Szukasz książek do przeczytania na wiosnę? Te 10 książek doda Ci wiosennych wibracji

Po długiej, wypełnionej zamieciami zimie wydaje się, że w końcu nadeszła wiosna – pomimo nieprzewidywalnego marcowego klimatu.  Wiosna to taka piękna pora roku. Jest wystarczająco ciepło, aby usiąść na zewnątrz, ale nie jest za gorąco. A po miesiącach zimnych, ciemnych wieczorów – czytanie na zewnątrz jest takie przyjemne. Zieloność drzew i kolorowe kwiaty sprawiają, że dookoła jest tak pięknie.

5 książek na powitanie wiosny – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/5-ksiazek-na-powitanie-wiosny/ – poznaj je wszystkie

W tym sezonie jest coś, co sprawia, że ​​czujemy się odmłodzeni, oczyszczeni i gotowi na odejście od przeszłości. Wiosna to idealny czas, aby otrząsnąć się z zimowego szaleństwa i spróbować czegoś nowego. Postanowiliśmy sporządzić wiosenną listę lektur do przeczytania na wiosnę.  

Czytaj dalej, aby zobaczyć 10 książek godnych przeczytania na wiosnę

Książek w których nie brakuje wiosennego, świeżego klimatu, książek idealnych do czytania w tym sezonie, z bujną wiosenną scenerią i inspirującymi motywami, które sprawiają, że czujemy się odświeżeni i naładowani energią. Nawet gdy dopadnie nas melancholia i czasem zawieje chłodny wiatr, wiosenny czas nigdy tak naprawdę nie przestaje napawać nas poczuciem iż wszystko się może zdarzyć, podobnie jak te fantastyczne książki dodające pozytywnej energii na wiosnę.

Najciekawsze książki na wiosnę – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/najciekawsze-ksiazki-na-wiosne/ ciekawe czy Tobie również przypadną do gustu

To przewodnik po absolutnie najlepszych książkach do przeczytania na wiosnę. Niezależnie od tego, czy szukasz książki fantasy, czy literatury współczesnej – mamy nadzieję, że znalazłeś książkę odpowiednią do przeczytania.

Książki na wiosnę – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-dajace-nadzieje/ – to książki dające nadzieję

MĘŻCZYZNA BEZ TWARZY – ANNA WYSOCKA-KALKOWSKA

Bardzo refleksyjna opowieść o przyjaźni, relacjach damsko-męskich, miłości, ale też o tęsknotach, skrywanych gdzieś w głębi duszy i fascynacji drugą osobą. Autorka pokazuje, że nawet w idealnym związku, w którym pozornie wszystko się układa i wszyscy są szczęśliwi, ukrywa się potrzeba przełamania codziennej rutyny, chęć zmiany i wzbogacenia życia. Wystarczy tylko iskra, która zapali skrywany wygasły ogień pożądania i namiętności. Mężczyzna bez twarzy to krótka, ale bardzo intensywna opowieść o życiu, w którym pojawia się powiew nieznanego wiatru. Początkowo niewinnego i delikatnego, z czasem przybierającego na sile, a nawet osiągającego porywistość sztormu. Z resztą, przekonajcie się sami, przeżywając tę przygodę osobiście.

książka w sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/mezczyzna-bez-twarzy/

DWA SŁOWA – ANKA MRÓWCZYŃSKA

Wciągający thriller psychologiczny jest opowieścią o tym, jak nieszczęśliwa miłość potrafi zmienić się w obsesję. Ta z kolei jest źródłem wielkiej tragedii. Pełna niespodziewanych zwrotów akcji do ostatnich stron trzyma w napięciu, gdyż nie wiadomo, co jest prawdą, a co urojeniem i to nie tylko sennym. Zaskakujące zakończenie każe poddać w wątpliwość to, o czym czytelnik był przekonany i brał za prawdę.

Autorka tak w skrócie przedstawia swoją bohaterkę: „Po prostu była gotowa zrobić wszystko, żeby osiągnąć swój cel”. Jaki? „Chciała budzić się i zasypiać obok niego. Dzielić z nim szczęście i troski. Uczestniczyć w jego życiu. Robić mu śniadania i obiady. I chodzić z nim na romantyczne kolacje do restauracji. Oglądać filmy, słuchać muzyki, jeździć na wycieczki, grać i śpiewać przy ognisku”.

