Czy kiedykolwiek myślałeś o tym? Historie detektywistyczne, tajemnice morderstw, thrillery – to jedne z najpopularniejszych gatunków literackich, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego ludzie tak bardzo ich lubią?

1. Ludzie uwielbiają zagadki.

Wielu uwielbia rozwiązywać krzyżówki. I tak samo wielu z tych ludzi uwielbiają historie kryminalne.

Czy to przypadek, że lubi zarówno krzyżówki, jak i kryminały? Może. Ale nieformalne badania mówią że, ludzie którzy lubią rozwiązywać krzyżówki, mówią, że tajemnica to ich ulubiony gatunek.

Dlaczego kryminały są tak popularne?

Tajemnice morderstwa to jedyny gatunek literatury, który konsekwentnie oferuje możliwość samodzielnego opracowania historii. Czytelnik uwielbia złapać zabójcę, zanim się ujawni. Historie detektywistyczne to tak naprawdę gra, łamigłówka do rozwiązania, a jeśli masz jakiekolwiek zainteresowanie pisaniem ich, musisz pamiętać o tym, aby stworzyć trudną, ekscytującą zagadkę do rozwiązania.2. Ludzie są zagadkami.

W żadnym innym gatunku zespół ludzi nie poświęca takiej energii, aby zrozumieć tożsamość jednej osoby. Zazwyczaj skupiamy się na mordercy, ale to naprawdę umarli są gwiazdami na ostatnią chwilę. Aby rozwiązać morderstwo, zespół detektywów musi znać historię ofiar i ich motywacje. Muszą dowiedzieć się, kto chciałby ich zabić i dlaczego. Szukając mordercy, często muszą odkryć duszę tego, który został zabity pierwszy. Nie zawsze morderca jest sądzony.

Ludzie są zagadkami. Często trudno jest zrozumieć, dlaczego ludzie robią to, co robią. Historie detektywistyczne dają nam wgląd w ludzi, których nigdy nie spotkalibyśmy w prawdziwym życiu. Łączymy siły z fascynującymi ludźmi, takimi jak genialny Sherlock Holmes, sympatyczny Hardy Boys, arystokratyczny Herkules Poirot . Bohaterowie prowadzą nas do psychiki umarłych, a czyniąc to, pomagają nam zrozumieć żywych.

 Czytaj, poznaj – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/historie-kryminalne-ktore-wstrzasna-czytelnikiem/

Każda historia musi mieć tajemnicę, ponieważ w każdej historii, na pewnym poziomie, jest kwestia motywacji: dlaczego ta osoba zachowuje się w ten sposób.