Czytanie jest prawdopodobnie najmądrzejszą rzeczą , jaką możesz zrobić dla siebie. Ścieżka jest satysfakcjonująca, ale zapracowani muszą dołożyć szczególnych starań, aby nią podążać.

Możesz czerpać informacje podczas przeglądania gazet, słuchania newsów w radio czy oglądania wiadomości w TV, ale to nie to samo, co daje czytanie książki. Głębokie zaangażowanie w tekst jest niezrównanym ćwiczeniem wzbogacania umysłu. Mówiąc wprost, czytanie jest jak dotąd najpotężniejszym mechanizmem rozwoju człowieka i jego cywilizacji: przekazuje niezbędny zasób wiedzy wymagany we współczesnym społeczeństwie i buduje zdolność mózgu do jego zrozumienia i wykorzystania. Warto opuścić strefę komfortu pod względem gatunków literackich by odkryć zupełnie nowe, dotąd nieznane. Odkryj nowe gatunki – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/odkryj-nowe-gatunki-ksiazek/

Głębokie zaangażowanie w tekst jest niezrównanym ćwiczeniem wzbogacania umysłu

Dlaczego czytanie jest tak fundamentalne

Rozwój czytelnictwa rozpoczął się dosłownie od wynalezienia pisma. Przez stulecia przywódcy oraz ci, którzy dążyli do osiągnięcia zamierzonych celów, byli nie tylko poważnymi czytelnikami, ale także ludźmi, dla których książki były czymś istotnym i wszechobecnym.

Czytanie jest codziennym ćwiczeniem umysłowym, które utrzymuje skupienie, spójność, wyobraźnię

Jak być lepszym czytelnikiem

Książka dzięki czytelniom i bibliotekom jest dziś dostępna na wyciągnięcie ręki… ale książki wymagają spokojnego, wolnego i skoncentrowanego czasu. W głośnej i rozpraszającej atmosferze ciężko jest ćwiczyć umiejętność czytelnictwa.

Co czytać? Szukasz ciekawej książki? – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytac-szukasz-ciekawej-ksiazki/

Czytanie wymaga wysiłku i wytrwałości, choć nie tak bardzo, by się tego bać. Stanie się lepszym czytelnikiem to zajęcie na całe życie, ale są też dobre wieści. By je poznać, najpierw musisz zacząć czytać. Priorytetowe czytanie jest naturalne, jeśli stale nagradzasz się nowymi książkami lub czasopismami czy pomysłem wyjścia do biblioteki lub czytelni. Praktyka sprawia, że czytanie staje się przyjemniejsze. Stanie się lepszym czytelnikiem jest bardzo proste… tak proste, że na końcu tego zdania będziesz wiedział: ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Jedynym częstym powodem, dla którego ludzie stają się dobrymi czytelnikami, jest to, że dużo czytają.

Czytanie stopniowo poprawia koncentrację, słownictwo, logikę i znacznie więcej. Sam fakt, że sięgasz po książkę czyni cię lepszym czytelnikiem. Czytanie to atrakcyjna forma relaksu – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytanie-to-atrakcyjna-forma-relaksu/Pierwszym krokiem do lepszego czytania jest dobra zabawa. Istnieje poważny powód do tak wesołej rozmowy. Nasz mózg znajduje wiele sposobów na sabotaż czegoś, co nie jest uważane za „zabawne”… chociaż można to zdefiniować na wiele sposobów.
Zmuszanie się do czytania to poważna sprawa. Jeśli uważasz, że Szekspir jest trudny, uszanuj swoje preferencje i zmień lekturę. Pilnie strzeż tej niezbędnej radości i nie pozwól jej się zużyć ani nadużyć. Nikt nie może tego za ciebie zrobić, dlatego właśnie czytanie jest ścieżką do rozwoju osobistego.

Drugi krok polega na utrzymaniu szeregu książek, które chcesz przeczytać. Jest to ciągłe źródło przyjemności po nabyciu nawyku. Musi jednak stać się nawykiem. Komiksy, tajemnice, romanse, biografie, fantastyka – to Twoja własna podróż, więc zrób z nią, co chcesz. Ty wybierasz co lubisz czytać.

Najważniejsze jest by czytać codziennie. Spójność jest kluczowa, dlatego poświęć czas na czytanie każdego dnia. Wystarczy kilka minut, aby wyrobić w sobie nawyk.

Spójność jest kluczowa, dlatego poświęć czas na czytanie każdego dnia

Rozwiniesz w sobie styl czytania, który Ci będzie odpowiadać, ale na początek kilka typowych taktyk, z których korzysta wielu doświadczonych czytelników:

  • Określ cel czytania, aby mieć kontekst i skupienie.
  • Zrozum, jaki to jest tekst: czy jest to fikcja, czy oparte na faktach i jaki gatunek lub przedmiot obejmuje.
  • Pozostań zrelaksowany podczas czytania. Dobrzy czytelnicy niekoniecznie są szybsi od innych; możesz robić dobre postępy idąc powoli. Nie ma presji, aby osiągnąć coś innego niż regularny czas czytania.
  • Naucz się zatrzymywać i wizualizować historię. Pomoże Ci to bardziej zrozumieć historię lub informację.

Wskazówki, jak zostać dobrym czytelnikiem

Poniżej przedstawiono niektóre sposoby na większą aktywność w czytaniu, co zwiększa jego kompetencje.

  • Poznawaj nowe słownictwo i wprowadzaj w wypowiedzi
  • Rób notatki
  • Czytać na głos
  • Śledź postępy czytelnicze

Ponieważ sposobem na dobre czytanie jest czytanie więcej, musisz znaleźć stały zapas materiałów do czytania, zwłaszcza tych które lubisz. To, że czytanie jest aktem raczej indywidualnym, nie oznacza, że czytelnicy nie mogą utrzymywać kontaktów towarzyskich. Dołączenie do grupy czytelniczej lub założenie własnej może być bardzo motywujące. Kontakt z podobnie myślącymi ludźmi może wspierać i poszerzać twoje literackie horyzonty.

Czytanie jest istotną częścią życia człowieka, a twoje osobiste wysiłki na rzecz dobrego czytania są bardzo cenne. Duża część naszej kultury konsumenckiej działa przeciwko czytaniu dorosłych, ale nigdy nie jest za późno, aby zacząć czytać! Dzięki właściwemu nastawieniu i kilku prostym nawykom możesz korzystać z książek motywacyjnych, które mogą dać Ci power do życia… i, co może być zaskakujące, wynikające właśnie z przyjemności czytania.

Tylkorelaks.pl to tania księgarnia internetowa z ofertą ciekawych książek

http://tylkorelaks.pl/47-ksiazki