Kontakt z literaturą potrafi dostarczać wielu wartościowych przeżyć. Wczytywanie się w ambitne teksty zawsze gwarantuje relaksacje oraz zdrowy, intelektualny odpoczynek. W celu odreagowania codziennych stresorów poleca się mocne, trzymające w napięciu książki. Wielu odbiorców wie, że doskonale redukują one stres, dlatego przyznają, że czytają tylko polskie kryminały.

DLACZEGO KOCHAMY KRYMINAŁYhttp://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dlaczego-kochamy-kryminaly/

Codzienność wypełniona jest wyzwaniami, obowiązkami i problemami. W zasadzie pełnia szczęścia oraz poczucie zadowolenia to komfort, który osiągalny jest jedynie sporadycznie. To dlatego tak popularne okazują się optymistyczne, inspirujące historie. Piękne powieści obyczajowe zapewniają łagodne odprężenie. Tyle że czasem remedium na stres są w stanie zapewnić jedynie mocne, trzymające w napięciu lektury. To dlatego tak wiele osób sięga po brutalne thrillery, zabójczo emocjonującą sensację, a nawet horrory. Lęk odczuwany w bezpiecznych warunkach, działa niczym forma terapii, którą każdy może zastosować. Lubimy i czasem powinniśmy się bać. Przyjemne odreagowanie codziennych stresorów oferują kryminały. To gatunek, który nie bez przyczyny zyskał rzesze wiernych zwolenników.

KRYMINAŁY, KTÓRE TRZEBA PRZECZYTAĆhttp://www.psychoskok.pl/aktualnosci/kryminaly-ktore-trzeba-przeczytac/

Kryminał to odmiana powieści, której cechą charakterystyczną pozostaje fabuła zorganizowana wokół zbrodni. Ten coraz popularniejszy gatunek obecnie podlega podziałowi na 4 odmiany. Sensacyjno – awanturnicza powieść kryminalna uwidacznia nie tylko przestępcze wątki. Fabułę napędzają niebywałe przygody bohaterów, którzy niejednokrotnie przeżywają zawirowania miłosne. Detektywistyczna powieść kryminalna, na pierwszym planie stawia postać walczącego o sprawiedliwość detektywa. Jest to bohater, który na rzecz rozwikłania przestępczej sprawę zamiast siłą posługuje się logiką i zdolnością niezwykle trafnej obserwacji. Ustalone przez niego szczegóły ostatecznie zawsze pozwalają rozwikłać zagadkę kryminalną. Czarny kryminał amerykański to natomiast mroczna odmiana gatunku. Prezentowany w tego rodzaju powieściach świat pełen jest zawiłych wydarzeń, w których dominuje przemoc. Momentami trudno ocenić, czy zło zostanie zwalczone.

„Czytanie kryminałów jest zajęciem szlachetnym. Teraz argumenty. Dla mnie jednym z najbardziej istotnych jest ten, że w przypadku kryminałów – mówiąc górnolotnie – stosunkowo łatwo wejść w rytm odwołujący do pierwotnych doświadczeń i zadań literatury. Śledząc wciągającą, pochłaniającą historię czytelnik odrywa się od rzeczywistości na rzecz kreacji, jakby nie było artystycznej. Jest tylko on i utwór, trochę poza miejscem i czasem”.

sukces.rp.pl

Czytam tylko polskie kryminały. To stwierdzenie, które nikogo nie powinno dziwić, skoro są to wartościowe, dostarczające silnych wrażeń historie. Niezapomnianych wrażeń w przypadku powieści kryminalnych zawsze dostarcza zawiła, pełna zaskakujących zwrotów akcji fabuła. Na przyjemność czytania wpływa także wielowątkowość zaprezentowanej historii. Bohaterowie kryminałów cechują się niejednoznaczną naturą i skomplikowaną konstrukcją psychiczną. Dotyczy to również postaci dopuszczających się zbrodniczych czynów oraz tych doświadczających krzywd. W ekstremalnych sytuacjach ujawniona zostaje prawdziwa ludzka natura.

