyborów.

Jak radzisz sobie z depresją? – http://www.poradniki24h.pl/3759/jak-samemu-wyjsc-z-depresji/ – może uda Ci się samemu pokonać depresję, jesteś silny pamiętaj. Dasz radę!!!

Jedną z metod zwalczania depresji jest zdrowa dieta.

To, co jesz, ma bezpośredni wpływ na to, jak się czujesz. Zmniejsz spożycie pokarmów, które mogą niekorzystnie wpływać na mózg i nastrój, takich jak kofeina, alkohol, tłuszcze trans i pokarmy o wysokim poziomie chemicznych konserwantów lub hormonów (takich jak niektóre mięsa).

Nie opuszczaj posiłków. Zbyt długie przebywanie między posiłkami może sprawić, że poczujesz się rozdrażniony i zmęczony, więc staraj się coś zjeść przynajmniej co trzy do czterech godzin.

Zminimalizuj cukier i rafinowane węglowodany. Możesz pragnąć słodkich przekąsek, wypieków lub wygodnych potraw, takich jak makaron lub frytki, ale te „dobre samopoczucie” szybko prowadzą do załamania nastroju i energii. Staraj się spożywać jak najmniej tych produktów.Zwiększ swoje witaminy z grupy B. Niedobory witamin z grupy B, takich jak kwas foliowy i B-12, mogą powodować depresję. Aby uzyskać więcej, weź suplement witaminy B-kompleks lub spożywaj więcej owoców cytrusowych, zielonych liści, fasoli, kurczaka i jaj.

Poznaj ciekawe porady na temat zaburzeń emocjonalnych – http://zaburzeniaemocjonalne.pl/informacje/porady/

Zwiększ swój nastrój dzięki pokarmom bogatym w kwasy tłuszczowe omega-3. Kwasy tłuszczowe omega-3 odgrywają zasadniczą rolę w stabilizowaniu nastroju. Najlepszymi źródłami są tłuste ryby, takie jak łosoś, śledź, makrela, anchois, sardynki, tuńczyk i niektóre suplementy z oleju z ryb zimnowodnych.

Wspieraj swoje zdrowie – zwalczaj tym depresję

Celuj w osiem godzin snu. Depresja zazwyczaj obejmuje problemy ze snem; czy śpisz za mało, czy za dużo, cierpisz na zmiany nastoju. Przygotuj lepszy harmonogram snu, ucząc się zdrowych nawyków snu.

Poznaj swój stres. Stres nie tylko przedłuża i pogarsza depresję, ale może go również wywołać. Dowiedz się wszystkich rzeczy, które cię stresują, takich jak przeciążenie pracą, problemy z pieniędzmi lub niewspierane relacje, i znajdź sposoby na złagodzenie presji i odzyskanie kontroli .

Ćwicz techniki relaksacyjne. Codzienna praktyka relaksacyjna może pomóc złagodzić objawy depresji, zmniejszyć stres i zwiększyć uczucia radości i dobrego samopoczucia. Spróbuj jogi, głębokiego oddychania, postępującego rozluźnienia mięśni lub medytacji.