Wsparcie w depresji jest bardzo ważne. Przemyśl te porady.

Wyciągnij rękę i pozostań w kontakcie.

Uzyskanie wsparcia odgrywa zasadniczą rolę w przezwyciężaniu depresji. Na własną rękę może być trudno utrzymać zdrową perspektywę i utrzymać wysiłek wymagany do pokonania depresji. Jednocześnie sama natura depresji utrudnia dotarcie do pomocy. Kiedy jesteś w depresji, tendencja do wycofywania się i izolowania, aby połączenie z nawet bliskimi członkami rodziny i przyjaciółmi może być trudne.

Możesz czuć się zbyt wyczerpany, aby mówić, wstydzić się swojej sytuacji lub winić za zaniedbanie pewnych relacji. Ale to tylko mówienie o depresji. Pozostając w kontakcie z innymi ludźmi i uczestnicząc w działaniach społecznych, świat zmieni się w twoim nastroju i poglądach. Wyciąganie ręki nie jest oznaką słabości i nie oznacza, że ​​jesteś ciężarem dla innych. Twoi bliscy troszczą się o ciebie i chcą pomóc. A jeśli nie czujesz, że masz kogoś do kogo się zwrócić, nigdy nie jest za późno na budowanie nowych przyjaźni i ulepszanie sieci wsparcia.

Poszukaj wsparcia u ludzi, którzy sprawiają, że czujesz się bezpiecznie. Osoba, z którą rozmawiasz, nie musi być w stanie cię naprawić; po prostu muszą być dobrym słuchaczem – kimś, kto słucha uważnie i współczująco, nie rozpraszając się ani nie osądzając.

Spraw, aby twarz była priorytetem. Rozmowy telefoniczne, media społecznościowe i SMS-y są świetnymi sposobami na pozostanie w kontakcie, ale nie zastępują dobrego, staromodnego czasu osobistego. Prosty akt rozmowy z kimś twarzą w twarz o tym, jak się czujesz, może odegrać dużą rolę w łagodzeniu depresji i utrzymywaniu jej z dala.

Porada, cenne uwagi – http://www.prasa24h.pl/20859/jak-leczyc-depresje.html

Staraj się nadążyć za działaniami społecznymi, nawet jeśli nie masz na to ochoty. Często, gdy jesteś w depresji, wygodniej jest wycofać się do swojej skorupy, ale przebywanie w towarzystwie innych osób sprawi, że poczujesz się mniej przygnębiony.

Znajdź sposoby wspierania innych. Miło jest otrzymywać wsparcie, ale z badań wynika, że ​​uzyskasz jeszcze większy dobry nastrój dzięki zapewnieniu wsparcia innym. Znajdź więc sposoby – zarówno duże, jak i małe – aby pomóc innym: zgłosić się na ochotnika, być słuchającym przyjacielem, zrobić coś miłego dla kogoś.

Dbaj o zwierzaka. Chociaż nic nie może zastąpić ludzkiego połączenia, zwierzęta mogą wnieść radość i towarzystwo do twojego życia i pomóc ci poczuć się mniej odizolowany. Dbanie o zwierzę może również doprowadzić Cię do siebie i dać ci poczucie bycia potrzebnym – oba potężne antidotum na depresję.

Dołącz do grupy wsparcia dla depresji. Bycie z innymi, którzy mają do czynienia z depresją, może znacznie zmniejszyć poczucie izolacji. Możesz także zachęcać się nawzajem, dawać i otrzymywać porady, jak sobie radzić i dzielić się swoimi doświadczeniami.

Czytaj na temat emocji, zaburzeń w tym depresji – http://zaburzeniaemocjonalne.pl/ – poznaj porady, które mogą pomóc w depresji.

10 wskazówek dotyczących pozostawania w kontakcie – pomagającym wyjść, przetrwać w depresji

  1. Porozmawiaj z jedną osobą o swoich uczuciach
  2. Pomóż komuś innemu poprzez wolontariat
  3. Zjedz lunch lub kawę z przyjacielem
  4. Poproś ukochaną osobę, aby regularnie się z Tobą miała kontakt
  5. Towarzyszyć komuś w filmach, koncercie lub małym spotkaniu
  6. Zadzwoń lub napisz do starego przyjaciela
  7. Idź na spacer z kumplem
  8. Zaplanuj cotygodniowy termin kolacji
  9. Poznaj nowych ludzi, biorąc lekcje lub dołączając do klubu
  10. Zaufaj duchownym, nauczycielowi lub trenerowi sportu