Czytamy dla przyjemności. Z ciekawą lekturą w ekscytujący sposób chcemy spędzać wolny czas. Jeżeli liczymy na niezapomniane wrażenia, powinniśmy sięgnąć po 5 książek, które zabiorą nas w podróż.

Czytanie książek to prozdrowotna forma spędzania czasu wolnego. Dzięki nim na chwilę odrywamy się od znojnej codzienności i natłoku problemów. Bez względu na pogodę za sprawą literatury możemy wybrać się na intrygującą eskapadę. Książki z motywem podróży zagwarantują nam kształcący wypoczynek. Możliwość wybrania się na nieznany nam teren, rozbudza wyobraźnię i dostarcza silnych wrażeń. Wszystko, co nowe, budzi przecież ekscytację.  Podróżnicze inspiracje w zasięgu wzroku – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/podroznicze-inspiracje/
Definicja podróży mówi, że jest to:

„pokonywanie drogi do jakiegoś znacznie oddalonego miejsca”. –Wielki Słownik języka polskiego

5 książek, które zabiorą nas w podróż to szansa na przeżycie niezapomnianych przygód. Poznamy nowe tereny, żyjących na nich ludzi i ich historie. Będzie ciekawie, zaskakująco, momentami niebezpiecznie, ale przede wszystkim poruszająco. Książki z motywem podróży zawsze poszerzają horyzonty myślowe. Warto pamiętać, że jedynie od dobranego wedle upodobań gatunku literackiego zależy, czy odwiedzimy rzeczywiste, czy wyobrażone miejsce. Z książką w podróży – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/z-ksiazka-w-podrozy/

Poznajmy więc 5 książek, które zabiorą nas w podróż. Pozwólmy oczarować się niezwykłym miejscom i opisanym wydarzeniom. Literackie wycieczki zawsze dostarczają bowiem emocjonujących wrażeń.

W podróż transsyberyjską koleją zabierze nas reportaż „Moja dzika Syberia”.

Ta licząca ponad 9 000 km wyprawa z Moskwy do Władywostoku dostarcza niezapomnianych wrażeń. Rosyjska rzeczywistość różni się od tej, którą znamy. Czekają nas zaskakujące przygody i wiele chwil refleksyjnego zamyślenia. Autorka wybrała się w tą niebezpieczną podróż, by zdobyć bezcenne doświadczenia. Zdołała tego dokonać. Sięgając po tę książkę, poznamy niezwykłych ludzi i ich historie. Każda z dziesiątek stacji postojowych stała się okazją do wymiany spostrzeżeń. Najcenniejsze z nich zostały opisane w tej pozycji. Należy też wspomnieć, że w tym reportażu znajdziemy cenne informacje techniczne. Okażą się one pomocne, gdybyśmy kiedykolwiek zechcieli odbyć podobną eskapadę. W innym wypadku pozostaje nam skorzystać z zaproszenia autorki.

“Wyrusz ze mną w podróż Koleją Transsyberyjską. Gwarantuję Ci, że odkryjesz historię (nie)zwykłych ludzi, poczujesz przypływ energii syberyjskiego szamana, zatrzymasz się ze mną przy najgłębszym jeziorze świata i odkryjesz, dlaczego nigdy nie powinieneś pić wódki z Rosjanami”. – “Moja dzika Syberia”, Karolina Kozioł

Książka, która zabierze nas w podróż to „Czarny kot w walizce”.

Warto wiedzieć, że nie będzie to jedna wyprawa, lecz sporo atrakcyjnych wojaży. W tej pozycji zebrano ponad 30 opowiadań, a każde z nich to zupełnie inna historia. Przed nami możliwość odwiedzenia Chin, Rosji, Egiptu, Łotwy, Chorwacji, Turcji, czy Indii. Dziać będzie się sporo. Nowe miejsca, ciekawi ludzie i nieoczekiwane zdarzenia. Zabawnym elementem podróży będzie psotny pech. To on stał się inspiracją tytułu. Każda z opisanych eskapad, wydarzyła się naprawdę. Opowiada o nich niepoprawna, ciesząca się życiem optymistka. Lekki język sprawia, że tę książkę czyta się szybko i przyjemnie. Nieoczekiwanym zwrotom akcji towarzyszyć będzie dobry humor. Posługując się dowcipem, autorka przyznała, że o sprawstwo wszelkiego pecha, podejrzewa własnego kota.

„Kiedy gdzieś wyjeżdżam, NIGDY go ze sobą nie biorę. Podobno koty nie lubią zmiany miejsca, wierzycie w to? Jeśli tak, to on jest z całą pewnością niechlubnym wyjątkiem. Przecież niemożliwe, żeby na trasie moich podróży bez powodu działy się takie rzeczy… straszne… niespodziewane… zaskakujące… niewytłumaczalne… Czarny kot musi w tym maczać swoje czarcie pazury– Justyna MałolepszaNa wakacje do Francji zabierze nas „Polak w krainie d’Artagnana”.

