Ciekawa książka to świetny pomysł na prezent dla babci i dziadka. Taka książka powinna pomóc oderwać się od rzeczywistości i przenieść do świata marzeń, niezapomnianych historii i przygód. Ażeby wybrać właściwą książkę dla babci czy dziadka, warto uprzytomnić sobie, jakie są ich zainteresowania, jakie gatunki literackie są im bliższe. Czy będą to opasłe powieści, dzieła epickie o legendarnych lub historycznych bohaterach i wybitnych rodach czy raczej krótkie utwory literackie, np. opowiadania albo współczesna poezja? Za czym przepadają nasi dziadkowie? Może za poruszającymi powieściami, a może za interesującymi książkami historycznymi? Co ich bardziej pociąga – gotowanie czy praca w ogrodzie? Kiedy znajdziemy odpowiedź na te pytania, możemy przejść do wyboru stosownej pozycji. Sprawdź polecone przez nas ciekawe książki dla babci i dziadka.

Aby sprawić radość naszym dziadkom, poświęcając im uwagę i czas, wybraliśmy spośród książek, te które doskonale nadają się do czytania dla seniora, ale nie tylko. Niezależnie od tego, czy jest to Dzień Dziadka, czy Babci, czy jakikolwiek inny dzień w roku, zanurz się w tych tytułach i zapamiętaj, po jakie książki warto sięgnąć. Nasi dziadkowie są tacy wyjątkowi, dlatego też warto im zaprezentować ciekawą książkę.

Oto nasze propozycje:

Książki historyczne o Wikingach

Książki historyczne o Wikingach, często pisane przez pasjonata czasów przeszłych. Takim właśnie pasjonatem historii jest Piotr Skupnik. Doświadczony historyk kapitalnie łączący fakty historyczne z literacką fikcją. Dzięki temu pojawiają się intrygujące powieści, które za każdym razem pozytywnie zaskakują czytelników, zaskoczą również dziadka. Może to dlatego, że autor przed napisaniem kolejnej historii, analizuje wiele tekstów historycznych, a w efekcie pogłębia swoją wiedzę, rozwija się i jednocześnie świetnie się bawi. Za sprawą Piotra Skupnika pojawiła się również pełna emocjonujących wątków seria książek o Wikingach. Nie bez przyczyny głównym bohaterem został niezwyciężony wojownik, Oli Egilsson. To on swoją niepokorną awanturniczą naturą wywalczył sobie przydomek Gniewomir. Warto sięgnąć po książki opisujące losy jarla Gniewomira Egilssona.

Zobacz wszystkie książki Piotra Skupnikahttps://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-historyczna-o-wikingach/Opowiadania o kobietach

Opowiadania to świetna, polecana literatura. Niektóre, z tych opowieści wyszły spod kobiecego pióra. Kobieta w roli autorki, zawsze kręci i skłania odbiorców do refleksji. Kobiece bohaterki skupiają uwagę na najważniejsze zagadnienia. Bez wątpienia każda pani potrafi ukazać różne oblicza swojej natury. Kobiety kochają bezmiernie, ale umieją równie szczerze nienawidzić. Lubimy czytać opowiadania, w których kobiety dokonują niezwykłych rzeczy. Szukajmy w nich inspiracji. Opowiadania są godne polecenia dla babci i dziadka – krótkie formy literackie potrafią poruszyć, zaciekawić i zachęcić do refleksji. Tuż obok, Lakier do paznokci czy Zmyślenia to tylko kilka z ciekawych opowiadań.

Polecone opowiadaniahttps://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/opowiadania/

Książki dla entuzjastów wszechświata

Książki dla pasjonatów wszechświata zdobywają coraz większą popularność. Ludzie pragną wiedzieć więcej o tajemnicach kosmosu. Meldunki na temat psychologii kwantowej bezsprzecznie wskazują, jak pisze w jednej z książek dr Jerzy Lech Piechnik, iż nasze myśli posiadają  wielką moc. Psychologia przyciągania, parapsychologiczne doniesienia, czy teoria Wieloświatów nie budzą już paniki. Do zgłębienia nieskończoności wszechświata na chwilę obecną nie dysponujemy odpowiednią technologią. Na szczęście literatura pozwala oderwać się od ziemi. Powieści fantastyczne rozbudzają wyobraźnię. Lubimy czytać science fiction, bo to książki prowadzące w najdalsze zakamarki przyszłości. Kosmos jest naszym domem.

Warto poznać wszechświathttps://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-dla-entuzjastow-wszechswiata/

Najlepsza poezja współczesna

Przemiany literackie dotyczą każdej kategorii oraz wszystkich gatunków literatury. Pewne jest jedno. Poezja zawsze była, jest i będzie ważna. Terminologia nie wpłynie negatywnie na odbiór utworów wierszowanych, które ludzie lubią czytać, a nawet pisać. Okazuje się, że większość osób na różnym etapie życia podejmuje próby wyrażania myśli, uczuć i spostrzeżeń poprzez poezję. Oczywiście wybór, czy będzie to wiersz rymowany, biały, poemat, czy skromne haiku, to kwestia bardzo indywidualna. Z walorów poezji każdy powinien korzystać według własnego uznania.

Poezja godna polecenia https://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/poezja/

Poradniki i książki hobbystyczne

Poradniki, które warto przeczytać, dostarczają pewnych informacji i zaspokajają ciekawość. Dzięki nim odnajdziemy także rozwiązanie wielu problemów. Oczywiście obszarów, które mogą nas interesować jest wiele, stąd zróżnicowanie tematyczne. Książki hobbystyczne, poradniki specjalistyczne to również doskonała książka dla babci i dziadka. Ciekawe przepisy, inspirujące nowe kulinarne rozwiązania mogą być miłym i praktycznym prezentem dla babci. Natomiast książki biznesowe, literatura fachowa i poradniki to lektury które mogą stać się doskonałym prezentem dla dziadka.

Poradniki dla każdego https://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/poradniki/