Na stronie fanimani.pl podkreślili, że: „Dobre historie są wszędzie. Jedne są smutne, inne szczęśliwe, ale dopóki mają swojego bohatera, przykuwają uwagę i wywołują emocje, spełniają swoją rolę”. Należy, więc wskazać kilka dobrych historii.

Czytelnicy w dobrych historiach, powinni szukać skarbu. Państwo Marta i Zbyszek Bryś zachęcają, żeby odkryć „Tajemnice Białego Tygrysa. Skarb Magnatów”. Będzie to zapierająca dech w piersiach przygoda. Głównymi bohaterami są: posiadająca zdolności detektywistyczne Marta Siber i jej empatyczny mąż Zbyszek Toga. Dobra historia opisana w tej książce odkrywa wiele tajemnic. W fabule przedstawieni zostali różnorodni bohaterowie, którzy chcieli pomóc. Wiele osobistości, a pośród nich, ktoś niezwykłe. Biały tygrys to bohater, który zdoła odnaleźć skarb pochodzący z czasów II wojny światowej.

Warto się bać. Silne emocje zawsze pobudzają umysł. Dobra historia dla miłośników silnych wrażeń toMorderstwo na Majorce„. Ten kryminał napisał Marek Zgaiński. Jest to lektura jedyna w swoim rodzaju. Będziemy odczuwać niepokój i jednocześnie dobrze się bawić. Autor sprawił, że ta powieść jest pastiszem powieści kryminalnej, romansu i powieści historycznej. Główny bohater to autor poradników życiowych. Kierując się swoimi marzeniami, wyprowadza się on do Londynu, gdzie kupuje stary dom. Niestety nie wszystko może skończyć się dobrze. Gdy pragnący napisać kolejną lekturę bohater, odkrywa dramatyczną sprawę. „Morderstwo na Majorce” to zawiła, pełna sekretów sprawa. Podobno w tym feralnym czasie na wyspie przebywali Fryderyk Chopin i George Sand.

Wyjazdy w nowe miejsca zawsze emocjonują. Dobra historia, która relaksuję umysł podróżniczymi wątkami to. „Le Grand Tour”. Krzysztof Kasowski poprzez tę książkę zabierze odbiorców na niezwykłe tereny. Trzeba zaznaczyć, że opisana historia wydarzyła się naprawdę. Akcje będą napędzać losy dwóch młodzieńców. Mieli oni odstawić samochód-  peugeota 205 z Kielc do Nancy. Było pewne, że odbędą oni o wiele bardziej skomplikowaną drogę. To dlatego krok po kroku marzyciele objechali spora część świata: Francję, Hiszpanię, Włochy, Szwajcarię, Belgię i Holandię. Bohaterowie trafiają również na cenny pamiętnik znaleziony w Saragossie.

Miłośnicy poruszających opowieści, zawsze poprzez literaturę, starają się poszerzyć swoją świadomość. Dla miłośników dobrych historii Maksymilian Born przygotował „Ludzkie puzzle”. Jest to powieść obyczajowa o losach kilkorga ludzi. Czas i miejsce potrafi wpływać na wszystko. Od miłości można podążyć do nienawiści, czy szaleństwa. Każdy musi wypełnić swoje przeznaczenie. Ludzie zawsze posługują się emocjami, wpływającymi na jaźń. My wieloświaty mawia wielu naukowców, ponieważ każdy byt jest bezcenny. Ta powieść skłania do refleksji. Emocjonalne perturbacje, wielkie szczęście, a po drugiej stronie dramaty. „Ludzkie puzzle” to prawdziwa, poruszająca do łez opowieść o pętli miłości i szaleństwa.

Czytelnicze upodobania bywają różnorodne. Każdy chce czytać o tym, co ważne, interesujące oraz ciekawe. Dla miłośników dobrych historii poleca się „Miasteczko Pomroka”. Krzysztof Piotr Łabenda napisał ten niewiarygodny thriller, będący jednocześnie pobudzająca myślenie powieścią psychologiczną. Literacka fikcja od zawsze pomaga pisarzom omawiać wszystko, co istotne. Należy w skupieniu przeczytać, by zastanowić się nad problemami istniejącymi w codzienności. Ludzki żywot potrafi przecież przerażać. Wyruszając do tytułowego miasteczka „pomroka”, trzeba być przygotowanym na wszystko. Ksenofobiczni kierujący się zabobonami oraz naukami kościoła mieszkańcy, potrafią nawet dokonać linczu. Kiedy okaże się, że w Pomroce zginął osiemnastolatek, a także, że znikają licealistki, do sprawy wkroczyć będą musieli wojskowi specjaliści: Kira Mazur i Fabian Krakowiak. Sprawa będzie zagmatwana. Tych dwoje połączy silne uczucie.

