Wszyscy lubimy lato. To pora roku, z którą kojarzy się wymarzony wypoczynek, urlop, wycieczka, podróż. Wiele osób przez cały rok marzy tylko o tej chwili. Pogoda może jednak niemiło zaskoczyć, podobnie jak wiele niespodziewanych okoliczności. To dlatego przed wyjazdem, dokładnie zastanawiamy się, co zabrać ze sobą. Na wszelkie trudności polecana jest również dobra lektura. Tylko, jaka książka na wakacje?

CO CZYTAĆ W WAKACJE – IDEALNE KSIĄŻKI NA LATO – CO CZYTAĆ – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytac-wakacje-idealne-ksiazki-lato/

W dzisiejszych czasach świat wydaje się pędzić bez ustanku. Ludziom dorosłym stawia się coraz trudniejsze wyzwania zawodowe, z których wynika mnóstwo trudności w obszarze społecznym. Zarobkowanie w wielu rodzinach wydaje się być prawdziwą męczarnią. Aby zapewnić sobie i dzieciom godny byt, rodzice potrafią pracować prawie całymi dniami. Możliwe, że dlatego coraz częstszym problemem psychicznym okazuje się pracoholizm. Czasem trzeba więc odpocząć. Właściwie spędzone wakacje pozwalają zregenerować siły witalne. Aby doświadczyć pełnego relaksu, warto zabrać ze sobą intrygującą książkę. Wiadomo już przecież, że czytanie książek dla przyjemności to jedna z najzdrowszych i najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego. Pozostaje tylko uzyskać odpowiedź na jedno ważne pytanie. Jaka książka na wakacje? Okazuje się, że jest to kwestia, która corocznie frapuje setki czytelników, bibliotekarzy, wydawców, czy księgarzy. Każdy próbuję podpowiedzieć innym, jaka książka na urlop?

TOP 10 KSIĄŻEK NA LATO – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/top-10-ksiazek-na-lato/

Dla jednych musi być lekka, łatwa i przyjemna, dla innych – najlepiej, gdy jest opasłym tomiszczem, bo tylko w lecie jest czas na takie wyzwania. Niektórzy preferują lekturę rozrywkową i raczej komercyjną, a pozostali – artystyczną i raczej wyższych lotów. Jak to więc jest z tą książką na wakacje? Czy w lecie czytamy mniej, czy raczej korzystamy z wolnego czasu, pochłaniając kolejne tytuły? Czy wakacje są czasem „wakacji” od czytania, czy wręcz przeciwnie?”.

www.trójmiasto.pl

Jaka książka na wakacje? Co czytać na urlopie? Jakie książki zabrać ze sobą w podróż? To jedne z najczęściej zadawanych przez odbiorców literatury pytań. Warto uzyskać na nie odpowiedź, bo z dobrą lekturą każda chwila będzie przyjemna. Ponadto zgodnie z opinią lekarzy, psychologów i naukowców, czytanie książek wykazuje prozdrowotne właściwości. Mózg naprawdę lubi czytać. W trakcie tej aktywności zwiększa się aktywność neuronów, które zyskują większe zdolności przełączeniowe. Oczywiście można wymienić kilkadziesiąt powodów, dlaczego warto czytać, ale podczas wakacyjnego wypoczynku najważniejsze  spośród nich to: rozbudzenie wyobraźni, obniżony poziom stresu oraz eskapizm.

POBUDŹ WYOBRAŹNIĘ DZIECKA W WAKACJE – ZOBACZ CO CZYTAĆ DZIECIOM – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/zaczytane-wakacje-pobudzamy-dziecieca-wyobraznie/

Skoro wiadomo, że należy czytać w trakcie wypoczynku, warto dowiedzieć się, jaka książka na wakacje będzie najlepsza? Spośród setek tytułów wybrano te, które każdemu zapewnią dobrą, intelektualną rozrywkę. Dzięki temu z wakacji oprócz opalenizny i pamiątek przywieziemy poszerzoną osobowość, rozbudzoną fantazję i sporo planów na przyszłość.

Jaka książka na wakacje?

