Wielu młodych ludzi nosi w codziennym wyposażeniu słuchawki, to już stało się trendem. Niektórzy słuchają na nich ulubionej muzyki, a wielu słucha książek w formacie audio: niektórzy dla rozwoju interpersonalnego lub zawodowego, inni dla ukojenia duszy.

Sprawdź naszą ofertę z Audiobookami. Lista książek w wersji mp3 ciągle się poszerza.

Jeśli jeszcze się nie zdecydowałeś, podamy Ci 10 powodów, aby rozwiać wątpliwości, że ta forma czytania książek przynosi korzyści. Otóż przynosi i zobacz jakie korzyści niesie słuchanie książek w formie audio:

1. Audiobooki są tak samo przydatne dla rozwoju mózgu jak książki papierowe

Przydatność czytania książek dla rozwoju mózgu została udowodniona przez naukowców od dawna, ale korzyści dla słuchaczy książek w  formacie audio zostały udowodnione dopiero niedawno. Naukowcy stwierdzili, że słuchanie audiobooków nie różni się co do zasady od czytania książek. Co więcej, oba warianty można stosować zamiennie, a nasz mózg nie będzie protestował.

2. Twój telefon może pomieścić ponad 10 książek audio

Możesz pobrać  kilkanaście wersji audio papierowych książek, a może nawet więcej, ponieważ można je skompresować. Chociaż tak naprawdę nie potrzebujesz tak wielu, z wyjątkiem wyjazdu na wakacje.

3. „Przeczytaj” to, na co zawsze nie masz czasu

Pierwszą rzeczą do przeczytania są książki do nauki lub rozwoju zawodowego, ale przydatną literaturę dla siebie pozostawia się na później, tylko to „wtedy” nigdy nie nadchodzi.

Inspirujące książki, takie jak „Droga do trzeźwości” lub „Przewodnik po zaświatach” dobrze jest słuchać podczas joggingu, prac domowych, spaceru z psem, w podróżowaniu samochodem: są ciekawe  podczas słuchania, podnoszą na duchu i dodają energii.

4. Nie wytężaj wzroku

Czytanie nadwyręża już zmęczone oczy, bo w pracy pracujemy przy komputerze, podczas jazdy „korespondujemy” lub przeglądamy wiadomości przez telefon, w domu oglądamy telewizję lub czytamy na tablecie. Ale audiobook da odpocząć oczom.

5. Rozwijanie umiejętności słuchowych

Wiele osób boi się, że nie będzie w stanie usłyszeć informacji, mówiąc: „Jestem osobą wizualną, muszę zobaczyć!”

Ale jeśli chcesz nauczyć się lepiej słuchać i zapamiętywać to, co słyszysz, format audio to świetny sposób na rozwinięcie percepcji słuchowej.

6. Aby urozmaicić swoje życie domowe

Jeśli znudzi Ci się rutyna w pracy i w domu, nadaj sens nudnym i monotonnym czynnościom za pomocą audiobooków. Odkurz mieszkanie lub zmywaj naczynia, słuchając ulubionych lub interesujących książek, takich jak „Przypadek” , „Adler. Tajemnica Zamku Bazina” czy „Rozwój osobisty. Medytacje terapeutyczne”.

7. Ćwicz.

Jeśli trudno jest zmusić się do regularnych ćwiczeń, spróbuj biegać lub wykonywać odpowiednie ćwiczenie, słuchając książki.

W ten sposób możesz doskonalić się w swoim zawodzie, czytając „Rozrój osobisty kluczem do sukcesu”, albo posłuchaj czegoś dla siebie – „Jak zrzucić 40 kg w trzy miesiące”, czy „Jak urosnąć dzięki medytacji”.

8. Posłuchaj autora książki

Zwykle audiobook nagrywany jest przez profesjonalnego narratora, ale czasem zdarza się, że autor sam się czyta – wszak kto lepiej od samego autora wie, gdzie umieścić akcenty i z jaką intonacją czytać.

9. Pamięć o dobrej książce

Czasem chce się ponownie przeczytać dobrą książkę, ale na to jak zwykle nie ma czasu. Łatwiej będzie znaleźć czas na słuchanie.

10. Znajdź powód, żeby pójść na spacer.

Dość rozumowania, pobierz audiobooka, ubierz się ciepło, włóż słuchawki do uszu i idź na spacer. Spacer wraz z książką będzie potrójną satysfakcjonującą czynnością.

A jeśli Ci mało poznaj kolejne 13 powodów, dla których warto czytać książki w formacie audio – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/13-powodow-dla-ktorych-warto-sluchac-audiobooki/