Kiedy nudą powiewa z każdego kąta i coraz trudniej znaleźć przyjemną aktywność, warto sięgnąć po książki. E-book, audiobook, czy tradycyjna papierowa lektura, co lepsze? Każdy zdecyduje sam. Najważniejsze, że czytanie zawsze wykazuje prozdrowotne właściwości. Lekarze i naukowcy już dawno temu dowiedli przecież, że zagłębianie się w wartościowe książki to sposób na stres, poprawę humoru oraz depresyjne myśli. Czytam książki w każdej formie, bo zapewniają relaksujący eskapizm, poszerzają horyzonty oraz ćwiczą mózg.  Podnoszenie poziomu inteligencji naprawdę jest łatwe.

Książki, e-booki, audiobooki – czytanie to przyjemność https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-e-booki-audiobooki-czytanie-to-przyjemnosc/

Rozwój technologiczny zmienia świat. Wszystkie gałęzie gospodarcze starają się wyjść mu naprzeciw. Rynek wydawniczy również dostosował się do tych przeobrażeń. Książki zyskały nowe formy. Obecnie odbiorcy literatury mogą, czytając przewracać pachnące papierowe strony, przesuwać tekst na ekranie, albo słuchać czytanej treści lektury. Ważne, żeby czytać, chociaż kilka minut każdego dnia. Jeżeli opowieść nas wciągnie, najpewniej spędzimy z nią wiele godzin.

Książka vs e-book https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-vs-e-book/

Książki papierowe, książki elektroniczne, czy audiobooki. Co wybrać? Lektury w każdej postaci są dobre. W końcu, jak twierdzą specjaliści, czytanie to prozdrowotna aktywność, która ćwiczy mózg, redukuje nadmierne napięcie nerwowe, poszerza horyzonty myślowe, inspiruje oraz podnosi poziom inteligencji emocjonalnej. Czytam książki w każdej formie, dzięki czemu nic, co dobre i wartościowe, mnie nie omija. To wspaniałe, że we współczesnym świecie naprawdę można czytać zawsze i wszędzie. Książka w formie papierowej, która wielu zawróciła w głowie to powieść erotyczna „Taniec z Elvisem” autorstwa Peggy Brown. Fantastyczny e-book kuszący tajemniczością to „Błękitny krzyk” Thomasa Blaidda. A „Maralunga” Flou Taker to audiobook, w którym słyszalny jest szum morskich fal. Wybrane do krótkiego omówienia lektury każdemu zagwarantują masę przyjemnych emocjonujących chwil…

Książki można usłyszeć. Na początek należy wskazać lekturę, której warto posłuchać. Posłuchaj, co powie Ci książka.

Podobno szum morskich fal wycisza. Wsłuchiwanie się w niektóre dźwięki zapewnia relaks. Audiobook „Maralunga” to poruszająca powieść obyczajowa autorstwa Flou Taker. Tytułowe miejsce to włoski kemping, który istnieje w rzeczywistości. Autorka niewątpiąca w siłę przeznaczenia, nie bez przyczyny wypoczywała przez chwilę w tej okolicy. Poprowadził ją tam wspomnień czar. Do „Maralungi” prowadzi ścieżka miłości. Wątki romantyczne sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Akcja nabiera tempa od momentu, kiedy na drodze głównej bohaterki Mati pojawia się Alex. Ten zafascynowany jej zdolnościami fotograficznymi dawny znajomy, zaproponuje jej ekscytujący eksperyment. Sentymenty i pragnienia powrócą z nową siłą. Co z tego wyniknie?

Historia dwóch równoległych światów, w których miłość jest na pierwszym planie. Opowieść bez specjalnych dramatów, chyba nawet momentami inspirująca do popatrzenia na własne związki, ale dzieje się. Akcja emocjonalnie podkręcona. Dobra na chwilowe wyjście z obłędu otaczającej nas rzeczywistości.Flou Taker

„Maralunga” to powieść o miłości. Wątki obyczajowe tworzą niezwykłe tło dla najpiękniejszego w ludzkim życiu uczucia. Mati i Alex piszą do siebie wiadomości, wymieniając się poglądami i spostrzeżeniami na każdy temat. W ten sposób powstaje książka. Zakończenie tego romansu trzeba poznać.

Książki elektroniczne również nie zawodzą nigdy. 10 zalet czytania ebooków – poznaj je – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/10-zalet-czytania-ebookow/

Kontakt z lekturą od pierwszej chwili powinien wprawiać w ekscytacje. Błękitny krzyk” Thomasa Blaidda hipnotyzuje już okładką. To powieść fantasy, więc niezwykłych zdarzeń nie będzie brakować. Wyimaginowana historia zawiera liczne odniesienia do niesprzyjającej rzeczywistości. Motyw dobra i zła przoduje. Ten e-book zabiera odbiorców do świata zdominowanego przez chore ideologie. Młodzi bohaterowie: Keiko i Ayen muszą wyrwać się z tego niosącego ze sobą intelektualną śmierć środowiska. Czas rozbić mur!

Bardzo mi się podobał Błękitny Krzyk. Miałam wrażenie, że czytam scenariusz…takie kadry filmowe. W niektórych momentach miałam wrażenie, że czytam pisma buddyjskie traktujące o Równowadze, o Dobrej i Złej Energii.

Magda Szydek

”Błękitny krzyk” trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Autor zadbał, żeby odbiorcą nie zabrakło silnych wrażeń. To dlatego ten e-book zawiera liczne sceny dramatyczne, wątki kryminalne oraz sensacyjne. By ratować świat i własne życie Keiko i Ayen staną do walki z bezwzględnymi strażnikami Energii. Wynik starcia nie jest pewien. Zwycięstwo będzie możliwe tylko, gdy obudzą się prawdziwe moce natury, czyli bezwarunkowa miłość i przyjaźń. E-book „Błękitny Krzyk” Thomasa Blaidda to pierwsza część trylogii fantasy, również dostępna w formie papierowej.

Taniec z Elvisem” rozbudza zmysły do czerwoności. Peggy Brown to odważna autorka, która stworzyła bardzo obrazowe opisy scen intymnych. Niektórzy mogą się zawstydzić. Ten romans momentami bulwersuje. Rozwódka Julita ubierze czerwony strój, a on zrzuci koloratkę. Zakończenie tej historii zaskakuje i wzrusza. Skłonieni do refleksji, zastanowimy się nad złem, ukrywającym się w kościele.

Powyżej wymienione pozycje dowodzą, że książki w każdej formie warto czytać. E-booki, audiobooki, oraz tradycyjne papierowe publikacje dostarczają nietuzinkowych informacji. Przeżywanie czytelniczych wrażeń jest przyjemne i zdrowe. Chcący pobudzać umysł do sensownych rozważań powinni sięgać po literaturę w każdym wydaniu.

Co warto przeczytać? https://www.psychoskok.pl/ksiazki/