O wyborze lektury przeważnie decydują indywidualne, literackie gusta, i zdecydowanie tym razem nie będzie inaczej. Książka na wakacje, która bez względu na upodobania każdemu umili czas wypoczynku to „Cząstka pomarańczy„. Motywem przewodnim tej powieści obyczajowej jest miłość piękna i czysta. Obok tematu silnego uczucia stanęło zagadnienie dorastania i wzięcia na siebie odpowiedzialności za własne życie. Główna bohaterka to 18-letnia Maja, która musiała wybrać, czy bardziej zależy jej na przygotowaniach do matury, czy wzięciu udziału w powstawaniu filmu na podstawie światowego bestselleru „Saga Zmierzch”. Jedna decyzja może zmienić wszystko.   Przekona się o tym Maja, zaraz po wkroczeniu w rozrywkowy świat. Zdarzy jej się mnóstwo przyjemnych przeżyć, ale również przykrych, a nawet dramatycznych momentów. Na szczęście w każdej niesprzyjającej sytuacji bohaterkę wspierać będzie mądre uczucie.

Cząstka pomarańczy – Lidia Tasarz

Gdzie na wakacje z książką?

Jak wiadomo, czytać można zawsze i wszędzie, dlatego dobrą lekturę warto zabrać ze sobą w każdą podróż. Oczywiście za sprawą literatury wyruszyć da się do miejsc, których w prawdziwym życiu nie bylibyśmy w stanie odwiedzić. Na wakacje z książką można wybrać się w Góry Izerskie. To tam kryje się legendarna Szczelina Jeleniogórska, ale jej położenie to prawdziwa „Pułapka„. W tym poniemieckim schowku z czasów II Wojny Światowej podobno ukryto złoto, brylanty, drogocenne dzieła sztuki i kultury. Znalazca stanie się bardzo bogatym człowiekiem, tylko, czy warto dla majątku narażać zdrowie i życie. Doświadczeni poszukiwacze skarbów, bracia Czarnowscy wraz z żonami podejmą to wyzwanie. Bajoński dobytek kusi, więc po chwili dołączy do nich Justus Szwarz wraz ze wspólnikiem oraz dziennikarz Jacek Sulima. Bohaterowie nie są jednak gotowi na tak wiele wyzwań. Szczeliny Jeleniogórskiej pilnują nietypowi mieszkańcy gór, wszystko z komplikują także ekstremalne warunki pogodowe. W tej wyprawie ktoś naprawdę może stracić życie, ale z tej przygody trudno zrezygnować.Pułapka – Jolanta Maria Kaleta

NAJLEPSZE KSIĄŻKI NA URLOP – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/najlepsze-ksiazki-na-urlop/

Na wakacje z książką zaprasza „Miasteczko Pomroka„. Ta niewielka mieścina skrywa wiele tajemnic. Lękający się mrocznych, ludzkich występków na pewno głęboko przeżyją tę historię. Tytułowe siedlisko zamieszkują ludzkie żmije i potwory. Ksenofobiczni mieszkańcy są bowiem zdolni dokonać linczu w imię swoich pokręconych zasad. Dzięki tej bardzo charakterystycznej gromadzie ludzi autorowi udało się zobrazować zawiłe, mroczne zakątki ludzkiej duszy. Miał racje, ponieważ największym potworem najczęściej okazuje się drugi człowiek. W tym miejscu czai się obrzydliwe niebezpieczeństwo. W miasteczku grasuje seryjny morderca. Zabójstwo 18-latka nakazało skorzystać ze wsparcia wydziału kryminalnego. Spośród przeszkolonych żołnierzy wysłana została Kira Mazur oraz Fabian Krakowiak. Szybko odkryją oni, że co rok ginie jedna nastolatka. Przeżyją tylko dwie, a na tym dramatycznym tle rodzić będzie uczucie pomiędzy „mężczyzną z przeszłością” i „kobietą po przejściach”. Zakończenie tej historii jest otwarte. To czytelnik zadecyduje, co wydarzy się dalej.

Miasteczko Pomroka – Krzysztof P. Łabenda

Z kim jechać na wakacje?

