Masz zły nastrój? Od dawna nie potrafisz szczerze się śmiać? Twoje samopoczucie może poprawić jedynie literatura. Czytanie to furtka do nierzeczywistych przestrzeni. To o czym marzysz, może się ziścić. Gratka dla miłośników fantastyki to dobre książki. Fantastyka pozytywnie wpływa na umysł. Otwórz zmysły na świat fantasy.

Rzeczywistość potrafi źle oddziaływać na nastrój ludzi. Naukowcy dowiedli, że depresja to coraz częstsza choroba cywilizacyjna. Nadmiar problemów, obowiązków oraz niemożliwych do zaspokojenia potrzeb wzmaga poczucie niezadowolenia. Lekarze, psycholodzy oraz terapeuci zwracają uwagę na prozdrowotne właściwości literatury. Ciekawe powieści piszą utalentowani autorzy. Rynek książki bezustannie się rozrasta, więc znajdziemy na nim książki ze wszystkich gatunków literackich. Ciekawe powieści ułatwiają eskapizm. Fantasy korzystnie wpływa na umysł. Na pewno gratka dla miłośników fantastyki to dobre książki.

Wiesz, co to jest fantasy? A skąd wziął się ten gatunek literacki? Jego korzeni możesz szukać w bajkach, mitach i ludowych podaniach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Pisarzy fantasy często inspirują również dawne, przedchrześcijańskie wierzenia.

skupszop.pl

Literatura fantastyczna wciąż zyskuje popularność. Tematyka obyczajowa nie jest w stanie zaspokoić tych czytelników, którzy pragną oderwać się od rzeczywistości. Czasem trzeba zagłębić się we własne wnętrze, by ułatwić snucie wyobrażeń. Wraz z wiekiem powoli tracimy zdolność koncentracji. Naukowcy dowiedli, że czytając, ćwiczymy mózg. Najszybciej pobudzimy kreatywne myślenie, sięgając po książki fantasy. Miłośnicy fantastyki, twórczo działają od wielu lat.

Akademicki Klub Miłośników Fantastyki „Olifant” istnieje przecież od 2009 roku. Skupia on ludzi zafascynowanych fenomenem światów nierzeczywistych, o których świadectwo dają jedynie słowo mówione lub pisanie, albo bajeczne grafiki.

uwm.edu.pl

Gratka dla miłośników fantastyki to dobre książki. Nierzeczywiste historie zawsze pobudzają kreatywne myślenie. Codzienność wypełniona jest rutyną, dlatego zdaje się nudna. Fantastyka jest gatunkiem literackim ułatwiającym wyobrażanie sobie pełnych magii światów i ich obdarzonych niezwykłymi zdolnościami mieszkańców. Dzięki fantasy możliwe staje się wszystko.

Jak każdy typ literatury, tak i ten fantastyczny sprawia, że jesteśmy w stanie wyobrażać sobie coraz to dziwniejsze światy. (…) Fantastyka daje pod tym kątem szerokie pole do popisu, można stworzyć dosłownie wszystko, aby tylko było wciągające i budujące, a niekiedy wywołujące dreszcz emocji.

popbookownik.pl

Poznajmy niezwykłe książki. Gratka dla miłośników fantastyki to zaprezentowane poniżej lektury. Tajemnice, mroczne wątki oraz niezwykli bohaterowie sprawiają, że czytanie jest niebywałą przyjemnością. Odbiorcy będą mogli odnaleźć nową stronę swojej osobowości.

Wyobraźnia to prawdziwy dar od natury. Jakiekolwiek nasze obserwacje, mogą zapoczątkować snucie nieprawdziwych domysłów. Miłośnicy fantastyki docenili „Córy”. Tą fantastyczną powieść napisała Natalia Sobieska. Pełna zaskakujących zwrotów akcji fabuła zadziwia od pierwszej strony. Bohaterowie to zwyczajni ludzie, ale pośród nich żyją dziwne istoty. Odbiorcy wyruszą do świata zamieszkiwanego przez wampiry. Ta historia dowodzi, że znane z legend bestie, bywają bardziej przyjazne niż niby zwyczajni obywatele. Na pierwszym planie znalazły się połączone ze sobą przez pokrętny los kobiety. W tle znalazły się perypetie dwóch skłóconych przed laty rodzin. Przede wszystkim należy jednak śledzić losy nastoletniej Nastii. Ta bohaterka, dojrzewając, będzie musiała pojąć, dlaczego jest inna niż wszyscy. Najprawdopodobniej nastolatka dozna siły swojej rozszerzającej się jaźni. Oczywiście jest to fantastyka, dlatego wydarza się mnóstwo nieprawdopodobnych sytuacji. „Córy” to powieść fantasy kierowana motywem miłości, przyjaźni, która wciąż musi walczyć z demonami. Młoda Nastii musi dbać o siebie, najbliższych oraz nawet dwa światy.Książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/cory/

Miłośnicy fantastyki oraz Sience – fiction zawsze doceniają pełne intrygujących wątków powieści. Fantastyka ma na celu rozbudzanie wyobraźni. Czytając nieprawdopodobne historie, rozwijamy w sobie intuicje. Andrzej M. Baczewski poprzez napisaną historię zaprasza odbiorców do świata gier. „Nigdziegęści” leżą na końcu galaktyki. Okaże się po chwili, że salon gier, który opisano, tak naprawdę zwie się planetą Lamustra. Bardzo intrygująca wizja dotyczy możliwości przenoszenia się pomiędzy światami. W międzygalaktycznych podróżach mogą brać udział jedynie kobiety ubrane tylko z przodu, czarodzieje i agenci do zadań specjalnych w cyberprzestrzeni. Ta książka może stanowić gratkę dla miłośnika fantastyki. Wielowątkowa akcja dzieje się jednocześnie w przestrzeni różnych światów. Trzeba podkreślić, że „Nigdziegęści” zabierają czytelników do świata będącego salonem gier, starożytnego świata pełnego mitycznych bohaterów oraz mrocznego średniowiecza. Ta powieść fantasy łączy literacką fikcję z ważnymi faktami.

książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/nigdziegesci-solenopsis/

Inspirującą lekturą dla miłośników fantastyki, będzie taka, w której wyruszymy do mrocznych czasów. W ciemności zawsze skrywa się, choć odrobinka nadziei. Joanna Karazinou zdradza odbiorcom, kim jest „Siostra Smoka”. Wyruszymy do momentu, gdy magia istniała obok życia codziennego, a leczeniem duszy i ciała zajmowali się szamani. Główną bohaterką została niedoświadczona, pozbawiona koligacji Dorweryn. Od początku ta młoda kobieta była zdana na własną intuicję i wytrwałość. Ważny okazał się moment, gdy Dorweryn trafia na niewielką wyspę rządzoną prawami, których musiała się podporządkować. Ciężka praca, upór i przyjacielskie usposobienie okaże się najsilniejszą właściwością tej bohaterki. „Siostra smoka” autorstwa Joanny Karazinou zawiera motyw miłości oraz prawdziwej przyjaźni. Fantastyczna powieść zgodnie z wymogami gatunku pełna jest magii.

książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/siostra-smoka/

Fantastyka to obszerny gatunek, obejmujący mnóstwo nurtów. Zawsze w fantasy obecna jest magia. Powyżej wskazano tytuły mogące zadowolić miłośników fantastyki. Okazało się, że fantastyka potrafi łączyć się z wieloma nurtami literackimi. Zwraca się uwagę na kategorię, w której mieści się: fantastyka, fantasy i science – fiction. Odpocząć od lektur pozwalają natomiast książki filozoficzne.