Jesteś pełnoprawnym obywatelem. Masz możliwość wyrażania ocen i opinii na temat literatury. Możesz sugerować innym, co powinni czytać. Twoja wysoka samoświadomość wyjaśnia, dlaczego polecasz książki, które czytasz. Na pewno wiesz, że opiniotwórcze osoby są postrzegane jako inteligenci zaangażowani w kulturę. Działaj dalej i wskazuj pozostałym wartościowe książki.

Polecamy sobie książki https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/polecamy-sobie-ksiazki/

Ponad połowa Polaków w ciągu roku nie sięga nawet po jedną lekturę. Nie czytającym książek grozi analfabetyzm wtórny. Miłośnicy literatury, mole książkowe oraz książkoholicy dzięki każdej przeczytanej książce stają się mądrzejsi, bardziej kreatywni i wrażliwi na potrzeby innych. Oczytani mają większe szansę na życiowy sukces i zawodowe powodzenie. Jestem lepszym człowiekiem, bo czytam książkihttps://www.psychoskok.pl/aktualnosci/jestem-lepszym-czlowiekiem-bo-czytam-ksiazki/ Wybór, czy czytać, czy nie jest więc prosty. Czytanie książek to przecież przyjemna, a do tego zdrowa oraz ćwicząca mózg forma spędzania czasu wolnego. Do poznawania lektur trzeba zachęcać. A, czy mamy prawo polecać czytane książki?

Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych- Dz. U.1977.38.167, Art. 19. Prawo do swobodnego wyrażania opinii stwierdza, że mamy prawo do wyrażania opinii.
1. Każdy człowiek ma prawo do posiadania bez przeszkód własnych poglądów.
2. Każdy człowiek ma prawo do swobodnego wyrażania opinii; prawo to obejmuje swobodę poszukiwania, otrzymywania i rozpowszechniania wszelkich informacji i poglądów, bez względu na granice państwowe, ustnie, pismem lub drukiem, w postaci dzieła sztuki bądź w jakikolwiek inny sposób według własnego wyboru (…).

arslege.pl

Obecnie rzadko kto wyobraża sobie życie bez mediów społecznościowych. Porównywarki cen oraz jakości wybranych produktów cieszą się ogromną popularnością. Nikt nierozważnie nie chce przecież nabyć „kota w worku”. Zły wybór oznacza przykre rozczarowanie. Ocenie podlega również literatura. Czytelnicy chcą wiedzieć, które książki cieszą się zainteresowaniem.

Co czytać? Jakie książki polecacie? Jaka książka na prezent? Wartościowe książki – które, to?. Gdzie kupować książki? Znasz rekomendowane lektury? Lepsza proza, czy literatura faktu? E-book, czy książka papierowa? Powieści romantyczne, a może thrillery? Dziesiątki czytelniczych pytań i setki odpowiedzi udzielonych na łamach stron internetowych, portali tematycznych, blogów oraz forach miłośników literatury. To silna grupa odbiorców czytelnictwa, do której warto dołączyć. Komentuj, recenzuj, oceniaj i polecaj książki, które zrobiły na tobie wrażenie.

Dlaczego polecasz książki, które czytasz? Bo zachęcają do tego biblioteki i organizacje promujące czytelnictwo. Naukowcy, socjolodzy i psycholodzy podkreślają natomiast, że opowiadanie innym, co warto przeczytać, to forma komunikacji, która doskonali umiejętności interpersonalne „Libros lege! Quae legeris, memento!” – „Czytaj książki! Pamiętaj, co czytasz!” – wiedzą się naładujesz!”– bibliotekachojnice.pl

Co warto przeczytać – https://www.psychoskok.pl/ksiazki/

Jak mawiał słynny prozaik i poeta Jarosław Iwaszkiewicz: „Powiedz mi, jakie książki masz w domu, powiem ci, kim jesteś”. Czytanie podnosi poziom inteligencji, poszerza horyzonty myślowe oraz rozwija osobowość, więc sięgam po wartościowe książki. Ponadto słynny filozof Jan Amos Komeński dziesiątki lat temu stwierdził: „Kto się o mądrość ubiega, ten księgi miłować winien nad srebro i złoto“. Więc czytam coraz więcej, jak najlepsze książki, żeby być mądrym człowiekiem. Hejt wymierzony w zagorzałych czytelników, wyzwiska typu: nudziarz, sztywniak, dziwak, nie zniechęcają mnie do literatury. Podążam za słowami autora: Wiliama Somerseta Maughama: „Przyzwyczaić się do czytania książek – to zbudować sobie schron przed większością przykrości życia codziennego”, przewracam strony lektur, a następnie polecam książki, które czytam.

Książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/wielki-comeback/

Książki znanych, kontrowersyjnych polskich autorów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Czytana i polecana jest publikacja przygotowana przez założyciela kapeli z Miasta Kielce oraz lidera pierwszej kieleckiej grupy rapowej. K.A.S.A.– słynny Krzysztof Kasowski powrócił w pięknym stylu. Artysta wykonał „Wielki Comeback”. Zamiast wkraczać na niepewną scenę, przygotował powieść, która pozwala poznać realia rynku rozrywkowego. Doświadczony, często nagradzany i wciąż aktywny zawodowo Kasowski mówi o wszystkim poprzez barwną opowieść. Trzeba podkreślić, że jest to przejmująca historia o życiu muzyków, mechanizmach rządzących show-biznesem i zmianach, które wydarzyły się na przestrzeni blisko 30 lat. Wszystko zostało utrzymane w formie satyry na współczesny show-biznes przeplatane barwnymi retrospekcjami z lat 90. Wspomnień czar. Główny bohater to Patryk, czyli lider najpopularniejszego polskiego boysbandu końca lat dziewięćdziesiątych.

Zresztą był też rozczarowany tym, w jakim kierunku poszedł show-biznes. Dziś w ogóle nie chodziło o muzykę, umiejętności, przebojowość piosenek tylko o skandale i robienie wokół siebie szumu.

Wielki Comeback, Krzysztof Kasowski

Niektórzy twierdzą, że w tej powieści odnaleźć można wspomnienia i wątki autobiograficzne Krzysztofa Kasowskiego. To już ocenić muszą sami odbiorcy.

Książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/dwa-slowa/

Niecodzienną lekturę czas przedstawić. Polecana książka to thriller psychologiczny „Dwa słowa”. Zawiła pełna niespodziewanych zwrotów akcja trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Autorka, Anka Mrówczyńska wniknęła w głąb psychiki bohaterów. Początkująca piosenkarka, trzydziestoletnia Kinga zaraz po odejściu od wieloletniego partnera, decyduje się zawalczyć o Piotra. Kiedy ona zorientuję się, że on ma już żonę i dzieci, nie przestanie zabiegać o jego względy.

Pisząca w ramach autoterapii, Anka Mrówczyńska jest ambasadorką akcji na rzecz stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego – „Słowa na granicy zmian“. Co w umysłach odbiorców zmieni więc thriller „Dwa słowa“?

Ten dreszczowiec ukazuje, przerażające obliczę miłości. Zauroczenie potrafi przerodzić się w chorobliwą obsesję. Kinga zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel, czyli usidlić Piotra. Z każdą chwilą ta kobieta staje się coraz bardziej niebezpieczna. Czy dojdzie do tragedii? Wszystko wyjaśnią „Dwa słowa”, które zapadają w pamięci.

Bez bajek i baśniowych opowieści życie byłoby uboższe. Pisarka Marjaleena Lembcke mądrze spytała: „Dlaczego mówi się, że życie to nie baśń. Życie jest okrutne, tak samo, jak baśń. Pamiętam tylko te okrutne. W baśniach zawsze mówi się o miłości. I o śmierci. I że jeśli się kocha, to się nie umiera”. Żyjmy więc w krainie wiecznej wyobraźni.

Artur Jasiński, przygotował dla małych, nieco starszych i w pełnij dorosłych jedyną w swoim rodzaju historie. „Baśń o dębowym sercu” inspirowana jest ponadczasowym motywem walki dobra ze złem. Ogromna uwaga została również przywiązana do konieczności dbania o naturę. Ta baśń zabiera wszystkich do malowniczej, maleńkiej wioski. Dawniej to miejsce było oazą spokoju, dobrobytu i przyjaźni. Niestety złe moce pozazdrościły mieszkańcom wioski szczęścia i postanowiły zniszczyć wieś. Stojący pośrodku stary dąb został opętany. Wody brakowało wszystkim i nie była w stanie zaradzić temu jedyna w tym miejscu studnia. Szansa na odmianę losu jest tylko jedna. Ktoś musi porozmawiać z demonicznym drzewem. Na spotkanie ze starym dębem wyrusza kilkuletni Antek. Po tę baśń warto sięgnąć, chociażby po to, aby przekonać się, jak kończy się ta nieprawdopodobna historia.

Powyżej wskazano chętnie czytane i polecane książki. Popularne, interesujące lektury Oczywiście można wymieniać bardzo długo, ale najlepiej, jeżeli każdy sam, według własnych upodobań czytelniczych wybierze pozycję dla siebie. Poszukiwania warto rozpocząć od przejrzenia bestsellerów oraz najciekawszych tytułów polskich autorów.