Mariola Zadnieprzańska zachodzi w ciążę z mężczyzną, poznanym w jednym z klubów nocnej Warszawy. Choć nie tego szukała w wielkim mieście, godzi się z macierzyństwem, a z czasem nawet nim cieszy.

Nie oczekuje, że ojciec dziecka się z nią ożeni, ale zamierza wyegzekwować od niego alimenty. Przeżywa niemałe zdziwienie, kiedy mężczyzna bez sprzeciwu przystaje na jej żądania, choć domaga się przeprowadzenia badań genetycznych, żeby się upewnić, czy dziecko aby na pewno jest jego. Dziewczyna nie wie, że w tym samym czasie Marek dowiaduje się również o ciąży swojej żony. Która odeszła od niego po tym, jak zastała go w łóżku z Mariolą.

Drugie życie rzeczy” Grażyny Krynickiej ma kilkoro głównych bohaterów. Mariola jest tą trzecią, która zupełnie niechcący najpierw burzy małżeństwo swojego przypadkowego kochanka, po czym dzięki ciąży zaczyna rozumieć, co w jej życiu naprawdę jest ważne. Decyduje się porzucić Warszawę, po której tak wiele się spodziewała, i wraca na wieś do rodzinnego domu.Tymczasem ojciec jej dziecka usiłuje ratować swoje małżeństwo…

http://www.psychoskok.pl/produkt/drugie-zycie-rzeczy/