Ale mordercze zamiary wcielane w czyn mają swoje konsekwencje, a jedna powoduje następną – czasami zaś sprzężenie zwrotne. Akcja wywołuje reakcję, choć nie zawsze taką, jakiej można by się spodziewać.

książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/dwa-slowa/

KOLORY ŻYCIA – EWA DOMAŃSKA

Ta książka motywuje do spełniania swoich marzeń i doceniania tego, co mamy. Często narzekamy na swoje życie, wciąż chcemy jeszcze więcej, gonimy za karierą, lepszymi warunkami bytowymi, sukcesem i nie zauważamy jak życie przemyka nam niepostrzeżenie. Pani Ewa Domańska zwraca uwagę na piękno chwili, porusza w swoich krótkich opowiadaniach istotne kwestie, z którymi spotykamy się każdego dnia. Pokazuje, że każdy może stworzyć sobie rzeczywistość według własnych pragnień. Trzeba tylko wytyczyć sobie cel i do niego dążyć bez poddawania się. Z pewnością osobie niewidomej nie jest łatwo tego dokonać, ale przykład autorki pokazuje, że dla chcącego nie ma nic trudnego. Nie sztuka bowiem dostrzec piękno życia, gdy mamy zdrowy wzrok. Sztuką jest dostrzec jego barwy nie widząc. I to się autorce z pewnością udało pokazać.

książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/kolory-zycia/

MIASTECZKO POMROKA – PIOTR KRZYSZTOF ŁABENDA

Opowieść dla ludzi o mocnych nerwach, gdyż pojawiają się tu bardzo drastyczne opisy zabójstwa, gwałtu czy zwłok. Czytelnik wręcz ma wrażenie, że staje się świadkiem tych scen, odczuwa razem z postaciami ich emocje, a także sam kształtuje nowe, które stają się motorem do pochłaniania kolejnych stron książki w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania.

Znajdziemy tu wątek miłosny, ale także przyjaźń, oddanie, seks – nie tylko w wydaniu damsko-męskim. Autor ukazał świat małego miasteczka, w którym czas zatrzymał się kilka lat wstecz, a kołtuństwo wygląda praktycznie z każdego domostwa. O dziwno najbardziej tolerancyjnym mieszkańcem Pomroki okazuje się ksiądz…, który nie tylko chętnie przygląda się pracy policjantów, ale także oferuje pomoc i gościnę. Przedmiotem sprawy jest morderstwo młodego mężczyzny, a w wyniku śledztwa wychodzi na jaw, że jest ono powiązane jeszcze z dwoma innymi morderstwami i porwaniem. Rozpoczyna się walka z czasem, bo zaginiona dziewczyna wciąż jeszcze może żyć…książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/miasteczko-pomroka/

TUŻ OBOK – AGATA ORZECHOWSKA

Pięć ciekawie napisanych krótkich form literackich, w których można odnaleźć odbicie tego, co dzieje się wokół nas. Każde z opowiadań ma inne zabarwienie emocjonalne i ukryte drugie dno, którego sedno zawiera się w tytule. Jego sens dociera do nas, gdy przeczytamy w całości daną historię. Odnajdziemy w nich zarówno wątki obyczajowe, elementy thrillera, ale przyprawiające o dreszczyk grozy czy suspensu, dostarczające nam zaskakujących rozwiązań i skłaniające do refleksji.

książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/tuz-obok/

FRANEK. Z BIEGIEM NOTECI, Z BIEGIEM ODRY – JÓZEF POPŁAWSKI

Żyjąc w czasach współczesnych, często narzekamy na codzienność, która nie jest usłana różami… Ludzkie losy toczą się różnie, ale jednak większości ludzi, którzy funkcjonują w tej rzeczywistości, nie było dane doświadczyć tego, co przeżył bohater jednego z opowiadań zaprezentowanych na kartach tej książki napisanej przez Józefa Popławskiego.

Wraz z Frankiem poznajemy życie w powojennej Polsce, a on poszukuje swojej drogi zawodowej i życiowej, choć to, co w efekcie znajduje, nie jest wynagrodzeniem trudnego dzieciństwa, ani niepewności bytu, która tak naprawdę towarzyszy mu od narodzin aż po schyłek życia.

Pozostałe historie zaprezentowane w tej książce dotyczą również życia w powojennej Polsce. Pojawia się motyw miłości szczęśliwej, zdrady i jej konsekwencji, opis sytuacji polityczno-społecznej w państwie i romansu z nietypowym zakończeniem.

książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/franek-z-biegiem-noteci-z-biegiem-odry/

JAK RZUCIĆ WSZYSTKO I WYJECHAĆ W TROPIKI – MAREK LENARCIK

Czy da się tak zwyczajnie wszystko rzucić z dnia na dzień i ruszyć w nieznane? Przewodnik po egzotycznych podróżach to doskonały przykład, że można o wszystkim zapomnieć i poddać się urokowi tajemniczych wysp, ciepłych wód i morskiej bryzy. Marek Lenarcik prezentuje dziesięć powodów, dla których warto rzucić wszystko i wyjechać w tropiki. Warto podjąć każdy wysiłek, by realizować swoje marzenia.

