Dobry słownik może wspierać naukę obcego języka w każdym wieku i na każdym poziomie lingwistycznego zaawansowania. Jednak prawda jest taka, że zakres słowników jest rzeczywiście bardzo szeroki i trzeba się trochę zastanowić nad tym tematem, by móc wybrać słownik bądź inne opracowanie zgodne z osobistymi potrzebami. W tym artykule skupiono się na trzech różnych pozycjach, do których można się zwrócić szukając porządnego wsparcia w języku angielskim.

 

1. Wielki słownik – Langenscheidt

Mamy tutaj znakomicie opracowany słownik, który jest naprawdę obszerny – zarówno pod względem zawartości merytorycznej, jak i ilościowej, bowiem zapewnia użytkownikom aż około 60 000 haseł i zwrotów. Co więcej, można być pewnym co do jego aktualności, bowiem słownictwo jest współczesne – w tym nie brakuje zwrotów potocznych i idiomatycznych.

 

Zadowolą się nim nawet studenci i specjaliści tak niszowych tematów, jak:

  • technologia
  • medycyna
  • prawo

 

bowiem zawiera terminy specjalistyczne z tego zakresu. To jednak jeszcze nie wszystko – w pozycji tej można również liczyć na przejrzyste wskazówki tyczące się samej wymowy angielskich wyrazów hasłowych. Wielkim wsparciem są również objaśnienia gramatyczne i stylistyczne pozwalające w pełni zrozumieć słownictwo. 

2. Angielska gramatyka na wesoło – w. Waren

To już nieco inna, bardziej humorystyczna propozycja, ale także bardzo pomocna w zrozumieniu języka angielskiego. Możemy w nim znaleźć zagadnienia takie jak:

  • liczebniki główne i porządkowe,
  • działania matematyczne,
  • częstotliwości, miejsca,
  • zaimki personalne,
  • słówka.

Jednak wszystko jest przedstawione w bardzo zabawny i przystępny sposób.

 

3. Exams dictionary – longman – cd

Należy jeszcze nadmienić o tej interesujące pozycji, jaką jest Exams dictionary – longman – cd, czyli pozycja pozwalająca na porządne przygotowanie się do wszelkich egzaminów z języka angielskiego. Bardzo dobrze opracowane, zawiera potrzebne słownictwo.
Prezentowane lektury są ładnie wydane i w przystępnych cenach, co jest ich dodatkowym atutem. Wszystkie te pozycje można zakupić poprzez stronę antykwariatu internetowego Amicus: https://www.antykwariat-amicus.pl/