Archeolog Jonathan Gray natknął się na coś co go zszokowało: skrytkę pełną przedmiotów które nie powinny istnieć. Nie znajdowały się w jednym miejscu lecz były rozproszone po całym świecie według uniwersalnego wzoru który odzwierciedlał zapomnianą wiedzę i technologię. Skarb ten był niezmiernie cenny.

MASZYNERIA: Czy wiedziałeś, że Egipcjanie wiercili w granitowych skałach za pomocą wierteł które obracały się 500 razy szybciej niż współczesne wiertła elektryczne?

PRADAWNA AMERYKA: Czy wiedziałeś ze podczas pomiarów kartograficznych Ameryki Północnej w 2200 roku przed naszą erą Chińczycy opisali wschód słońca nad Wielkim Kanionem, czarne opale i samorodki złota w Nevadzie oraz foki figlujące w Zatoce San Francisco?Sekrety umarlaków oryginał „Dead Men’s Secrets” to zbiór zadziwiających odkryć. Zaginiona wiedza wylania się z dna mórz, dżungli, piasków pustyni naszej planety… ponad 1000 zapomnianych sekretów. Zobacz  świat którego nie widziałeś nigdy wcześniej.

Znajdź odpowiedzi których nigdy nie znałeś. Wreszcie miej fakty w zasięgu ręki, którymi zadziwisz twoich przyjaciół i znajomych. Sprawdź także pierwszą w Polsce wydaną książkę Graya „64 niewyjaśnione sekrety starożytności” – 64 Secrets Still Ahead of Us Jonathana Graya – czy wiedza i technologie naszych przodków wydają się być lepsze od współczesnej?