Trzeba pamiętać o miłośniczkach inspirujących historii. Wszystkie kobiety docenią „Lakier do paznokci”. Są to opowiadania Peggy Brown. Autorka wyznała, że jest to książka napisana, o kobietach i dla nich. Głównymi bohaterkami zostały trzy doświadczone przez los kobiety: Hela, Adela i Cela. Te panie są kochającymi się nad życie siostrami. Poznając ich los, wzruszymy się do łez. Adela to bowiem delikatna kobietka, która poświęciła swój talent, żeby wesprzeć matkę. Cela musiała mierzyć się z przemocą domową. Okaże się, że Hela natomiast była podtruwana przez małżonka. Te opowiadania to rzeczywiście dobre historie. Z bohaterkami i ich położeniem, można spróbować się utożsamić. Oprócz trzech sióstr, które poznamy już na początku, w fabule spotkamy również Marylkę, która pragnie poznać prawdę, a także Baśkę, która z rozmysłem, celowo chce zajść w ciąże. Te opowiadania dowodzą siły kobiet. „Lakier do paznokci” nie bez przyczyny ma krwistoczerwoną barwę. Peggy Brown podkreśliła, że czerwień to dla niej kolor wolności.

Dla miłośników dobrych historii polecany jest również Mężczyzna bez twarzy” Anny Wysockiej – Kalkowskiej. Autorka zadbała, żeby nie zabrakło silnych emocji. Głównym motywem stało się odebrane połączenie od nieznajomego numeru. Jeżeli zadzwoniłby do Ciebie nieznajomy, czy odważyłabyś się nawiązać z nim kontakt? Lęk oraz racjonalne myślenie na pewno odwodziłby Cię od podobnych relacji. Bohaterka Agata długo marzyła o miłości. Chociaż poukładane osobiste życie sprawiało, że przez długi czas była ona niezależna, teraz wszystko się zmienia. Prawdopodobnie wypicie zbyt dużej ilości wina, pobudza jej wyobraźnię. Żądza musi jednak zmierzyć się z rozumem. Wydarzy się dramat, gdy ujawnione zostanie, że facet ukrywający swoje oblicze, oddał serce innej. Czy Agata może liczyć na prawdzie szczęście? Czemu niektórzy nie mogą odnaleźć drugiej połówki? Anna Wysocka – Kalkowska zdołała odpowiedzieć na te pytania. 

Dla pragnących spełnienia uczuć polecana jest dobra historia. Anka Mrówczyńska zdołała odnotować tylko „Dwa słowa”, żeby na skórze odbiorców pojawiła się gęsia skórka. Ta historia to thriller psychologiczny, który zachęca do zajrzenia w głąb siebie. Czy tak naprawdę znamy oblicze samych siebie? Uczucia naprawdę mogą odmienić każdego. Główna bohaterka Kinga miała nadzieję, że zostanie rozpoznawalną piosenkarką. Niestety nie wszystko może zakańczać się szczęśliwie. Ta kobieta dawniej porzuciła uczucie Piotra, a teraz nie chce już występować jako singielka. Starania na rzecz odzyskania miłostki, będą bardzo skomplikowane. Gdy Kinga dowie się, że Piotr założył już rodzinę i toczy szczęśliwy żywot, popadnie w niewiarygodną złość. Pozostaje mieć nadzieję, że ta przedstawicielka płci pięknej nie odważy się zniszczyć cudzego życia. Kinga będzie coraz bardziej niebezpieczna. Anna Kalkowska – Wysocka poprzez tę powieść wyraziła, że kiedy uczucie przeradza się w obsesję, nadzieja może zabić.

Powyżej zaproponowałam kilka pozycji dla lubiących dobre historie. Miłośników dobrych historii zadowoli oczywiście dwutomowa powieść „Przeklinam to miasto” Ewy Lenarczyk. Jest to powieść w stylu płaszcza i szpady. Prawdziwa miłość zawsze znajdzie dla siebie ratunek. Trzeba podkreślić, że autorka inspirowała się prawdziwymi wydarzeniami. Atutem tej książki pozostają opisy wojen szwedzkich w XVII wieku. Główna bohaterka to córka elbląskiego mincerza, Kordula. Tych dwoje przeżyje niejeden dramat, żeby móc się kochać. Kordula oraz jej małżonek będzie musiała uciekać do innego kraju. II tom wyjaśnia wszystkie kwestie. Jak zaznaczyła pisarka, zakończenie będzie szczęśliwe.