Badania wskazują, że czytanie dla przyjemności może skutkować zwiększoną empatią, poprawą relacji z innymi, redukcją symptomów depresji i demencji oraz poprawą samopoczucia.

Relacja między czytaniem dla przyjemności i dobrego samopoczucia jest szczególnie interesująca, z dowodami wykazującymi korelację między regularnym czytaniem dla przyjemności i niższym poziomem stresu i depresji. Wydaje się również, że czytanie zmniejsza ryzyko wystąpienia demencji, a  osoby czytające mają mniejszą częstość występowania demencji w późniejszym życiu.

Oprócz korzyści zdrowotnych, czytanie dla przyjemności ma korzyści społeczne i może poprawić nasze poczucie więzi z szerszą społecznością. Czytanie zwiększa nasze zrozumienie własnej tożsamości, poprawia empatię i daje nam wgląd w światopogląd innych.

Istnieją mocne dowody łączące czytanie dla przyjemności i wyników edukacyjnych . Wiemy, że osiągnięcia szkolne mają ogromne znaczenie, ale korzyści płynące z czytania dla przyjemności wykraczają poza to i rozciągają się na całe życie człowieka.Czytanie książek musi być codzienną częścią naszego życia

Korzyści płynące z czytania są bardziej odczuwalne, gdy czytanie odbywa się poprzez wolny wybór. Wyniki czytania będą występować częściej i silniej, jeśli czytanie będzie przyjemne w pierwszej kolejności.

Dlatego tak ważny jest element „przyjemności” czytania dla przyjemności – dla siebie.

Czytanie to nie tylko coś, co dzieci powinny robić w szkole; musi to być codzienna część naszego życia, coś, co robimy w każdym wieku.

Czytaj – zobacz co polecamy – http://coczytamy.pl/info/ciekawe-ksiazki