Autor opowiada, jak to się działo w jego przypadku, gdy podjął decyzję o przeniesieniu się na drugi koniec świata. Dzieli się własnymi doświadczeniami i przeżyciami z tropików, które dla niego oznaczają Azję Południowo-Wschodnią (w szczególności: Birma, Tajlandia, Kambodża) i Amerykę Łacińską (przede wszystkim: Meksyk, Kolumbia, Brazylia). Prowadząc czytelnika krok po kroku, zaczyna od podania dziesięciu powodów, dla których warto rzucić wszystko i wyjechać w tropiki. Są to w kolejności (chociaż nie według wagi): ciekawe życie, nauka, styl życia, podróże, ludzie, klimat, uśmiech i gościnność, jedzenie, kobiety i pieniądze.

Zatem rzuć wszystko i wyjedź w tropiki, choćby dziś, ale zanim to zrobisz poznaj kilka patentów, które ułatwią ci poruszanie się nowej rzeczywistości  – świat stoi przed Tobą otworem!

książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/jak-rzucic-wszystko-i-wyjechac-w-tropiki/

ODRUCH NATURALNY – ZENON CELEGRAT

Kontynuacja kontrowersyjnej powieści autorstwa Zenona Celegrata, człowieka, który zyskał miano, wielkopolskiego Kuklińskiego zdradza kolejne szczegóły. „Kruszenie odmieńca” zaskoczyło odbiorców. „Odruch naturalny” zdradza kolejne fakty. Ta, inspirowana prawdziwymi zdarzeniami powieść zaskakuje od początku do końca. Zenon Celegrat opowiedział o działaniach podejmowanych przez tajne służby. Poruszają opisy wywierania nacisku w celu uzyskania narzuconych zeznań. Szokujące, więzienne tajemnice również zostały wyjawione. Lektura zawiera także wzmiankę o Strzelcach Opolskich i kryminalnym towarzystwie. Tajne służby wiedzą o działaniach Celegrata, którego obowiązuje zawarta umowa. Czy agent zaryzykuję ponowną współpracę?

książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/odruch-naturalny/

ORIGAMI DWOJGA ISTNIEŃ I PSA – KRZYSZTOF PIOTR ŁABENDA

Powieść o dojrzałej miłości, która musi pokonać demony tkwiące w podświadomości i wpuścić do życia szczęście. To historia dwojga serc, które naznaczone piętnem przeszłości i realiami otaczającej ich rzeczywistości próbują złożyć ze swoich emocjonalnych kawałków piękną mozaikę. W tej wielowątkowej historii odnajdziemy elementy kryminalne, obyczajowe ale też spiskowe i erotyczne.

W tej historii znajdziemy również wiele innych trudnych tematów takich jak na przykład: depresja, przemoc rodzinna, układy w interesach. Najważniejszym przekazem książki jest docenianie życia, nie poddawanie się, jak i obecność drugiego człowieka.

książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/origami-dwojga-istnien-i-psa/

NIGDY NIE MÓWIĘ NIGDY – MARTA W. STANISZEWSKA

Opowieść, która rozpali zmysły, uraduje serce i da oddech od codzienności. Lekkie zabarwienie erotyczne sprawia, że jest to niezwykle zmysłowa opowieść o skomplikowanej miłości.

Główna bohaterka to piękna, samowystarczalna bizneswoman Samantha. Poczucie spełnienia dają jej niezobowiązujące romanse i sukcesy na polu zawodowym. Uwagi przyjaciółki, przykład udanego życia rodzinnego kuzynki, a nawet śmierci matki nie będzie w stanie nakłonić jej do zmiany poglądów. Samantha uważa bowiem, że głębsze partnerskie relacje nie mają znaczenia. Niebawem wszystko jednak się zmieni. Henry będzie mężczyzną, który zmieni całe dotychczasowe życie Samanthy. Rodzące się między nimi uczucie zostanie jednak wystawione na próbę.

Miłość pomiędzy Henrym, a Samanthą, zapoczątkuje serie zdarzeń, które mogą tragicznie się zakończyć. Do ostatniej strony nie będziemy mieć pewności, jak potoczą się losy tej pary.

książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/nigdy-nie-mowie-nigdy/