CZYTANIE KRYMINAŁÓW CZYNI CIĘ MĄDRZEJSZYMhttp://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytanie-kryminalow-czyni-cie-madrzejszym/

Warto dowiedzieć się, jakie książki zainteresowały czytających tylko polskie kryminały. Są to zaskakujące dynamiką i przekazem powieści. Powinien poznać je każdy. Ekstremalna zabawa jest gwarantowana.Polski kryminał zdradza, że „Z Lublina donoszą. Ohydny mord”. Akcja tej powieści usłana jest obrzydliwymi zbrodniami. Tylko nierozważni twierdzą, że zbrodnia to zawsze jedynie zbrodnia. Przerażający czyn, który z czasem zostaje zapomniany przez wszystkich. W momencie, gdy głośno robi się na temat krwawego lub przerażającego zajścia, opinia publiczna wrze plotkami oraz żyje domysłami. Po czasie takowe, zamazane w przeszłości zajścia w zasadzie interesują już tylko autorów, którzy potrafią opisać je z niebywałą szczegółowością. Zasięg tego pitavala okazał się szerszy niż Lublin. Ohydny mord wspomina się na obszarze dawnej Guberni Lubelskiej. Emocje, które wywołuje ta powieść kryminalna to przede wszystkim: obrzydzenie, lęk, przerażenie, poczucie niesprawiedliwości oraz pragnienie zemsty za odczłowieczone czyny. Po przeczytaniu tej pozycji pozostaje obracać się przez ramię, by sprawdzić, czy nikt nie czyha za rogiem.

Czytam tylko polskie kryminały, dlatego chcę wiedzieć, jak kończy się powieść  „Porwana przez Jokera – początek”. Do takiego wniosku doszło wielu zafrapowanych tym tytułem czytelników. Główną bohaterką tej emocjonującej lektury jest młodziutka Cara. Wiodła ona zwyczajne życie, do momentu, aż na jej drodze pojawił się jeden z najniebezpieczniejszych przestępców na świecie. To on uwięził ją swojej posiadłości, nie ujawniając zamiarów. Bohaterka początkowo potrafiła odczuwać jedynie przerażenie i z czasem nie było lepiej. Zrozumiała bowiem, że nikt nie będzie jej szukał, ponieważ wszyscy uważają, że zginęła w wypadku. Joker to podstępny przestępca, dlatego oprócz przerażenia i bólu potrafi oczarować szarmanckim zachowaniem. W jego obecności można zwariować. Młodziutka Cara dozna syndromu sztokholmskiego. Traumy doświadczone na skutek stresu pourazowego będzie musiała długo leczyć. Może jednak nie grozi jej wielkie niebezpieczeństwo, jakiego się obawia. W końcu gdyby Joker chciał ją zabić, już dawno by to zrobił. Ofiara z czasem zbliży się do swojego oprawcy. Co z tego wyniknie?

Pożądanie, zawistne uczucie oraz zazdrość to emocje, które wielu popychają do zbrodni. Świetny Polski kryminał, który porusza temat destrukcyjnych uczuć to „Urok”. Piękno fizyczne może być darem, ale również przekleństwem. Przekonuje się o tym seksowna, niezwykle zaradna Eliza. Od nastoletnich lat mężczyźni dostrzegali jej piękną aparycję. To dlatego niejeden z nich próbował zdobyć jej serce oraz ciało. Te żądze bywają obrzydliwe. Po latach trwogi o swoją cielesność Eliza poznaje Williama. To z nim zamierza wieźć spokojne, szczęśliwe życie. Obsesyjna miłość i wiele mrocznych, skrywanych przez lata tajemnic. Delikatna dziewczyna nieświadoma, że jej partner jest zdolny do wszystkiego. Eliza nie mogła przecież wiedzieć, że facet, który tak szybko ją oczarował, jest zwyrodnialcem. Boleśnie dowie się tego w momencie, gdy zajdzie w ciążę i będzie musiała uciekać, by chronić siebie i nienarodzone maleństwo. To przykre, że ta piękna młoda kobieta zostaje wplątana  w tak wiele intryg. Większość z nich wyjaśni się w końcowych scenach powieści, które w pełni tłumaczą także znaczenie tytułowego uroku.

Kryminał to jeden z najbardziej cenionych gatunków literackich. Na całym świecie doceniani są pisarze przygotowujący świetne książki z fabułą zorganizowaną wokół zbrodni. Może więc pora, aby docenić rodzimych autorów i zaczytać się w ich w powieściach kryminalnych przedstawionych powyżej.

NOCNE CZYTANIE KSIĄŻEK – HORRORY I NIE TYLKOhttp://www.psychoskok.pl/aktualnosci/nocne-czytanie-ksiazek-horrory-i-nie-tylko/