W obiegu ukazała się kolejna książka autorstwa Jonathana Graya tym razem pod tytułem „Co się stało z wieżą Babel” (What happened to the Tower of Babel). Jest to książka jak i pozostałe tego autora o odległej historii starożytnej. Tym razem w książce ukazana jest historia biblijna o niesławnej wieży Babel, którą budowano aby wznieść się do nieba z pominięciem Boga. Ta historia w Biblii ukazana jest jako jedynie epizod ale do dziś dnia porusza ona wyobraźnię ludzi i z tego względu zbadanie tej historii jest niezwykle frapujące. Jonathan Gray przemierzył w swych badaniach cały Bliski Wschód i przebadał szereg relacji, dokumentów i podań. Gray zresztą zajmuje się w tej książce nie tylko samą wieżą Babel ale również czasami ją poprzedzającymi. Jest tu mowa o wielkim potopie i arce Noego. Okazuje się że w górach Ararat w odludnym miejscu znajduje się ogromna skamielina przypominająca kształtem statek. Czy to jest pozostałość po arce Noego? Gray dowodzi że tak właśnie jest. Wnioski pojawiające się w książce mogą wydać się bardzo zaskakujące szczególnie dla osób o racjonalistycznym podejściu do Biblii ale argumenty przedstawiane przez Graya są naprawdę przekonujące i potwierdzające wizję biblijną. Książka ta podobnie jak i inne autorstwa Jonathana Graya jest niezwykle interesująca dla osób lubujących się w tajemnicach i zagadkach przeszłości.Inne książki Jonathana  Graya to:

  • 64 niewyjaśnione sekrety starożytności – 64 Secrets Still Ahead of Us Jonathana Graya – czy wiedza i technologie naszych przodków.
  • Sekrety umarlakówDead Men’s Secrets,  w której autor ujawnia szereg różnorodnych informacji na temat  rozmaitych tajemniczych przedmiotów, zajmuje się także legendami związanymi z ich pochodzeniem.
  • Bogactwa króla Salomona – Solomon’s Fleet Mystery, w której odkryjecie sekrety z naszej przeszłości, które dosłownie ścinają z nóg! Pozwoli to wam ujrzeć świat w takim świetle, w jakim go jeszcze nigdy nie widzieliście! I dopiero teraz wiele zagadek przeszłości zacznie nabierać dla was sensu.