Książki były, są i będą w każdym domu. Jednak wraz z upływem lat coraz rzadziej po nie sięgamy. Jak w natłoku obowiązków znaleźć czas na tę odrobinę przyjemności?

Czytanie książek to przyjemność, o czym bardzo często zapominamy. Wystarczy jedynie dobrać odpowiednią dla siebie literaturę, a na pewno taka istnieje, aby zaczytać się i po prostu odpocząć. Każdy uczy się czytając. Tak właśnie było, gdy chodziliśmy do szkoły. Czasami po jej zakończeniu uważamy, że nasza edukacja dobiegła końca. Niestety nie, bo człowiek uczy się całe życie. Dobra książka niesie ze sobą wartości moralizatorskie, ale też wzbogaca nasz zasób słów, poprawia konstrukcję zdań.Co z kolei wpływa na nasz ogólny wizerunek. Dodatkowym atrybutem książek, jest fakt, że wpływają one na rozwój wyobraźni i to nie tylko u dzieci. Dorośli stają się w ten sposób bardziej kreatywni i pomysłowi a to skutkuje lepszymi ocenami w każdej pracy. Czytając książkę często wczuwamy się w jej bohatera, razem z nim przeżywamy jego problemy. Potem rozmyślamy o tym co przeczytaliśmy i zostaje to na zawsze w naszej pamięci. Dlatego, gdy czytamy książkę uczymy się rozwiązywać problemy poprzez naśladownictwo lub wystrzegamy się niektórych sytuacji. Książka daje nam dużo więcej niż się wydaje.

 

Nie jest tylko stratą czasu. Czytając dziecku mamy okazje spędzać z nim czas, jednocześnie ucząc go otaczającego świata. Nikt jednak nie powiedział, że istnieje jakaś granica wieku, kiedy ten świat możemy przestać poznawać. Dlatego nieważne czy mamy 5, 25, czy też 65 lat. Czytajmy ponieważ daje nam to więcej pewności siebie i wiedzy, jaką możemy przekazać innym i która sprawi, że staniemy się wartościowym człowiekiem.