Udowodniono, że czytanie może znacznie zmniejszyć stres – książka to remedium na stres – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-remedium-na-stres/ Wielu z nas traktuje tę prostą czynność za pewnik, ponieważ w naszym codziennym życiu jest tak wiele „potrzebnych” lektur – gazety, znaki drogowe, e-maile i rachunki. Ale jak często czytamy dla zwykłej przyjemności?

Jakie książki lubisz czytać najbardziej? Najlepsze książki po jakie warto sięgnąć – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/najlepsze-ksiazki-co-czytac-teraz/

Czytanie może być wspaniałą (i zdrową) ucieczką od stresu dnia codziennego. Po prostu otwierając książkę, pozwalasz się zaprosić do świata literackiego, który odwraca Twoją uwagę od codziennych stresów. Czytanie może nawet zrelaksować ciało, obniżając tętno i zmniejszając napięcie mięśni. Badanie przeprowadzone w 2009 roku przez Uniwersytet w Sussex wykazało, że czytanie może zmniejszyć stres nawet o 68%. Działa lepiej i szybciej niż inne metody relaksacyjne, takie jak słuchanie muzyki czy picie gorącej herbaty. Dzieje się tak, ponieważ Twój umysł jest zaproszony do świata literackiego, wolnego od stresu, które nęka nasze codzienne życie.Znajdź książkę lub czasopismo, które Cię zainteresuje – romantyczną książkę w miękkiej oprawie, magazyn ogrodniczy, a nawet książkę kucharską. Poświęć 30 minut na codzienne czytanie w miejscu, w którym nikt nam nie będzie przeszkadzać. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zasiąść z książką i zapomnieć o stresie:

  • Wybrana przez Ciebie książka nie musi znajdować się na żadnej liście „bestsellerów”. Ważne jest, aby temat wzbudził Twoje zainteresowanie i zapewnił przestrzeń do relaksu na co dzień.
  • Czytanie pomaga zmniejszyć stres tylko wtedy, gdy wybierzesz coś, co lubisz, a co Cię nie zdenerwuje.
  • Czytanie wiadomości może nie być najlepszym wyborem, jeśli wywołuje złość lub bezradność. Wybierz powieść, w której możesz uciec do innego świata. Albo przeczytaj o czynności, którą lubisz – hobby, podróżach, gotowaniu.
  • Zwróć uwagę, jak się czujesz po przerwie na czytanie. Czy byłeś w stanie uwolnić się od niektórych stresów? Mamy nadzieję, że książka go znacznie złagodziła.