Zrozumiemy, że wyprawy urlopowe, podobnie jak zarobkowe, zawsze powinny poprzedzić przygotowania. Zetknięcie z nową kulturą może bowiem bardzo nas zaskoczyć. Przekonał się o tym główny bohater, Wojciech Szczygieł, którego zwierzenia poznamy. Początkowo uważał on, że wyjazd na roczny zagraniczny staż to niepowtarzalna szansa na rozwój. Nie przewidział jednak, że znajomość języka nie będzie jedyną barierą. Ta książka jest beletrystyczną kroniką różnic kulturowych, ekonomicznych i społecznych pomiędzy Polską a Francją. Zasady obowiązujące w tym kraju, różnią się bowiem od tych, które znamy. Notatki, a następnie artykuły pisane przez Wojciecha doskonale obrazują dzielące nas różnice. Reporterska sprawozdawczość objęła przestrzeń społeczną, polityczną oraz religijną. Będzie zabawnie, bo nie pominięto odniesień do kulinarnych przyzwyczajeń, czy spotkań towarzyskich. Po tę książkę warto sięgnąć, szczególnie jeżeli zamierzamy wybrać się do Francji.

„Chcesz uchodzić za Francuza? Całuj wszystkich na dzień dobry, płać kartą bankową i w restauracji nie zamawiaj ślimaków”. – Lesław Tur, „Polak w krainie d’Artagnana”

Książka, która zabierze nas na ekscytującą eskapadę nosi tytuł „Na daleki wschód. Kartki z podróży„.

Pozycja ta została przygotowana przez wytrawnego podróżnika, więc atrakcji nie będzie nam brakować. Świat jest niezwykły, ale niektórych miejsc nigdy nie zdołamy samodzielnie odwiedzić. To dlatego warto poznać je poprzez literacki opis. Za sprawą tej książki odbędziemy podróż do odległych, często niebezpiecznych miejsc. Poszczególne rozdziały zapewnią nam wizytę w tak wyjątkowych miejscach. jak choćby syberyjski Gościniec , czy Japonia. Momentami będzie niebezpiecznie, bo czeka nas między innymi polowanie na wieloryby. Wszystkie zdarzenia opisane w tej książce wydarzyły się naprawdę. Informacja ta powinna zachęcić nas do lektury. W trakcie czytania doświadczymy wielu chwil refleksyjnej zadumy. Właśnie po to autor przygotował tę publikację.

„O dusze utrudzone! Odchodzę z myślą o was i z myślą o was całą potęgą zmysłów chłonął wrażenia świata, aby z czasem opowiedzieć wam cicho, com widział…”. – Wiesław Sieroszewski

Książki, które zabiorą nas w podróż to z pewnością te wpisujące się w przestrzeń fantastyki. Nierzeczywista fabuła pozwoli nam wyruszyć na spotkanie z nieznanym. Z całą pewnością wrażeń nie zabraknie nikomu.

Podróż na Operiona” przeniesie nas do świata postaci powszechnie znanych z historii sztuki.

W magicznej scenerii opery za sprawą malarstwa z gatunku realizmu baśniowego wszystko wyda nam się wyjątkowe. Akcja będzie zaskakiwać od pierwszej do ostatniej strony. Nie zabraknie sensacji, afer i zakulisowych tajemnic. Wiele z nich ma zabarwienie kryminalne lub erotyczne. Na naszej drodze staną niezdiagnozowane fenomeny muzyczne, ekscentrycy oraz dziwacy. Zrozumiemy, że geniusz to również zwykły człowiek. Taki, który podobnie jak zwykli śmiertelnicy miewa troski i radości. Ta wyjątkowa lektura spodoba się dorosłym, ale także młodym czytelnikom. Nie ma znaczenia, czy lubimy operę, ponieważ w tej przestrzeni dobrze bawią się nawet anty–entuzjaści opery. Musimy jedynie pamiętać, że wrota Galaktyki Operiona otwierają mroczne dzieje sadysty madrygalisty. Autorka zdradziła, na co możemy liczyć w trakcie tej podróży.

„Przygody, oczywiście radosnej, ale i nierzadko mrożącej krew w żyłach! I jak poprzednio, także teraz Podróż na Operiona dedykuję wszystkim razem i każdemu z osobna, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Jednak szczególnie chętnie – anty-entuzjastom opery”– Aneta Skarżyński

Przedstawione 5 książek, które zabiorą nas w podróż to polecane pozycje. Nawet najdalsze zakątki świata staną przed nami otworem. Poznamy nowe miejsca i przede wszystkim wyjątkowych ludzi, którzy staną się nam bliscy.