Towarzyszka/towarzysz na urlop poszukiwany. To fraza bardzo często pojawiająca się w mediach społecznościowych w okresie letnich podróży. W końcu każdy chce dzielić czas z innym człowiekiem. Dla pań doskonałym towarzyszem na wakacje będzie „Piękny„. Jest to inteligentny, zabójczo przystojny, szarmancki, bogaty kochanek. To jedne z wielu zalet tego mężczyzny. Męski ideał został opisany. Nie jest to jednak romans, lecz mafijno – polsko – włosko- hiszpańska historia naszpikowana zaskakującymi zwrotami akcji. W tej powieści najbardziej zaskakuje jednak coś innego. Delikatna kobieta z klasy średniej uratuje życie rosłemu przystojniakowi. Ten czyn odmieni jej los. Czy na pewno na dobre? Życie potrafi płatać bardzo zaskakujące figle, o czym oboje zdążyli się już przekonać. Teraz czas na równowagę, ale najpierw musieliby zapomnieć o swoich wcześniejszych partnerach. Jak to wszystko się potoczy? O tym przekonamy się w trakcie czytania tej powieści. Niezapomnianych wrażeń nie będzie brakować, bo silne emocje dostarczać będą sceny seksu, mafijnych porachunków oraz wątek wielkich pieniędzy.

Piękny – Agnieszka Kraśkiewicz

Świetnym towarzyszem na wakacje może okazać się również „On„. Należy pamiętać, że w tym przypadku będziemy mieć do czynienia z psychopatą. Oczywiście nawet źli ludzie chodź czasami, przejawiają pozytywne emocje, Ale w tym wypadku raczej tak nie będzie. Piękna, inteligentna Józefina, która zawsze miała poukładane plany na przyszłość, zapragnie chwili wytchnienia od codzienności. W tym celu uda się wraz z przyjaciółką do klubu. Z akompaniamentem muzycznym nie mogło być niemiło, więc może klimat tego miejsca przytępił jej czujność. Wdała się więc w znajomość z niebywale intrygującym facetem. Bardzo szybko połączyło ją z nim chorobliwe pożądanie, którego nie była w stanie zagłuszyć, nawet poprzez pobyt u matki. Dojdzie do prawdziwej tragedii. Psychopatyczny Andrzej zabije męża Józefiny, porwie jej przyjaciółkę, a ją samą zwabi w śmiercionośną pułapkę. Ta sytuacja mogła potoczyć się jeszcze gorzej, na szczęście, w tym przypadku policja nie zawiodła. Kryzys po tak traumatycznym zajściu kobiety długo będą musiały leczyć. Na szczęście miłość, która potrafi uleczyć najbardziej skrzywdzone serce, pojawi się na drodze Józefiny. O tym trzeba przeczytać.

On – Małgorzata Bloch-Łuczak

Czytanie książek, czy słuchanie muzyki – co lepsze?

Obcowanie z literaturą, podobnie jak korzystanie z energetycznej siły muzyki, to polecane formy spędzania czasu wolnego i relaksacji. Może więc w wakacje dobrze będzie skorzystać z obu tych aktywności. „Kolory życia” to literacko–muzyczny projekt przygotowany przez niewidomą autorkę, Ewę Domańską. Ta pozycja dostępna jest z płytą CD oraz jako audiobook. W trakcie wakacyjnego wypoczynku można więc korzystać z leczniczych właściwości czytania książek oraz słuchania muzyki. W tym przypadku będzie to niezapomniane spotkanie z każdą z tych form. Doświadczona autorka, a przede wszystkim artystka, kompozytorka, i dziennikarka opowiedziała o swoim życiu, wskazując na to, co najważniejsze. Każdy, kto sięgnie po tą pozycję, dowie się, jak każdą trudność przemienić, w cenną lekcję. Radość z istnienia powinien czerpać każdy. Te autorskie utwory muzyczne oraz autobiograficzne opowiadania wskazują, jak to zrobić.

Kolory życia – Ewa Domańska

Po trudzie dnia codziennego, który obfituje w problemy i obowiązki, każdy zasługuje na wypoczynek. Tylko dzięki chwilom wytchnienia można odzyskać życiodajną energię. Przed wybraniem się w bliższą, czy dalszą podróż, zastanawiamy się więc, jak doświadczyć pełnego relaksu. A ponieważ wiemy, że prozdrowotne właściwości wykazuje czytanie książek, pytamy, jaka książka na wakacje? Powyżej zaprezentowane lektury to polecane tytuły, które nie zawiodą nikogo. Pozostaje rzucić wszystko i zacząć czytać.

POZNAJ WYJĄTKOWE KSIĄŻKI NA DŁUGIE, LETNIE WIECZORY – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/wyjatkowe-ksiazki-na-dlugie-letnie-wieczory/