Miejsca, w których najchętniej lubimy czytać książki, są najrozmaitsze. Gros z nas gustuje w czytaniu pośród domowych pieleszy: czy to w ciepłym łóżku, lub na wygodniej kanapie czy w bujanym fotelu. Pozostali bardzo chętnie sięgają po książkę w przestrzeni publicznej: w autobusie, tramwaju, miejskim parku lub w kawiarni przy gorącej czekoladzie. Są również i ci, którzy oddają się dobrej lekturze w mniej typowych miejscach, np. w wannie. A gdzie Ty lubisz czytać? Polecamy czytać mądre książki

Stara mądrość mówi: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Wszyscy ci którzy uwielbiają czytać ciekawe książki, wiedzą o tym doskonale. Czytelnicze upodobania bywają różne.  Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wybór odpowiedniego tytułu, ulubionego autora czy chociażby gatunku literackiego, ale również miejsca, w których chętnie kupujemy ciekawe książki, oraz gdzie je czytamy. Zobacz jakie książki warto przeczytać!?

Gdzie lubimy czytać książki?

Czytanie to ta przyjemność, której bardzo często i chętnie oddajemy się w zaciszu domowego kąta. Często jest to ostatnia czynność wykonywana w łóżku tuż przed zaśnięciem, bądź też w wygodnym bujanym fotelu albo na tapczanie w salonie, często otoczeni miękkimi poduchami i ciepłym pledem, z filiżanką aromatycznej herbaty lub kubkiem kawy czy gorącej czekolady. To doskonałe warunki, aby zatopić się w ciekawej lekturze. Wielu z nas zabiera również książkę do toalety lub do łazienki, podczas gorącej, relaksacyjnej kąpieli. A Ty gdzie zabierasz książkę? Gdzie chętniej lubisz czytać swoją ulubioną lekturę?

Miłośnicy książek bardzo często oddają się czytaniu z pasją a dla wielu z nich jest t jedna z najciekawszych form rozrywki.  Często oddają się jej po pracy, w weekendy oraz w każdym innym, wolnym czasie. Wiele osób często sięga po książkę w środkach miejskiej komunikacji. Nierzadko w drodze do szkoły lub pracy, dlatego też nikogo zaskakuje widok osoby czytającej książki w autobusie, pociągu, tramwaju lub na przystanku.Kiedy sprzyja aura bardzo często z przyjemnością sięgamy po książkę na łonie natury, nierzadko podczas wakacji czy innego wypoczynku w ciągu roku. Latem często sięgamy po dobrą lekturę w plenerze: na słonecznej plaży, w ogrodzie na hamaku, na balkonie w ulubionym fotelu, na ławce w parku czy na kocu.

W podróży, w samochodzie i w drodze

Ci którzy lubią podróżować, książka jest często nieodłącznym towarzyszem wyprawy. Czas spędzony w samolocie czy pociągu nie będzie czasem straconym  chociażby dlatego, ze możemy oddać się interesującej i przyjemnej lekturze. Natomiast ci, którzy podróżują samochodem, często bardzo chętnie sięgają po ostatnio bardzo popularne audiobooki czy też ebooki, które można czytać na głos na czytnikach. Poznaj zalety czytania ebooków

Czytamy niemalże wszędzie

Jak się okazuje czytać możemy niemal wszędzie. W każdym wolnym czasie i miejscu, które się do tego nadaje. Czy w dzieciństwie któreś z was czytało książki z latarką pod kołdrą? Co czytać? Szukasz ciekawej książki?

Czytanie w pracy?

Istnieją również zawody, które możemy kojarzyć z czytaniem. Nie brakuje wśród nich bibliotekarzy czy księgarzy.  Oni właśnie czytają czasami jedno dzieło nawet po kilka razy. To oni czytają książki bardzo chętnie i w różnych miejscach. Nie pozostaje nic innego jak rozsiąść się z ciekawą książką  – jakie miejsce wybierasz już dziś!? Co czytać?